Môžem odmietnuť byť v reportáži?

19. feb 2024

Do práce nám príde tv a budú robiť nejakú reportáž, nemám bližšie informácie. Len by ma zaujímalo, či môžem odmietnuť byť v reportáži, keďže ja nie som na takéto veci, som introvert.

melanta
19. feb 2024

Samozrejme.

autor
19. feb 2024

@melanta Ďakujem za odpoveď. Pretože vedúca ma do toho tlačí s tým, že musím.

anjelicek26
19. feb 2024

Veduca sa moze akurat tak popredvadzat pred kamerou sama, ty nemusis nic, nie je to tvojou naplnou prace plnit reprezentativne funkcie v mediach.

pribinak
19. feb 2024

Určite nemusíš

lenicka999
19. feb 2024

Určite nemusíš. Nič také nemáš v náplni práce a svoje súkromie si treba strážiť.

melanta
19. feb 2024

Nech ti vedúca predloží paragraf zákonníka práce alebo iného zákona, ktorý hovorí o tom, že musíš súhlasiť byť v reportáži.

babulkomale
19. feb 2024

Zas introvert 🤦 to je nejaka nova moda? U mna prevazuje extrovertna stranka, nebojim sa hovorit pred ludmi, robim s ludmi a v TV odmietam byt tiez.
Naco to hadzat na introvertizmus?

autor
19. feb 2024

Dosť na mňa tlačí, ale teda povedala som jej, že nech sa nehnevá, ale nie, nie je mi to príjemné. Nech osloví iného kolegu. Vraj s takýmito vecami musím počítať, keď pracujem v neziskovej organizácii.

syslik81
19. feb 2024

vezmi si na ten den volno-zajdi k zubarovi etc- a jemu napis ze s tym musi pocitat ,ze clovek ochorie

autor
19. feb 2024

@syslik81 No ono je to dnes, pred chvíľou mi to povedala.

lenicka999
19. feb 2024

Tak sa vytrať keď ich uvidíš. Snáď ťa nebude pred kameru ťahať za ucho.

syslik81
19. feb 2024

tak zrovna teraz si dostala svoje dni a je ti tak zle ze musis odist .. alebo povedz stabu,ze si neprajes aby tam bola tvoja tvar -ze si chranis sukromie...bez zvolenia ta nenatocia a on ta nedonuti

melanta
19. feb 2024

Argumentuj tým, čo som písala vyššie. Aký zákon hovorí o tom, že ak pracuješ v neziskovke, musíš byť v reportáži? Áno, ak budeš zakladateľ alebo riaditeľ neziskovky, potom s tým musíš počítať. Ale ako radový zamestnanec či dobrovoľník ani náhodou. A súhlasím s tým, že to nemá nič spoločné s introvertom. Vôbec by som si nevymýšľala žiadne svoje dni, že mi je zle a podobne. Si dospelá, tak sa tak chovaj. Povedz nie a hotovo.

autor
19. feb 2024

@melanta Vymýšľať si nebudem, povedala som si svoje, že nie, nie je mi to príjemné. Myslím, že žiaden zákon mi to neprikazuje. Ani klientom nie je príjemné, že tam majú byť, ale rozhodol o nás bez nás riaditeľ. Pritom klienti tiež majú právo na súkromie.

pribinak
19. feb 2024

@syslik81 čo má 3 roky aby takto trápne klamala?
Nirmalne poviem vedúcej, že toto nemám v naplní prace a nie som ochotná ísť do reportáže
Buď nech osloví iného ochotného kolegu, alwbo si to vykomunikuje so štábom sama

melanta
19. feb 2024

Klienti majú tiež nárok odmietnuť.

autor
19. feb 2024

@melanta Povedala som im to, že ak nechcú byť v reportáži, treba jasne odmietnuť. Vedúca to berie, že ich huckám 🤦‍♀️ Možno sa treba popozerať po inej práci sa mi zdá.

karolinakr
19. feb 2024

ja by som tiež nešla a inak filmari si vyberaju, že kde, čo chcu natočit, možno nebudu chciet s tebou hovorit, tak nestresuj

queen_mary
19. feb 2024

Nebude to utajeni sef? 😀 tym hovoria, ze sa robi reportaz.

januska12323
19. feb 2024

S nijakým natáčaním nemusíš súhlasiť a oni ťa nemôžu len tak natáčať.

autor
19. feb 2024

Mňa teraz rozosmiala hláška zo Slunce, seno..."predsedo, ja zadnou televizi nezvala. Prijedou, zalezu zamknu a fertig" 😂

deti95060810
19. feb 2024

by som povedala že nemám dobrý účes na televíziu - nebudem sa hádam hovädiť so strapatou hlavou - jedine žeby mi dali škrabošku...😉

lavender94
19. feb 2024

Nemusíš to robiť. Nemá žiadne pravo ťa do toho nútiť. Ja som bola v podobnej situacii, ale s tým, že mi to ani nikto nepovedal dopredu. Povedala som šéfovi, že si to neprajem, že ja sa nenamalovana pred žiadnu kameru nepostavim. Bol to taky typ človeka, co bol zvyknutý, že ľudia robia vždy to, co povie. Dosť som si ten jeho výraz užila

autor
19. feb 2024

Tak teraz mi povedali, že keď nechcem tak sa nám zbaliť a odísť.

tanyan
19. feb 2024

"Zbaliť a odísť" akože nebudeš tam počas nakrúcania reportáže alebo chcú ako dôvod rozviazania pracovného pomeru uviesť "nesúhlasila s účasťou v reportáži?"
Toto by im ako legálny dôvod neprešlo...

autor
19. feb 2024

@tanyan To druhé. Samozrejme ako dôvod to neuvedú.

karolinakr
19. feb 2024

??

karolinakr
19. feb 2024

a budeš tam teda?

babulkomale
19. feb 2024

@tanyan snad si naozaj nemyslis, ze by to uviedli vo vypovedi?

tanyan
19. feb 2024

Ak je to naozaj to druhé, tak potom je to vyhrážanie, resp. vydieranie. Ja by som to brala ako pokus o znásilnenie (nie v sexuálnom ani legislatívnom ponímaní) a veru by som nechcela ďalej pracovať v takomto prostredí. Ak máš možnosť, tak odtiaľ utekaj.