Môžem ísť voliť s dieťaťom?

226lenka
27. sep 2023

Ahojte. Chcem ísť v sobotu voliť a chcem sa opýtať, či by som do volebnej miestnosti mohla zobrať so sebou dieťa. Malý má 10 mesiacov. Naozaj nemám nikoho kto by mi ho vedel tých pár minút postrážiť a voliť chcem ísť.

lucka_ke
27. sep 2023

určite áno

patka06
27. sep 2023

Samozrejme, bežne chodia rodiča s deťmi

trikolina
27. sep 2023

Ano, ja idem aj s 10 ročným ho to zaujíma,a chodila som aj ked bol bábetko.

hederamonstera
27. sep 2023

Preco by si nemohla?

ankare
27. sep 2023

@226lenka samozrejme.

cookie29
27. sep 2023

Samozrejme

noami12
27. sep 2023

@226lenka môžeš, aj ja idem s deťmi a pamätám si že ako malá keď som bola chodila som aj ja s rodičmi a vzdy som obálku hadzala do urny 😀

lusyc
27. sep 2023

Môžeš, len či bude v danej volebnej miestnosti možnosť prísť s kočíkom, resp. bezbariérový prístup. U nás napr. chodievam radšej s nosičom, lebo kočík treba ručne vyniesť po schodisku a rambo nie som.

226lenka
autor
27. sep 2023

Ďakujem za odpovede. Co som chodila voliť predtým, tak chodili rodičia s deťmi, ale nikdy nešli dnu do miestnosti za plentu. No dúfam že ma s malým nevyhodia.

lenocka8894
27. sep 2023

Ano aj ja som bola volit s malou 6 mesacnou dcerkou vo vajicku 🙃 komisia s tym problem nemala len ludia co stali v rade mali nemiestne poznamky ze teraz ma musia pustit pred seba 🤨 popri tom ich nikto o to neziadal 🤦‍♀️ chora doba toto...tiez riesim kde v sobotu necham dieta

dorothee
27. sep 2023

Jasne,idem volit aj s detmi.

rachel36a
27. sep 2023

Jasne ze ano.. moj mi este aj papier vlozi do obalky a spolu vhodime do volebnej urny

januska12323
27. sep 2023

S takým malým môžeš ísť aj za plentu, on tomu nerozumie. Až staršie deti v školskom veku by mali čakať pred plentou.

annm81
27. sep 2023

Áno, nie je to žiadny problém ani s malým bábätkom. Samozrejme nie v takom maličkom veku, ale o pár rokov to dokonca môže byť zaujímavý výchovný prvok - ja som takto volila s 5 ročným a veľa sme sa vďaka tomu zhovárali o demokracii a iných formách vlád. Vlastne sama som sa o politiku začala zaujímať po tom, čo ma ešte ako školáčku rodičia vzali na voľby.

misinka0611
27. sep 2023

Jasne, veď to by veľa ľudí nemohlo ísť lebo nie každý má kde nechať deti.

30ericka
27. sep 2023

@226lenka ahoj, ja som stále vo volebných komisiách a nikdy nám ani nenapadlo vyhodiť matku s dieťaťom, ktorá chce ísť voliť, na to nemá nikto právo

x_mery_x
27. sep 2023

Ja beriem tiez trojrocneho :D

nikpa
27. sep 2023

@226lenka samozrejme, všade môžeš zobrať dieťa, do obchodu, do knižnice, na úrad... nie je to pes čo kúše

anonymous87
27. sep 2023

Jasne, aj ja idem s malym 🤷‍♀️ aj na komunalnych som bola… aj radu so mnou vystal… hral sa mi pri nohach s autickom 😄

sasesoe
27. sep 2023

@226lenka sampzrejme, ze mozes, si pozri na nete forky z predošlých volieb, aj politici chodia s detmi, aj obalku ich niekedy nechavaju hodit... ja som tiez bola s mojimi, ked boli mali 🙂 este ak nahodou viac ludi sa nazbieralo a sa cakalo, tak ma i pustili dopredu 🙂

ivanaks
27. sep 2023

Áno, ja už roky chodím do synom a on má vždy zážitok z toho, že vhodí zalepenú obálku do hlasovacej urny. 😉

226lenka
autor
27. sep 2023

Ďakujem za odpovede. A myslíte že aj s kočíkom tam môžem ísť? Volebnú miestnosť budeme mať v škole, no neviem síce či na poschodí, alebo na prízemí

januska12323
27. sep 2023

Do vestibulu môžeš, tam odparkuješ, dieťa na ruky a pôjdeš voliť.

miky132
27. sep 2023

Mne to skoro vždy vyjde, že musím zobrať všetky štyri ,lebo je manžel v práci ....a čo

tetaandulkova
27. sep 2023

@226lenka samozrejme že môžeš. Aj ja malú vezmem zo sebou, nemám ju kde dať. Aspoň bude vidieť, ako sa volí 🙂 tiež si pamätám z detstva, že som párkrát s rodičmi bola.