Môžem ísť na bicykli bez prilby aj do mesta?

orchidea89
14. júl 2021

Dobrý večer, možno pre niekoho hlúpa otázka, ale chcem sa opýtať.
Ak sa pôjdem s kamoškou bicyklovať z dediny do mesta bez prilby a chráničov. Môžeme dostať za to aj pokutu??

Ďakujem

belllinka
14. júl 2021

@orchidea89 ake chranice sa pouzivaju na bicykel? 🤔

janci05
14. júl 2021

Pokiaľ sa nič nezmenilo, tak deti by mali mať prilbu aj v meste, resp. obci aj mimo nej. Dospelý len mimo obec. V meste prilbu mať nemusíš, ale myslím, že to nejak extra nekontrolujú. Bežne vidím deti bez prilby aj dospelých tiež.

orchidea89
autor
14. júl 2021

@belllinka nenosia sa? Ja že sa nosia 🤦🏻‍♀️😂😂

orchidea89
autor
14. júl 2021

@janci05 ďakujem ☺️

nikpa
14. júl 2021

@orchidea89 pokutu v meste bez prilby nedostaneš, max. si rozbijes hlavu keď spadnes 😃

belllinka
14. júl 2021

@orchidea89 tak ak nejdes robit nejaky zjazd po lesnych cestach a extremnom terene, tak chranice asi nie 😅

janulka1802
14. júl 2021

@orchidea89 tak ja po dnešnom blízkom stretnutí s asfaltom Ti prilbu rozhodne odporúčam. Hneď zajtra si ju objednám a začnem poctivo nosiť. Nikdy nevieš, kedy Ťa ochráni pred úrazom hlavy. Ja som mala dnes veľké šťastie bez prilby.

pralinka25
14. júl 2021

videla si niekde niekoho v chranicoch? ja teda okrem malych deti co sa ucia bicyklovat nie. na dospelom v meste by to vyzeralo divne. prilbu mimo mesto ano v meste netreba ale nic sa nestane ked budes mat, pre teba len plus

petulda333
14. júl 2021

@nikpa alebo umrie. Ocov kolega tak nestastne spadol a zomrel 😔 no bude to zrejme ojedinely pripad.

nikpa
14. júl 2021

@petulda333 ja nosím prilbu aj do jednoty na sídlisku, schválne som to tak napísala autorke, keďže prilbu podľa mňa už zavrhla. A to čo si napísala, bohužiaľ nie je ojedinelé, tiež poznám prípad kedy nešťastny pád na hlavu z bicykla stál dotyčného život.

petulda333
14. júl 2021

@nikpa ja nastastie len tento jeden pripad. Fakt staci chvila a nestastie je na svete. Vid syn. Spadol z bicykla u babky na dvore, bez prilby. Nastastie nic vazne

littlebubble
14. júl 2021

@petulda333 Ako je to tvoja vec, ale zeny...To vam nie je blbe zverejnovat tu tvare deti ked tu moze byt nejaky uchyl?

Vy by ste sa chceli najst na nejakej mamickovskej stranke nech sa vam vsetci smeju?

Mne by sa nepacilo keby toto moji rodicia robia.

belllinka
14. júl 2021

@littlebubble uchyl tu uz len striehne na oskretu hlavu.

petulda333
14. júl 2021

@littlebubble tak ja nezverejnujem nejak fotky, tuto tu uz raz mam, kedze som ziadala zeny o radu. A nemyslim, ze toto je nejaka speci fotka kt by uchylaka zaujala. Nato tu su ine fotky kt tu zeny davaju. Polonahe deti, nahe so smajlikmi na intimnych miestach atd

littlebubble
14. júl 2021

@belllinka Tvar dietata moze kolovat vsade.Este tak vediet kde byva.

nikpa
14. júl 2021

@littlebubble úchyl nie je zvedavý na odrete čelo 🙄 netreba to zas preháňať, to čo mu mam dať na hlavu mech keď s ním pôjdem von aby ho náhodou nezazrel volaky úchyl?

belllinka
14. júl 2021

@littlebubble myslis ze je pre uchyla tazke ziskat fotku dietata a jeho adresu? 🙂 Sadne si na lavicku pri hocijaky dom, alebo ku skole a hned ma kopu fotiek aj s adresou.

littlebubble
14. júl 2021

@nikpa Nepochopili ste ani jedna.Zopar veci odkial si, kto si, kde chodia deti do skoly/skolky/ kruzky a este fotka k tomu.

To je ako napisat, ze kedy clovek odchadza na dovolenku a kde byva.

Dalsia vec je, ze deti maju pravo na sukromie a nepride mi vhodne ho narusat.Vase fotky tiez nevesaju rodicia na internet cudzim ludom ci?

Ako ja som sa len chcela opytat.Kazdeho vec 🙂

nikpa
14. júl 2021

@littlebubble súhlasim jedine s tým posledným, deti majú právo na súkromie, to áno. Ale samozrejme, že žiadna normálne matka nedá k fotke informácie ako si napisala, kde býva, kde sa kedy zdržiava na krúžkoch a podobne. To sem ani @petulda333 nedala. Zbytočne si to zvelicila.

petulda333
14. júl 2021

@littlebubble ja info nedavam nikde, ani fotky z blizkosti bydliska, skolka atd. Nezvyknem vesiat fotky, max z narodenin. Moji rodicia internet nemaju, svokrovci ano a davaju nase foto, foto deti len so suhlasom. Ako ja s tebou suhlasim, vidim tu dost fotiek kedy sa chytam za hlavu, fotky domov, oznamenia, ze idu na dovolenku atd. Ja sa tomu vyhybam. A navyse sa stahujeme, tak zas zmena bydliska 😉

littlebubble
14. júl 2021

@nikpa Asi ano.Staci to napisat do diskusie a clovek si tu spojitost ani neuvedomi.Nehovorim, ze je to ten pripad.Len ja by som fotky na forum deti nedavala.

janinka007
15. júl 2021

od 1.12.2019 prilba NIE JE povinná pre dospelých nikde...takže žiadnu pokutu ti nikto nedá, ked ju nebudeš mať

klip0
15. júl 2021

V meste mať nemusíš ale keď na tej trase medzi dedinou a mestom ktorú chces absolvovať, tak na nej prilbu mať musíš

janinka007
15. júl 2021

@klip0 nemusí...3x týždenne som na bajku mimo mesta, policajtov som stretla x krát a nikdy ma nezastavili kvoli tomu, že nenosím prilbu. Ako som písala, už tuto povinnosť dávno zrušili

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kosovic
13. aug 2021

@bennn
Kde na to chodis ze je povinna mimo obce??🙈
Nastastie povinnost zrusili v 2019

https://www.autoviny.sk/reportaze/121575/povinn...

kosovic
13. aug 2021
kosovic
13. aug 2021
ivetz
13. aug 2021

@orchidea89 Nechápem s čím máš problém?! Ideš na bicykel, nie módnu prehliadku. A prilba chráni teba! Môže mi byť ukradnuté, či je to povinné alebo nie. Ide predsa moje zdravie. Aby sa stalo nešťastie, stačí naozaj málo. Napr. v Dánsku alebo Švédsku... je úplne bežné vidieť na biku manažéra v obleku s prilbou na hlave. Mám taký pocit, že niektorí ľudia majú záľubu pokúšať osud - nedám si prilbu, nepripúšťam sa v aute... Pritom takto chránia IBA seba!