Môže to byť prievan?

mayka730
4. aug 2022

Ahojte prosím vas mali ste niekedy prievan a aj pobolievanie zubov ? Myslim že z klímy som prievan mohla dostať …bolia ma na ľavej strane hore zuby akoby tam je taká bodová bolesť neviem opísať ktorý to zub 🙂 u zubára som bola v stredu robil skúšku citlivosti či ako a 2zuby mi opravoval ale ostatné to vyzerá že v poriadku .. boli ma na líci aj trošku na dotyk ale hlavne do “bodá” do zubov ale neviem ktorých ..🙂 trvá to už 7dni ..keď si vezmem liek od bolesti nepomáha poboli kľud potom zas hocikedy ma tak hnusne “bodá “co na prievan sa berie aké lieky ?

katrin69
4. aug 2022

Mala som podobné. Myslela som, že si už idem sama vytrhnúť zuby, čo ma boleli a tiež som nevedela, ktorý potvoriak to bolel. Mama mi poradila "babský" recept na vypalovanie. Noviny zrolovať a tak do ucha, zapáliť. Samozrejme pod dorozom druhej osoby. Zaujímavé bolo, že keď ma bolel ľavý zub, prievan som mala na pravej strane...

mayka730
autor
4. aug 2022

@katrin69 a ako dlho ta to pobolievalo ? Lebo mňa už týždeň ako nehovorím že v kuse Ale tak viac krat ma ta bolesť chytne 🙂

monillia
4. aug 2022

@mayka730 keby si mala prievan bolelo by ta to stále, skôr by som porosila zubára o RTG môžeš mať zápal pod koreňom mŕtveho zuba

dorottka
4. aug 2022

Moze byt kludne aj prievan. Mala som to podobne, len u mna sa to tahalo zial. Odporucam: urcite nejake B vitaminy, nosit vatu v uchu na tej strane, kde boli a mne pomohol velmi lubovnik bodkovany - nalev ako caj a rovnako aj potieranie si bolavej strany tvare (mozes tym cajom, ale este lepsi je svatojansky olej, ten je z lubovnika). Drzim palce, ja som to podchytila neskoro a bojovala som s podrazdenym trojklannym nervom dlhe dlhe mesiace… nikdy viac.

endzi83
5. aug 2022

@mayka730 skúsila by som ušnú sviečku či to nevytaha. Daju sa kúpiť v lekárni. Len potrebuješ ešte jednu osobu, ktorá Ti to spraví.

katrin69
5. aug 2022

@mayka730 Uf, dlhooo to trvalo, možno aj dva týždne. Už si presne nepamätám, ale tú bolesť nikomu neprajem. Bolo to dávno, ale tú bolesť zubov si viem predstaviť aj teraz... 😀
Ako spomínala @endzi83, aj ja som skúšala sviečky, ale nepomohlo mi to. Ale skúsiť treba. Ide o to, že komplet celú časť tváre je dobré nahriať. Minule ma bolela hlava, ucho zuby nie. Naplnila som si vriacou vodou taký ten napĺňací vankúšik a priložila som si ho. Po čase prišla úľava...
Ten trik s vypaľovaním novinami, no manžel s tým nie je stotožnený, lebo predsa tá farba niečo musí robiť s telom, keďže sa to zapaľuje, ale ide o to rázové teplo, ktoré ide do ucha, keďže sa noviny zapaľujú. (Mama ešte žije a tá si už roky rokúce vypaľuje. Odporúča čo najmenej farebné a veľké noviny formát A3 - A2. U nás v NR sú také Realitné alebo Pardon noviny). Sviečka to tak zohriať (aspoň u mňa) nevedela.
Manželovi ušný doktor odporučil olivový olej troška nakvapkať do ucha. Ako namočiť tyčinku do oleja a nechať ju postekať do ucha. Olej dobre zohrieva 👍 ako spomína @dorottka, je to dobrá vec. (A môj manžel mal pravidelný zápal ucha, ale keby bol takýto problém, určite sa treba najprv poradiť s doktorom.)
Treba skúšať, a určite nejak docieliť zohriať tú boľavú stranu tváre. Keď to nepomôže, skúsiť nahriať druhú stranu. Človek nikdy nevie 😉

deginko
5. aug 2022

Ahoj,tak ja si myslím,že to sú zuby...buď sú není dobre umrtvene alebo tam máš pretrvávajúci zápal,pod tými mŕtvymi,ktorý treba preliečiť...tá Bošáca pulzujuca bolesť práve znamená,že zápal sa nevyliecil a aj keď bol zub vyčistený môže tam hnis stále byt...ja byt tebou valim k zubárovi RTG a ak si nemala zuby robené pod mikroskopom tak to dať urobiť..ja to riešim od júna...a mám tam obrovský zápal..vyčistili mi to na pohotovosti,potom moja zubárka a nakoniec som musela ísť na kliniku ktorá má mikroskop a konečne to urobili poriadne...lebo presne mne po obyc vyčistení ostala bodava bolesť,lieky netlmili...a vytvoril sa zasa hnus na dasne po 3tyzdnoch ..a musela som ísť na tú kliniku