Môže sa ma zrieknuť brat a dať ma so sestrou do detského domova?

andulka8888
17. okt 2018

Dobrý deň, píšem sem znovu no kvôli detailnejším informáciám a dúfam by mi ich tu niekto mohol poskytnút. Žijem s bratom no rozhodol sa len tak, že už ma nechce a ani moju sestru a tak nás chce dať do detského domova. Prva otázočka je,môže sa nás len tak ľahko vzdať ? nemusí mať na to nejaký vážny dôvod ? teda myslím tým, či to sociálka nejako preverí, že áno kvôli tejto a tejto veci má právo sa nás vzdať alebo tam len príde a povie, že už nás nechce a oni nás vezmú. Ďalšia otázočka by bola ohľadom napr. toho že mám už vyše 3 roky priateľa a tak som chcela zistiť pomerne absurdnú vec a to keď mám notebook či ho môžem normálne používať aj tam alebo nie ? mobil nemám a chcela by som s ním byť aspoň nejak v kontakte. 🙂 Za všetky rady moc Ďakujem. 🙂

pribinak
17. okt 2018

No moze vas dat do domova, jednoducho povie, ze nezvláda o vas starostlivosť a ze je to vsetko nad jeho sily
Uz si tu raz pisala, bol to velmi mladý chalan.
Mizno ti v domove bude lepsie ako u brata, ktory ta v podstate nechce

On da navrh na sud, alebo sociálka da navrh na Sid a sud rozhodne ci pôjdete so sestrou do domova. Nikto nemoze nútiť vášho brata, aby sa o vas staral ak nechce

Preco by si v domove nemohla používať tablet vo mobil? Ved sa nevraciaš do stredoveku?

andulka8888
autor
17. okt 2018

@pribinak ono ide o to že to nie je tým, že je mladý a nezvláda to práveže ma super robotu a bol rád za to, že je s nami len tá jeho manželka po tom čo ho podviedla je strašná mrcha s prepáčením. Tlačí ho proti nám pri tom ona mu škodí najviac a on je stále s ňou a nechá sa manipulovať. S tým notebokom som to myslela tak či to neni nejak obmedzene, že kedy ho môžem používať a tak alebo ja neviem ospravedlňujem sa len z toho mám celkom strach.

pribinak
17. okt 2018

@andulka8888 urcite je používanie PC nejak limitovane, napr v noci nebudes mocť byt na PC ale spat
Cez vikend budete asi spolu upratovat a mat program, cize nebudes asi mocť hocikedy byt pripojená

andulka8888
autor
17. okt 2018

Z toho mám asi najväčší strach lebo priateľ je moja najväčšia opora a proste týmto to bude všetko tak na nič. Ach..

pribinak
17. okt 2018

@andulka8888 ved ked sa bude angažovať priateľova mama, dalo by sa vybaviť, ze by si k nim chodila napr na vikendy

beky1813
18. okt 2018

Zrazu je brat super? Uz nepije a plati ti intrak a stravu?

nikuska744
18. okt 2018

Môžem vedieť koľko máš rokov?

beky1813
18. okt 2018

@nikuska744 vraj 16

17juraj17
18. okt 2018

@beky1813 16rocna a ma vyse 3ch rokov priatela ? 🙈🙉🙊👶

beky1813
18. okt 2018

@17juraj17 ano a v predchadzajucej diskusii jej brat pil, neplatil jej intrak, stravu, jej sestra mala teple jedlo 2 krat do tyzdna, ake vraj je super

andulka8888
autor
19. okt 2018

@beky1813 Začnite čítať s prozumením. Ja som písala, že má super robotu a čo sa týka jeho správania nebol vždy taký ako teraz. Síce mi neplatil nikdy nič a je maximálne nezodpovedný a prepije skoro celý svoj plat. Ale bohužiaľ, tu poprosiť o pomoc je ako liať benzín do ohňa. 🙂 @17juraj17 áno mám priateľa 3 roky a neviem čo je na tom 🙂 tak sme spolu od mojich 13 a ? prišiel mi do života keď som proste niekoho takého potrebovala a pozrite, sme spolu do dnes. 🙂 Viac sa k tejto diskusii vyjadrovať nejdem, pretože ako vidím sú ľudia, ktorí miesto pomoci ak ju vedia poskytnúť vyhľadávajú to najväčšie možné klamstvo a len zbytočne pridávajú na zložitosti, ale čo už nie každý dokáže nesúdiť ľudí podľa jednej informácie. 🙂

tinaa64
19. okt 2018

@andulka8888 no tu na MK to tak chodi...kazdy Tu sudi na zaklade napisaneho a bez toho aby poznal tu osobu..väcsinou sa ti tu dostane viac urazania sudenia ponizovania a osocovania ako rady..Na to si zvyknes...