Môže ma žaľovať za kúpu “darčeku” po rozchode?

0barbara0b
2. jan 2018

Ahojte, mám otázku, možno niektorá z vás bude vedieť o takomto prípade. Môj bývalý priateľ mi zaplatil prsia, nechcela som to od neho, trval na tom sám. Nakoľko som nerátala, že niekedy sa rozídeme , som tento “dar” prijala. No nakoniec prišiel rozchod. Ja som mu síce sľúbila, že aspoň polovicu mu vrátim, keď budem mať. No nemám a on ma komanduje správami kedy mu peniaze pošlem, vraj nechcel by to riešiť cez sudy. My sme nepodpísali žiadnu zmluvu, dohoda bola čisto na káve, pri rozchode. Viete mi poradiť, či by mu to na súde vedelo prejsť?
Počula som názory, že nie. Vraj keď to bol darček, neposielal mi peniaze na účet a nemáme podpísanú žiadnu zmluvu, tak by nepochodil. Ale chcem sa informovať, či niektorá z vás neviete o tom viac. Ďakujem za každú info 🙂 a prosím vás komentáre tipu načo som si to nechala zaplatiť atď, nepíšte 🙂

lilyianka
2. jan 2018

@0barbara0b nemate ziadnu zmluvu, peniaze poslane na tvoj ucet..no moze akrat tak praskovy cukor fukat...nepochodi nikde...

0barbara0b
autor
2. jan 2018

@lilyianka ďakujem pekne. Ani keď sme si písali správy o tom? To nie je dostatočný dôkaz na súde, však?

juliciz
2. jan 2018

Neverím, že by niečo vysúdil.

juliciz
2. jan 2018

@0barbara0b
Čo ste si písali?

deti95060810
2. jan 2018

chlapec si môže tak akurát trhnúť ....
Ja by som mu povedala, že si prsia dám vybrať a mu ich vrátim....😝😀

0barbara0b
autor
2. jan 2018

@juliciz no on sa ma pýtal kedy budú peniaze, tak som mu vysvetľovala že ak si nepamätá povedal že on nechce nič a ja som sľúbila že keď budem mat, dám... ale že žiaľ nemám, takze nedám... a on že sa chce dohodnúť ako rozumní dospelí ľudia, lebo by to nerád riešil cez súd... tak som mu napísala nech sa páči rieš to cez súd nakoľko ti neviem povedať kedy peniaze budú

0barbara0b
autor
2. jan 2018

@deti95060810 tiež som nad tým rozmýšľala že mu navrhnem že mu dám naspäť implantáty aby mal srdce na mieste 😂

abbey1
2. jan 2018

Zalobippodať môže kto chce na čo len chce. Ľudia sa dokážu súdiť pre totálne nezmyslne veci.

bluka2
2. jan 2018

Posli ho s tym do **** s odkazom, že mu zaplatíš esteticku operáciu vtaka, keď to bude potrebovať. A nabudúce takéto darčeky.... by som si hradila z vlastného vrecka

annamari4
2. jan 2018

Tak s týmto ozaj nepochodí, hlavne keď on bol iniciátorom,s tým proste mal rátať.v dnešnej dobe sa rozvádzajú aj ľudia čo sú spolu 40rokov.to mi príde ako sa topiaci slamky chytá.

annamari4
2. jan 2018

Kľudne nech to dá na súd,sa mu dobre zasmejú.😉

lindusss2016
2. jan 2018

😂 prepac, ale dobre sa na tom rehocem. Je to vrchol trapnosti pytat akykolvek dar po rozchode naspat. Len toto ho musi strasne skriet, ze on tie kozy zaplatil a bude si ich nakoniec uzivat iny (chlapska logika)... Ty si s tym vobec nelam hlavu, podla mna nema sancu, este by ho aj tam vysmiali.

juliciz
2. jan 2018

@bluka2 🙂)))))

lubmar
2. jan 2018

No to musi byt iny pako. Iba to na teba skusa s tym sudom, vobec sa ho neboj. Ved ty si mu tie peniaze neukradla!!!! On to dobrovolne zaplatil, ako by zaplatil napr. dovolenku, kadernika, masaz,.....Vobec sa s nim o tom nebav!!! A nic mu nedavaj, ani keby si mala peniaze!!!
A povedz mu, ze ty ho budes zalovat!!! ze ta donutil podstupit tu plasticku operaciu pod hrozbou, ze inak sa s tebou rozide, ze si nedobrovolne na nu musela pristupit, ze on ju zaplatil, a ze mas teraz trvale nasledky, ze mavas bolesti, ze ti to sposobuje zdravotne problemy, ze ta bolieva chrbat a pod. A nech dokaze, ze to tak nebolo 😀

moonlight1210
2. jan 2018

@0barbara0b a ty si chces tie prsia nechat za jeho peniaze ako darcek alebo citis moralnu potrebu mu ich splatit ako pozicku?

Niekomu by napriklad vadilo ostat dlznikom (taka operacia nie je zrovna lacna).

Ak ich planujes raz vratit, tak sa nejak dohodnite. Trebars na lehote rok-dva. A postupne mu to podielaj na ucet. Aby zas on nemohol z teba tahat oeniaze, ze di rste nevratila.

ema234
2. jan 2018

@0barbara0b no zasmiala som sa 🙂

ema234
2. jan 2018

@0barbara0b jeden si daj vybrat a vrat mu ho,trapne 🙂

bluka2
2. jan 2018

@ema234 radsej z kazdeho polovicu 😉

0barbara0b
autor
3. jan 2018

Žienky , poviem Vám k tomu toľko 🙂... ja som operáciu chcela, raz, keď na ňu budem mat peniaze, on povedal že s tým nie je problém a viac-menej ma do toho začal on tlačiť viac a viac, dohodli sme sa, že na pár sviatkov nebudem dostavať darčeky, ale budem mat predčasný darček prsia... no len on ma začal po operácii podvádzať (prsia si ani neužil) a teraz chce odomna peniaze... a áno, cítim trochu zodpovednosť zato že by som mu ich mala dať, ale každý kto ma videl po rozchode ako ma psychicky zničil podvádzaním mi povedal nech sa nato vykaslem, že to mám akoby “odškodné” za to čo mi spôsobil 🙂 a je pravda že moje sebavedomie bolo na bode mrazu, keď som sa dala po operácii dokopy mi aspoň ako - tak pomohli prsia že som sa cítila lepšie

taga
3. jan 2018

Myslim ze ta len vydiera a v zivote by to na sud nedal lebo kazdemu chlapovi musi byt jasne ze by s tym nepochodil len by zo seba spravil vola.
Asi len brnka na tvoju citlivu strunu, vie ze si dobra dusa tak skusa ci z teba nieco vytlcie..fakt mu povedz ze mu vratis prsia ak sa ti nepodari nasetrit 😉

lillystranska
3. jan 2018

@0barbara0b tak chalan ťa podvádza a ty mu chceš zaplatiť prsia? Dievča spamätaj sa! Ty si ho blokmi ani ho nerieš už len z pomsty by som mu peniaze nevratila