Môže ma domovníčka donútiť platiť za umývanie chodby?

alana1111
14. dec 2013

Chcem sa vás opýtať či ma môže domovníčka donútiť aby som platila susede za umývanie spoločných priestorov ked s tým nesúhlasím.nič písomné mat nebudeme len do ruky sa jej má platiť.chcela by som ked bude väčšina súhlasiť či nám môže domovníčka určiť služby ktorý sme nesúhlasili, lebo platiť 30eu za službu ktorú mám 2krát do roka sa mi teda určite platiť nechce.ešte raz dakujem za rady ako postupovať

luba28
14. dec 2013

@alana1111 ano je to o väcsine,....napiste peticiu a 3/4 majitelov bytov vam to musi podpisat,....potom to prednesiete domovnikovi,....

alana1111
autor
14. dec 2013

ked to tak vypadá že nás bude málo ale ona si to bude chodiť vyberať osobne ad každej domácnosti

wena
14. dec 2013

Áno, u nás je na upratovanie spoločných priestorov upratovačka, ktorú odsúhlasila väčšina a všetci platíme.

luba28
14. dec 2013

u nas ma kazdy sluzbu,strida sa to po tyzdnoch,.....ja by som povedala,ze nebudem platit ,.....a co ved pokutu ti nedaju,nezavru ta,nic len asi nebudu umyvat pred tvojimi dverami a to si umyjes aj sama,.... 🙂

sense
14. dec 2013

pokial odsuhlasi vacsina tak ano, ale suma 30e je podla mna prehnana aj keby to malo byt rocne....a tiez by som nezaplatila, donutit ta nasilu nemozu....u nas umyva raz za tyzden domovnicka, a je to uz v najme zahrnute, kedysi si pamatam ze to bolo po tyzdnoch a kedze nas bolo 55 bytov tak raz za rok niekedy ani to nie....

alana1111
autor
14. dec 2013

a to sa týka len spodnej chodby čiže vstupu do bytovky ☹ ja tých susedov ozaj nechápem berú to ako keby to bolo 30sk.ona nič iné neumýva ☹ na poschodí si umývame každý sám. ja jej to určite platiť nebudem nech som aj ta najhoršia.budem vidieť vo februári ako to dopadne

luba28
14. dec 2013

@alana1111 keby umyvala od vrchu po spodok kazde 2 tyzdne,tak nepoviem,ale za vstup???

wena
14. dec 2013

@alana1111 Tak to je naozaj prehnaná cena len za vstup.
Naša upratovačka umýva každý týždeň všetky poschodia - chodby aj schody, výťah aj vstupnú chudbu, vstupné dvere (máme presklenné), polieva kvety + asi 2x ročne umýva všetky okná.