Môže byť hračka prekliata?

barborinkamisko
15. júl 2022

Ahojte. Najskôr počítam s tým ze sem dáte blbé komentáre. 🤣
Včera sme boli u príbuzných. Keď sme prišli domov malý bol ako nepríčetny. Zvláštne spravanie ktoré doteraz neprejavoval. Vreskot ľakal sa. Proste plakal o dušu. Neverím na zrieknutie. V tomto prípade ale som verila moja susedka spravila niečo zo zapálkami všetky žišli na dno. Zasoal niekedy o pol noci. Nebola som dlho u mojej starkej a mami. Rodine problémy. A po dlhej dobe videli malého ci sa na neho pozreli inak a malému to uškodilo neviem. Toto už neriešim. 🥹
Ale moja otázka je malý dostal včera od nich hračku. Boji sa jej pozrie na ňu Vreskot trasie sa. Môže byť tá hračka nejakým spôsobom prekliata 🤣🤣???
Susedka ma tu istú presne a keď sme tam nebojí sa jej hra sa s ňou žiadny rev nič. Ale tu co včera od rodiny dostal proste nechce ju ani vidieť.. Povedzte mi svoje názory 🙄 skúšať mu dávať tu hračku alebo nie. Mam zdravý rozum nevenujem sa žiadnemu šarlatánstvu ale toto mi celé príde divne. Tak šup s komentármi. Ďakujem 🤣 malý ma rok podotýkam ešte

slovenka753
15. júl 2022

A ved ak sa jej boji vyhodiť. Nech už je dôvodom cokolvek

anjelicek26
15. júl 2022

Tak ja neviem aky iny ako blby koment sa k tomu das. Zdravy rozum mas - tak ho pre pana pocuvaj... myslim v dobrom... po dlhej dobe ste boli u pribuznych, vela novych ludi, vela novych podnetov pre male dieta, maly pretazeny emocne a vnimanim, teda robil vcera cirkus... nabuduce mu napusti teply kupel, stlm svetlo, zapni jemnu hudbu a pomaly chodte s tych 200% dole na nulu...

h2
15. júl 2022

@barborinkamisko Tie veci ohľadom urieknutia a prekliatia komentovať nebudem, ale ak sa dieťa niečoho bojí, tak jasné, že mu to nebudem dávať. Hračku schovaj a skús vytiahnuť o pár mesiacov.

pribinak
15. júl 2022

Ale veď tu je nirmalne logicke vysvetlenie, maličké dieťa versus priveľa podnetov.

Hračka bude zaujímavá možno o pol roka

majah212
15. júl 2022

pokial sa vam hracka nepresuva sama po byte a nezije si vlastny zivot, tak je to tak ako baby pisu vyssie - na tak male dieta to bolo vela podnetov, plus ak bolo este unavene tak uz sa nevedelo ulozit, preto ten plac. je normalne, ze deti sa boja hraciek, odloz a vytiahni ked bude vacsie ;)

kitycat
15. júl 2022

Najskor som citala "hnacka" a hovorim si, ze to co zase za téma 🤣🤣🤣

chillibubble
15. júl 2022

mam problem uverit aj celemu pribehu o Annabelle, ktora je zavreta niekde u Warrenovcov vo vytrine z bezpecnostnych dovodov. takze nie, neverim ze hracka moze byt prekliata.

svetlonos
15. júl 2022

@kitycat 😂 aj ja

elizabet173
15. júl 2022

@barborinkamisko neviem, ako ťa mohla napadnúť taká sprostosť, že hračka môže byť prekliata, ale nevadí, Dieťa, malé dieťa sa môže báť čohokoľvek, hračky, vankúša, susedky....aj môj sa bál vrtuľníka, ktorý sa po natiahnutí pohyboval a blikal, začal revať ako najatý, tak som vrtuľník skryla a vytiahla ho asi o dva roky. Nechcela som ho vyhodiť, bol to darček, babka s dedkom neodhadli, že ešte nemá na takú hračku vek, išlo sa ďalej.

ivonadusa
15. júl 2022

ahoj. ja zas na tieto zarieknutia verim. teda zacala som verit ked sa mi narodilo dieta. od malicka bola velmi citliva na to ked sa niekto na nu pozrel a presne len plakala a nemohla spat skoro do polnoci, jest (mlieko) odmietala. akonahle mama spravila “cary mary” so zapalkami, preslo to za 5 min.
a kamoska dostala ciapku pre dieta, kt. bola tiez nejako “zakliata” - dieta uplne ine.. nepamatam presne ako sa to prejavovalo.
no nemam osobnu skusenost tak nebudem vraviet ze to moze byt. ale mam respekt pred takymi vecami

melanta
15. júl 2022

@kitycat počkaj, aj k tomu príde 😀

viestta
15. júl 2022

Môj sa desil a vrestal na raty keď ma videl v čiapke. Ani mi nenapadlo, že by mohla byt čiapka prekliata.

dskjhfdlkdjhl
15. júl 2022

@viestta Ja ked som bola mala, tak moja mama si tiez nemohla dat ciapku, lebo som sa jej vraj bala-teraz neviem, ci tu ciapku nemala radsej spalit😀

dskjhfdlkdjhl
15. júl 2022

@barborinkamisko moja mladsia dcera sa strasne bala jednej babiky, pritom to bola najoblubenejsia babika starsej dcery. Mladsia ked ju videla, tak vrestala ako o zivot. Preslo nejake obdobie a vzala ju na milost. Netreba veciam pripisovat hluposti. Hracku odloz a vyber o nejaky cas. Kludne to cele moze byt v tom, ze bol unaveny z navstevy a potom uz vrestia deti pre cokolvek.

kandelabra
15. júl 2022

ja som raz čítala, ako malo dieťa v jednej rodine hovoriacu bábiku frozen, z ničoho nič sa začala zapínať aj keď bola vypnutá, začali sa diať nejaké divné veci okolo toho. Tak sa matka rozhodla, že bábiku vyhodí, no na druhý deň ju objavili na trávniku, vyhodili znova, zasa ju našli v záhrade, až sa nakoniec rozhodli, že bábiku označia a pošlú nejakému príbuznému ďaleko od nich. (ako to nakoniec dopadlo tam už nebolo) Pár dní na to sedím v obývačke a dcérine hračkárske rádio začalo samo od seba vydávať rôzne divné zvuky. No nebolo mi všetko jedno :D Nakoniec som došla na to, že bolo treba len vymeniť baterky :D
Ale vážne, tiež si myslím že dieťa malo iba priveľa podnetov, možno cítil stres alebo napätie z celej situácie keď vravíš že tam je nejaký rodinný problém, to dieťa vycíti. Čo sa hračky týka, možno si to nejako spojil a nechce ju, lebo ju dostal od nich a mu to celé pripomína.

viestta
15. júl 2022

@dskjhfdlkdjhl možno by stačilo miesto avivaze použit vývar z pazura netopiera🤩

h2
15. júl 2022

@viestta
@dskjhfdlkdjhl Keď sme boli so sestrou malé, boli sme aj s mamou na prázdninách u starkých, otec zostal doma, lebo musel byť v práci. Po asi 2 týždňoch za nami prišiel, ale nechal si medzitým narásť fúzy. S plačom a vreskom sme pred ním utiekli. Takže jeho prvá cesta viedla do kúpeľne a tie prekliate fúzy si oholil. 😂

ankare
15. júl 2022

@barborinkamisko hračku vyhod. Nie k Vám do koša, ale do vzdialenejšieho kontajnera. Riad sa syncekom. A čo najmenej buď s takýmito ľuďmi.

saxana000
15. júl 2022

@kandelabra ano zvukovym hrqckam zacne vysivat ked dochadzaju baterky zapnu sa hocikedy.aj nam v noci zacal medved vyspevovat..v polospanku mi teda nebolo vsetko jedno..😂

soldi
15. júl 2022

ja som kamoske raz pozicala take latkove kruhy co sa nastrkavaju na palicu. a v kazdom kruhu bol strojcek, ktory vydaval zvuk ineho zvieratka - jeden znel ako kravicka, dalsi ako kohut, dalsi ako pes, atd.
zabudla som jej vsak povedal, ze tieto zvuky robia. a ona vsetky tie kruhy oprala a dala na radiator.
a zrazu len v noci, ako zacali baterky v strojcekoch schnut, tak sa jej zacalo bytom ozyvat mukanie, kikirikanie, stekanie 🤣🤣 ta bola tiez riadne vydesena, kym prisla na to, ze odkial tie zvuky idu 😁

mimi3008
15. júl 2022

Chudata tie deti, ktore zatahujete do okultizmu, ze cary mary so zapalkami...strasne

vikes
15. júl 2022

@barborinkamisko Len na pobavenie. Jediná "prekliata" babika o ktorej som čítala, je bábika Annabell zo zbierky Lorraine a Ed Warren, ževraj tá je skutočne prekliata.

xsuzannex
15. júl 2022

Chyt a vyhod, vyriesene 🙂

ivonadusa
15. júl 2022

@mimi3008 jeziiiis chudatko moje dieta lebo mama zapalila zapalku a hodila do vody. pane boze :D

miriam11
15. júl 2022

@chillibubble ja neverím, že máš žlto modru vlajku.

chillibubble
15. júl 2022

@miriam11 no prestav si 🙂 modro-zltu. mozno som ukrajinka, co ty vies.

janetinka27
15. júl 2022

@barborinkamisko pocitas s blbymi komentarmi, ale tvoj prispevok mi pride, s prepacenim, blby. tak ked sa boji tej hracky, tak ju odlzte, podarujte, schovajte.

barborinkamisko
autor
15. júl 2022

Naozaj ste cudne niektoré ženy naozaj sa niečo spýtam a neviete adekvátne odpovede dat. Proste ach 🤣 nemala som žiadny príspevok dávať fakt

sim_icek
15. júl 2022

@barborinkamisko pýtaš sa či mu skúšať dávať tú hračku..načo? Keď na ňu takto reaguje a je očividné že sa bojí,treba ju vyhodiť von do kontajnera a nie ho trápiť a nasilu mu ju skúšať dávať. K prekliatiu sa vyjadriť neviem, pretože sama si nie som istá čo si myslieť o takých veciach😄

inana11
15. júl 2022

@barborinkamisko len pre info,ak všetky zápalky klesli,podľa tych “povier” dieta urieknuty nebolo nikým… každá je za nejaký rod… a hracku nedávaj keď sa jej boji… moj dostal na prvé narodky hopsadlo a bal sa,tak s ním starší brat vybabral a dal si ho do izby,pri dvere aby mu tam nelozil a mohol mat vylozene malé veci… mladší sa bat už prestal a starší musí mat zase malé veci vždy spratane 🤷‍♀️😃