Môže 7-ročné dieťa sedieť vzadu na bicykli?

23. jún 2022

Ahojte. Chcela by som sa spýtať či môže 7 ročné dieťa sedieť vzadu na bicykli bez cyklosedacky? My ako deti sme tak bežne cestovali, sedela som vzadu a držala som sa maminy. Neviem nikde nájsť či je cyklosedačka povinná. Jasné že by sa tak nejazdilo niekde v centre mesta, ale v nejakých kľudnejších častiach mesta s nízkou premávkou. Áno chlapec je už velky, má vlastný bicykel, ale niekedy by bolo jednoduchšie ísť takto na jednom. Helmu by mal určite.

pribinak
23. jún 2022

To je strašne nepohodlne

autor
23. jún 2022

@pribinak ja som mala pod zadkom vždy malú deku 🤣

amelie2017
23. jún 2022

Predavaju taketo sedacky pre vacsie deti. Ale neviem ako na SK, ale u nas v Spanielsku mozes vozit dieta na bicykli len do 7 rokov. Nad 7, ak chcu dat pokutu, tak mozu.

amelie2017
23. jún 2022

Tak na SK asi do 10 rokov.

sojorez
23. jún 2022

Zakon o cestnej premavke 8/2009 - mozes viezt osobu mladsiu ako 10 rokov na pomocnom sedadle na prepravu dietata s pevnymi opierkami na nohy.

autor
23. jún 2022

@sojorez
@amelie2017 už som to našla aj ja. Ďakujem 😊 objednáme teda sedačku

tomaskovamaminka
23. jún 2022

Da sa kupit aj vodiaca tyc pre detsky bicykel, https://www.insportline.sk/21238/vodiaca-tyc-pr...

bloger
23. jún 2022

Bezpečnejšia je určite cyklosedačka.

slavomira236
26. jún 2022

Ja som tak dcérku 4rocnu vozila ráno v lete do škôlky cez park a mimo hlavných ciest plus boli prázdniny takže na uliciach bol kľud...my ako deti sme sa tak vozili bežné ale kolo bloku po parku nie po ceste

20erika07
26. jún 2022

@slavomira236 velakrat sme boli viaceri povešaní na bicke z každej strany 🙈 osobne som neznasala vzadu sediet lebo ma strašne bolel zadok. A uz nikdy som si dozadu nesadla po tom, ked som cestou do skoly videla kamosa s otcom na bicke, chlapec sedel takto vzadu a nedal si pozor na nohy, a jednou do kolesa, este aj z kopca isli 😟 hrozne ako mu rozmlatilo chodidlo 😟