Moslimovia na Slovensku

semkatamka
11. jan 2022

Dobrý deň, píšem seminárnu prácu o predsudkoch voči moslimom. Hlavne o názore, že keď prídu moslimky na Slovensko, tak by nemali nosiť burku, hidžáb a podobne, ale mali by mať oblečené naše normálne oblečenie, rifle, mikinu..., pretože aj my sa musíme v ich krajine prispôsobiť a zahaliť sa. Stalo sa niektorej z Vás, že ste čelili predsudkom, výsmechu a podobne, kvôli tomu, že ste mali oblečený moslimský odev, poprípade máte nejakú inú negatívnu skúsenosť od ľudí, kvôli tomu, že vyznávate islam?
Ďakujem za odpovede

mauduska
11. jan 2022

ahoj, sprav si anonymný dotazník cez google forms a zaves sem link. Pochybujem, že ti niekto takto odpovie.. navyše nebudeš mať o tej osobe dosť údajov, pre štatistiku by bolo fajn vedieť aspoň vek osoby a ako dlho žije na Slovensku a pod.

semkatamka
autor
11. jan 2022

Ahoj, ďakujem za tip 🙂 Dotazník som už robila pre mojich známych, pýtala som sa na ich názory. Len som chcela prácu ešte akoby oživiť aspoň jedným reálnym prípadom predsudkov zo života. Urobím ale anonymný dotazník, v priebehu dňa ho sem pridám a kto má skúsenosti s nejakým prípadom predsudkov, výsmechu, šikany... voči moslimom, alebo sa terčom stal on sám, môže vyplniť 🙂 Veľmi mi to pomôže, ďakujem

anjelicek26
11. jan 2022

Dotaznik sem nedavaj v priebehu dna, ale poriadne na nom popracuj. Niektore dotazniky, narychlo zbuchane ked tu vidim, su velmi jednostranne, neobjektivne a davaju cielene otazky ocakavajuc urcite odpovede, treba si to premysliet...

semkatamka
autor
11. jan 2022
sulejmanka
11. jan 2022

ten dotazník je vidieť že je narýchlo zbúchaný, napr. ot. 4 : S akou formou predsudkov ....? Bolo by dobre keby tam boli aj možnosti, pretože takto sa može stať, že ti ľudia nenapíšu predsudky ale stereotypy, Následne ot. 5 Riešili ste nejakým spôsobom tento problém? Nie je zrejmé aký problém. Predsudok nemusel hneď spôsobiť problém. To ti nepíšem v zlom, píšem ti to ako človek, ktorý vypracúva oponentské posudky k závdrečným a kvalifikačným prácam

mamina0078
11. jan 2022

"3. Koľko dlho žijete vy, respektíve osoba, ktorej sa týka táto téma na Slovensku?" "7. Sem môžete uviesť Vaše ďalšie postrehy týkajúce sa problematiky" naozaj tieto vety sú podľa teba gramaticky a lingvisticky správne a vhodné na uvedenie v seminárnej práci? Napr. miesto koľko ako, ku 4. a 5. nemám, čo navyše dodať, už to máš uvedené nadomnou, čo by bolo vhodné opraviť a 7. sem v seminárnej práci také slovo nemá čo robiť ale miesto toho použiť tu

semkatamka
autor
11. jan 2022

@sulejmanka V otázke číslo 4 má respondent priestor vyjadriť sa, keďže je nekonečné množstvo možností, s akými predsudkami sa stretli, potrebujem konkrétny prípad z reálneho života, či už sa niekto stretol s predsudkami, alebo stereotypmi, je to jedno 🙂 V otázke číslo 5 ide o to, že pokiaľ sa človek stretol predsudkom, či ho riešil, alebo si ho iba vypočul a nechal to tak...

semkatamka
autor
11. jan 2022

@mamina0078 Dotazník nebude v práci uvedený, máte pravdu, bolo to narýchlo :D Išlo mi len o to, aby mi niekto, kto sa s týmto stretol uviedol nejaký konflikt 🙂 To, čo by napísal do tohto fóra, môže anonymne vpísať do dotazníka. Takže asi toľko k tomu.

sulejmanka
11. jan 2022

@semkatamka dotazník je zlý, bez ohľadu na to ako si ho obhajujete. Sama viete že otvorené otázky vám veľa nenapovedia, pretože respondenti majú skôr tendenciu vyberať z odpovedí ako ich vypisovať. Nevyse vám budú uvádzať aj stereotypy. A zase toľko tých nekonečných možností predsudkov nie je, toto ako argument neobstojí. A tým pádom nebude dotazník validny a ani nezabezpečuje dostatočnú reliabilitu. Toť vsio

mamina0078
11. jan 2022

@semkatamka a aký zdroj uvedieš, skadiaľ si čerpala, že niekto sa stretol s nejakou formou predsudkov a celkovo odpovede, ktoré tam dostaneš? V seminárnej práci by fakty mali byť overené, niečo iné je tvoj názor na fakt, ktorý uvedieš z nejakého zdroja ako literatúra-internet-výsledky dotazníka-štatistiky a pod.. Ale keď napíšeš príklad 5/10 žien uviedlo, že sa stretlo s predsudkami, kvôli tomu ako boli oblečené a situáciu sa im podarilo vyriešiť zmenou oblečenia alebo privolanou PZ hliadkou keď došlo k napadnutiu alebo vyhrážaniu tak odkiaľ to budeš čerpať, keď nebude uvedený zdroj? Na koľko tá informácia bude hodnoverná, pre čitateľa?

semkatamka
autor
11. jan 2022

@sulejmanka Práveže ide o tie otvorené otázky, keďže potrebujem konkrétny prípad :D Keby tam dám možnosti, tak mi niekto iba zaškrtne, že áno, kričal na mňa niekto na ulici, lebo som mala burku :D Stereotypy sú vítané. Stačí mi, aby ho vyplnil jeden človek, potrebujem iba jeden prípad na dotvorenie práce. Nič viac

semkatamka
autor
11. jan 2022

@mamina0078 Mám plnú A4 knižných zdrojov. Moja práca je hodnoverná. Jeden dotazník už mám, ten v práci uvediem. Fakty sú overené a práca na tento predmet je o názoroch, plus tam má byť nejaká teória.

sulejmanka
11. jan 2022

@semkatamka stereotypy a predsudky nie sú to isté. Ako môžu byť potom vítané.neviete teda čo vlastne zisťujete ale očividne ste o svojej pravde presvedčená.

mamina0078
11. jan 2022

@semkatamka nejde o to koľko máš zdrojov ale o princíp, že má tam byť uvedené všetko odkiaľ si čerpala, keby ti tu niekto dal odpoveď treba uviesť portál, keby tam niekto dal aj ten dotazník ale škoda, reči prajem ti veľa šťastia s takým prístupom pri obhajobe štátnic v budúcnosti.

semkatamka
autor
11. jan 2022

@sulejmanka Práca nie je vyslovene o predsudkoch, ale aj o stereotypoch.

semkatamka
autor
11. jan 2022

@mamina0078 Študujem už druhú vysokú školu, štátnice na tej prvej dopadli výborne :D ale ďakujem.

haley7897
11. jan 2022

@semkatamka mame tu aktívnu tému vo fóre Diskusia o islame - otázky a odpovede II.
Opýtaj sa skôr tam. Ja ti osobnú skúsenosť zo Slovenska nedám, keďže tam už roky nežijem. Btw úplne bežne nosime aj "rifle" a mikiny

mamina0078
11. jan 2022

@semkatamka tak s tým by som sa radšej nechválila pri tak stavaných otázkach a názoroch, že netreba uviesť všetky zdroje lebo tam máš toho uvedeného veľa...

semkatamka
autor
11. jan 2022

@sulejmanka @mamina0078 Aj tak nerozumiem, prečo teda komentujete túto tému, keď nemáte skúsenosti s touto problematikou. Chápem, že ste sa snažili pomôcť, každopádne seminárnu prácu píšem ja a sama najlepšie viem, o čom konkrétne píšem. Ďakujem za tipy každopádne.

semkatamka
autor
11. jan 2022

@haley7897 Ďakujem za tip 🙂

sulejmanka
11. jan 2022

@semkatamka zrazu? 😂😂 Tak potom sa pýtajte v dotazníky aj na predsudky a stereotypy. Lebo ak niekto erudovaný dostane ten dotazník do rúk, a vie rozdiel, tak uvedeie len predsudky lebo na nej sap pytate. Máte v tom guláš očividne, nielen čo sa týka metodológie

semkatamka
autor
11. jan 2022

@sulejmanka Joj vy ste múdra, prajem pekný deň

sulejmanka
11. jan 2022

@semkatamka prepáčte teda že komentujem, veď máte pravdu je to vaša "práca" 😂😂😂

mamina0078
11. jan 2022

@semkatamka odkiaľ vieš, že nemám skúsenosti ale prepáč, po 2.otázke ako som videla Koľko dlho som ďalej ho nevypĺňala.

sulejmanka
11. jan 2022

@semkatamka áno som v tomto mudra a som na to aj hrdá, nakoľko sama som autorkou niekoľkých výskumov o stereotypoch a predsudkoch. Naozaj z mojej strany všetko, ďalej vediete len monológ, pretože vy ste očividne ešte múdrejšia

mamina0078
11. jan 2022

Ja ani @sulejmanka ti nechceme zle ale tá práca je tvoja vizitka, ja by som sa hanbila vytvoriť dotazník s takými chybami, najmä keď by som študovala 2. VŠ.