Momentálna situácia na Slovensku

6. sep 2022

Ahojte, nejako ma prepadol strach, že čo s nami bude, myslím všeobecne... Aký máte názor na momentálnu situáciu na SK? S manželom sme plánovali za taký rok, dva ďalšie dieťa, ale mám už teraz obavy, že čo bude. Človek ledva niečo ušetrí každý mesiac a keď vidím tie ceny aké sú a vraj bude aj horské, no neviem neviem ...🥴

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikasmile
6. sep 2022

@markus1 súhlasím.

zuzubb007
6. sep 2022

Nemam cas ani energiu riesit a sledovat hovadiny v telke kazdy den daka novinka, ked raz chces dieta nic ta nezastavi takze tak

viestta
6. sep 2022

Nikdy nebolo tak zle aby horšie byt nemohlo a nikdy nebolo tak dobre aby lepšie byť nemohlo. A deti sa rodili tak ci tak.

barborachors
6. sep 2022

Takto, po oddeeni sa od Cechov to tu ide dole vodou, vzdy bolo blbo, ale teraz je to dost na prd. Samozrejme cest vynimkam tym stastlivcom ktori maju relatívne stabilný život, zázemie. Ale teraz? V zdravotníctve otras, nikdy to nebolo take, zle ako je teraz.. Slovensko starne, lekári odchadzaju do dôchodku a nema pomaly kto ordinovat. Ako áno, samozrejme ze sa da rodina zalozit a všetko okolo... a aj pod mostom sa da zit, aj v chalupe bez kanalizácie... A zial budu rodiny a ludia, ktori pridu o strechu nad hlavou../ mozno nie doslova, ale nic dobre nas necaka...

liusa82
6. sep 2022

Vôbec ma to nejak nedojíma..Aj ked sa dačo horšie stane tak máme doma rezervy.Ale oni robia ako vždy len bububu a ktovie ako to nakoniec aj všetko dopadne

dahlia25
6. sep 2022

Ako píšu baby vyššie, stres a strach teda ničomu nepomôžu. To ale nič nemení na tom, že sme v prdeli. Netreba panikáriť, ale trochu si vlastnú situáciu ošetriť. Je dobré si utiahnuť opasok, aby bola fin. rezerva a komu sa dá, tak aj investovať. No… To je vlastne asi všetko, čo môžme robiť.

Keď chce niekto momentálnu situáciu bagatelizovať, pokojne. Chápem, že nie každý má prehľad o tom, ako funguje ekonomika, cash flow, nesleduje domácu a už vôbec nie zahraničnú politiku, burzy… a možno len nevie počítať.
Len nech potom nemrnčí na MK, že nezvláda (alebo manžel) finančne ťahať domácnosť. Že je všetko drahé, že zamestnávateľ nezvýšil mzdu atď.

mikadooo
6. sep 2022

Ja som úplne že v pohode. Po 10 rokoch na rodičákoch som začala robiť, takže je to vec pohľadu 😉. Aha a ozaj, rezervu máme, aj sme vždy mali. Radšej oželiem dovolenku či luxusné darčeky, ako by som mala ísť do nuly. Jasné, že sú rodiny, kde šli do nuly mesiac čo mesiac už pred touto infláciou, tak tí určite majú problém teraz. Každopádne, ak by som bola v takejto situácii, tak by som si určite dieťa neplánovala.

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dahlia25
7. sep 2022

@markus1 prečítaj si ešte raz, čo som napísala, najmä prvý odstavec. Strach a stres ničomu nepomôžu. Ale keď si chceš vytrhať vlasy, pokojne 😂
Prečo by mali byt len 2 alternatívy? Buď strach, alebo bagatelizovanie? Veď majme trochu rozumu…

samko0405
28. jún 2024

Ahoj, daj jej spraviť odbery.
Ja mam cierny kašel.....tiež sa dusím.
Teraz je to rozšírené