Moji rodičia sa chcú sťahovať do bytu a nechať tu moje zvieratká

14. mar 2021

Dobrý deň mám 15 a moji rodičia sa chcú presťahovať z nášho domu na dedine do bytu v meste náš domček chcú nechať môjmu dospelému bratovi že aby mal kde bývať...ide však o to že mám dvoch psíkov a jedného kocúrika a za žiadnu cenu sa ich nechcem vzdať a opustiť ich, sú to jediné čo mám, nemám kamarátov, kamarátky nikoho mám len tie zvieratká ktoré pre mňa znamenajú mnoho oni spoliehajú nato že veď brat sa o nich postará lenže môj brat nemá k ním absolútne žiadny vzťah nikdy ho ani nenapadne nakŕmiť ich, či pohladiť takže pohybujem že by boli nakrmene a že by dostali pohladenie a lásku ktorú potrebujú a ktorú im denne dávam... Proste ja mám iba ich a oni mňa...
Tam kde momentálne bývame nám nič nechýba máme sa super a všetko je fajn len neviem z akého dôvodu sa chcú rodičia sťahovať a buď tu zvieratká nechajú alebo útulok pre mňa ani jedno z toho neprichádza du úvahy som z toho zúfalá a nešťastná a prosím poraďte čo mám robiť? Nezvládnem to ak nebudem pri nich... 😭😭

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erickatt
14. mar 2021

Ako daleko sa budete sťahovať?

deti95060810
14. mar 2021

ak to bude pár km od bytu tak zabehneš aj autobusom ku svojim kámošom...

janinah
14. mar 2021

Je to divné,že 15r.mladý človek nemá kamarátov a takto sa upne na zvieratá.Neboj sa,brat ich nakrmi,porozprávajte sa o tom.

teleskop
14. mar 2021

vela psikov som musela odoberat od takxhto ludi kt ich mali ako nechcene dedictstov, rozmyslas dobre, psy ak ta stratia bude na tom velmi zle, su to svorkove zvierata a ty si pre nich ste viac dokonca ako zradlo, kedze mam psov v byte nechapm preco ich nemozes vziat, chcelo by to dlhsi pokec s rodicmi. kazy moj pes co mam v bte predtym zil vonku a nikdy si tu v byte potrebu nespravili, ak sa tvoji rodicia vyhovaraju na to...

teleskop
14. mar 2021

dedictstov malo by dedictstvo

h2
14. mar 2021

Ahoj, je mi to veľmi ľúto. Ja by som to na Tvojom mieste vnímala, ako veľkú nespravodlivosť. A nie len kvôli zvieratám. Akým právom chcú Tebe vziať Tvoj domov? Nechať celý dom Tvojmu bratovi? Aj pre Teba majú nachystaný dom, keď budeš dospelá? Niečo iné by bolo, keby ste sa proste museli presťahovať a dom by už nebol váš. Ale zostáva bratovi. Prečo? Na tieto veci by som sa určite rodičov spýtala.

ankaanka1977
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ankaanka1977
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. mar 2021

Zabudla som dodať to najdôležitejšie že mám zdravotné znevýhodnenie v podstate som na vozíčku ale prejdem doma aj bez vozíčka aj keď nie vždy no ale oni chcú za tým účelom získať sociálny byt...tam sa predstavovať a domček nechať bratovi...
@ankaanka1977 jeden je labrador čiže dosť veľké plemeno druhý maličký jack russel ja by som si oboch v byte predstaviť vedela rodičia za žiadnych okolností nie
A pre ostatných nebudem vedieť ich ísť autobusom navštíviť keďže sama do autobusu isť neviem...
Tie zvieratká sú pre mňa fakt všetkým neviem si predstaviť byť jeden jediný deň bez nich...

ankaanka1977
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienoccka85
15. mar 2021

Tazko sa to aj cita. AKo sama neviem ako a co by som robila. Tiez mame doma psa a veru nevzdala by som sa ho za nic na svete, je to predsa len plnohodnotny clen rodiny

autor
15. mar 2021

@ankaanka1977 problém je v tom že sú aj havkovia na seba naviazaný nechcem ich oddeľovať, vôbec vzdať sa ich ak by som aj musela pre mňa však neexistuje absolútne žiadny dôvod opustit zvieratká a bol by to pre nich obrovský šok tým že by som ich okrem opustenia aj oddelila by som im nesmierne a navždy ublížila...

autor
15. mar 2021

@lienoccka85 presne... Oni pre mňa toľko znamenajú...neviem nájsť slová ktorými to viem opisat že koľko pre mňa znamenajú lebo to je NEKONEČNÉ moc...
A niekto si povie že sú to len sprosté psy a človeku nejak nepomáhajú ale mne pomáhajú denno denne veľmi veľa... Tým že sú...

h2
15. mar 2021

Skús to takto vysvetliť rodičom. Ináč, ten dôvod na sťahovanie (že si vybavia sociálny byt kvôli Tvojmu handicapu) je hrozný! Máš u vás v dome nejaké obmedzenia kvôli pohybu? Treba sa s rodičmi porozprávať. Ja osobne, ak by som mala postihnuté dieťa, urobila by som prvé-posledné, aby bolo šťastné. ☹️

ankaanka1977
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. mar 2021

@h2 Z môjho pohľadu nemám absolútne žiadne obmedzenia ešte aj kúpelňu na základe môjho postihnutia dali urobiť taktiež auto vybavili a teraz špekulujú s bytom mám pocit akoby na základe mojej choroby chceli získať silou silu mocou všetko na čo mám nárok a pritom nemyslia na mňa ...kúpeľna a auto v pohode ale ešte aj byt a načo? Ja som maximálne šťastná nechápem prečo to chcú narušiť a ublížiť mi tým že ma zoberú od zvieratiek...

h2
15. mar 2021

Ten dôvod s tým bytom nedokážem pochopiť, veď na dome Vám je iste lepšie. Chcú z Tvojho postihnutia nechutne vyťažiť. Rozum mi nad tým stojí! ☹️ Veď keď už sú tak veľmi lakomí na ten byt, nech vám tam dajú trvalý pobyt, brat nech zostane napísaný na dome a reálne budete bývať naopak. Ale to už je navádzanie na podvod. Na druhej strane, nie je čestné ani zabrať byť, ak ho nepotrebujete. Niekomu inému by sa zišiel.
A pre dievčatá, ktoré radia autorke, kam má umiestniť svoje zvieratká: tu nejde o to, kto sa o nich postará namiesto nej. Ona ich chce mať pri sebe. Nie nájsť im nový domov.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz