Moje prvé auto

24. okt 2022

Dobrý večer, možno trošku nezvyčajná otázka ale aké auto by ste odporúčali pre mladú babu na behanie do práce a domov? (cca 30km denne). Cenovo max. do 4000€.. bolo by to pre mňa moje prvé auto, na ktoré som si poctivo šporila 3 roky. Bohužiaľ, nemám vo svojej blízkosti človeka, ktorý by mi v tomto vedel poradiť a nechcem sa nechať oklamať. Máte doma nejaké overené spoľahlivé autíčko, s ktorým ste spokojné? Ďakujem za rady.

vmiri
24. okt 2022

Nedá sa to tak všeobecne povedať, treba pozrieť konkrétne auto s človekom, ktorý sa aspoň trochu vyzná a dupľom ak nejde o nové auto. Dnes veľa ľudí kšeftuje a predá v hocijakom stave.
Ale teda ja som mala svoje prvé auto VW Polo. Bolo síce staručké ale inak super, malé, pre mňa samú akurát, ani spotrebu nemalo veľkú. Keď som si našetrila na novšie tak som si kúpila Fabiu, tá bola tiež super, v dobrom stave som ju kúpila aj keď tiež nebola najnovšia ale doteraz vravím že to bol môj miláčik 😊 spotreba tiež nízka a keď bolo treba niečo vymeniť tak ma to nezruinovalo.

martinmmartin
24. okt 2022

potrebujes automat? Male alebo väcsie? Do prace to mas kolko km? Dialnica? Mas moznost ist kupit auto aj do blizkeho zahranicia?

deti95060810
24. okt 2022

moje prvé bol Golf... veľmi som bola spokojná. Bola som tretí majiteľ - len auto bolo stále v rámci rodiny.... dostala som ho , aby som si pomohla...

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bennn
24. okt 2022

To nemaš šancu takto vyberať. to musis pozrieť auto, vyskúšať ho, a pýtať sa na všetko možné. 4000€ je dosť slušny budget. Nema zmysel sa pýtať iných aké oni majú auto... ale pozri si inzeráty v cenovej relacii ktoru hladáš, a uvidíš tam tie značky a modely... kludne do francúzskej značky

soldi
24. okt 2022

Pri kupe starsieho auta by som urcite brala do uvahy cenu a dostupnost nahradnych dielov.
A osobne by som vyberala z autobazaru, kde Ti daju aj dva roky zaruku

rony2255
24. okt 2022

Hlavne sleduj technické parametre, ako:
- rok výroby
- tachometer
- motor
- prevodovka
- palivo

Ďalej vybavenie, zisti si, či nebolo nabúrané, stočené kilometre, v akom je stave - či nemá nejakú poruchu, niečo nákladné na opravu a pod. ...

Kto sa lepšie vyzná, nech ma doplní. Ja sa v autách skoro nevyznám 😅

hefo
24. okt 2022

Trebárs Toyota Yaris.
Ale čo som pozeral inzeráty, v ostatnom čase ceny vyleteli do nebies, za 4000 € sú 13-ročné stariny, pričom ešte pred takými 4 rokmi boli od 10 tisíc nové (!) (v rozumnej výbave tak 12 tisíc)...

autor
25. okt 2022

@hefo presne tak, tie ceny sú vysoké, preto sa bojím aby som nekúpila "šrot"

autor
25. okt 2022

@martinmmartin lepší by bol manuál ale nebránim sa ani automatu. Lepšie by bolo pre mňa menšie auto a denne najazdím malo okolo 20km. Diaľnica nie, bývame v malom meste, v okolí sú len dediny.

autor
25. okt 2022

Ďakujem vám všetkým za odpovede ❤️ je to pre mňa ťažké rozhodnutie a zároveň investícia.

evkaor
25. okt 2022

Toyota yaris bola mojim prvým autom... 🙂

petulda333
25. okt 2022

Muz mi kupil v roku 2019 peugeot 206, starsie auto za 500e, sme druhi majitelia. Auto nemalo ani jednu poruchu za tu dobu,okrem toho,ze do nas jeden muz buchol. Mne vsak manual nevyhovoval. Pred 2m prisiel myz domov,ze kupil automat. Nissan almera, tiez starsie auto. Vyslo ho 680e. Ma par chyb,ako to,ze sa nespusti okno spolujazdca jeho tlacidlom,mojim to ide. Taktiez zadny stierac sa obcas sekne. No to je nic. Mne na behanie vyhovuje velmi,fakt automat super. Vodicak mam 16r a soferovala som parkrat po ziskani vodicaku. Teraz soferujem denne,je to parada

puertorico
25. okt 2022

@rony2255 nehnevaj sa, ale niekedy sa ozaj sa nedá zistiť na prvý pohľad či bolo auto búrané, keď je dobre nastriekané. a stočené km tiež je taká vec, že neznalého poteší koľko má málo najazdených km. Majiteľ auta sa neprizná, chce predať takže ju oklame že km sú pravé a nebolo búrané. Ja sa tiež nevyznám do áut, a keby otvorí kapotu že idem pozrieť motor tak poviem "pekne ste ho umyli?" 😂 a palivo tiež, niektorí preferujú benzín, iní zase naftu......
Skôr by som poprosila nejakého mechanika a radšej jemu zaplatila za ochotu, oni zvyknú mať od klientov na predaj nejaké autá v dobrom stave . A určite nekupovať z AAA auto

n1982
25. okt 2022

Za mna urcite skoda kludne jazdena fabia alebo nieco z tych mensich modelov dostupnost nahradnych dielov, zvezies aj druhu osobu, dobra spotreba, zmestis nakup, aj detsku sedacku.

andrea_82
25. okt 2022

ja som ako svoje prvé auto mala Škodu Fabiu a stále na ňu s láskou spomínam.

autor
25. okt 2022

Ďakujem vám všetkým, naozaj je to asi rôzne, keďže každý z vás napísal iné auto. 🙂 Skúsim to urobiť tak, ako tu niekto spomínal, že požiadam nejakého automechanika aby mi v tom poradil. Chytám sa za hlavu, som typická žena - vyberám auto podľa vzhľadu, ale keď sa predomnou otvorí kapota, som v zadku😂