Moja ťažká povaha

24. júl 2022

Idem s kožou na trh. Som hrozna osoba, dokazem sa správať strašne protivne keď som vytocena. Uvediem príklad. Zoznamim sa s niekym všetko je úplne super, rozumieme si, potom príde napr nejaka nezhoda a druha strana sa zduje, prestane reagovať, nechce riešiť problém a vtedy to u mňa začne. Začnem vyčítať, vypisovať, zurit, nadávam no proste čistá hysterka. Úplne to tým zaklincujem a to tak ze už nie je žiadna šanca na nápravu. Ja nechapem ci mi prepne alebo co sa stane, poraďte ako to odstranit

karhu
24. júl 2022

odstranis to tak, ze sa prestanes stretavat s ludmi, ktori na nezhody reaguju "oduvanim sa"

zmrzlinka2021
24. júl 2022

No obe strany ste nezrele a nevhodne na vazny vztah, toboz vztah, kde by mali prist deti. Zial vela tychto spravani sa, ci u teba, ci u frajerov, vychadza z vasich povodnych rodin, kde ste nemali pozitivne vzory matky a otca, kde ste neboli vedeni k rieseniu problemov, k ucte...
Jedine: praca na sebe, psychoterapia, motivacna literatura, riesenie traum z detstva...

autor
24. júl 2022

@zmrzlinka2021 obe strany boli už vekovo okolo 40tky takže žiadne deti. Poradíš nejakú motivačnu literatúru?

autor
24. júl 2022

@karhu keď niekoho nového spoznáš nevieš ako na také veci reaguje

zmrzlinka2021
24. júl 2022

Ja ju necitam, ale odporucam ti na FB skupina mozgova atletika + je milion skvelych podcastov, skus napr. podcast nevyhoreni, alebo ked dat do vyhladavaca podcastov temy ako sebahodnota, atd tak najdes toho velmi vela.

Dolezite je pochopit, ze dana osoba, ci ja mam problem a chcem ho riesit.

komplikovana
24. júl 2022

kazdy reagujeme na problemy rozne. Co ked ta druha osoba potrebuje viac casu na premyslenie, alebo sa jej nechce hned reagovat, lebo nevidi problem tak isto ako ty? Mas pocit, ze musis mat vsetko pod kontrolou, alebo sa niecoho bojis? Preco sa clovek vlastne vytaca? Stoji to za to? Co chce tym dosiahnut? To su otazky, ktore by si si mala polozit. Alebo pochopila to ta druha osoba spravne?

dagmarovita
24. júl 2022

To je velmi dobre ze si to uvedomujes a chces s tym nieco robit. Skusila by som skúsenú psychologicku

karhu
24. júl 2022

staci, ze sa ta nova znamost oduje raz.. ma ti byt jasne, ze toto nie a zvysok je o tvojej sebakontrole

autor
24. júl 2022

@komplikovana som netrpezliva a chcem všetko vyriešiť hneď lebo nemám rada nevyjasnene veci. Ubíja na to a ubližuje mi to

vikes
24. júl 2022

Súhlasím s zmrzlinka2021. Zároveň to vyzerá, že vy to máte už zakorenené v sebe, túto reakciu. Pri ktorej sa vám síce úľavy, ale napáchate nezvratné škody. Človek sa vie ovládať, dokonca sa dá naučiť si premyslieť slová a spôsob, ako vyjadrite svoj názor, chce to len kúsok sebareflexie a nenechať sa vytočiť.

panelacikova
24. júl 2022

autorka: možno si človek s povahou, ktorému by bolo lepšie žiť single. porozmýšľaj nad tým. máš nejaké už plnoleté deti?

komplikovana
24. júl 2022

tak musis zistit preco si netrpezliva. Preco ti to ublizuje? Ak by si pockala den, stalo by sa nieco? ( za predpokladu, ze druha osoba bude chciet komunikovat) A skutocne sa jednalo o problem, ktory ste videli obaja? V navale emocii ublizujes a potom to lutujes. Skus hladat na nete nieco ohladom toho, ako sa kontrolovat, ako zvladat emocie.

autor
24. júl 2022

@panelacikova nie, nemám deti

autor
24. júl 2022

@komplikovana áno, bol to problém ktorý sme videli obaja. Len druhá osoba odmietala komunikovat

liljana
24. júl 2022

"Začnem vyčítať, vypisovať, zurit, nadávam, no proste čistá hysterka." Mozno by bolo najlepsie urobit druhym laskavost a zostat sama.

0silvia0
24. júl 2022

Ked niekto prestane komunikovat a oduje sa, zrely clovek napise ok, ked ta to prejde, ozvi sa. Nezrely clovek zacne hystericke vystupy ako ty. Treba pochopit, ze nikto nie je povinny sa spravat podla tvojich ocakavani...

komplikovana
24. júl 2022

Neviem ako si komunikovala s danou osobou, mozno citila z tvojej strany natlak, preto odmietla problem riesit. V kazdom pripade, ak si si vedoma toho, ze tvoje spravanie nie je ok, a chces s tym nieco robit, si na dobrej ceste. Skus vyhladat nejakeho terapeuta, ktory ti pomoze. Mozno mas aj problem akceptovat osoby, ktore sa nespravaju podla tvojich ocakavani.

autor
24. júl 2022

@liljana a ty urob láskavosť a nekomentuj keď nemas co povedať k veci. Položila som otázku a na ňu ma zaujímaju odpovede a nie hlúpe komentáre. Asi si uvedomujem svoj problém a mam záujem ho riešiť lebo po partnerovi túžim

autor
24. júl 2022

@0silvia0 možno to robím zo strachu ze ten druhy sa viac neozve

clodika22
24. júl 2022

Možno by nebolo na škodu aj psychologičku vyhľadať aby si sa naučila reagovať lepšie, menej pod tlakom. Aby si proste nad niektorými vecami radšej hodila rukou.

0silvia0
24. júl 2022

No len musis pochopit, ze hlavne kvoli tomu zureniu sa viac neozve. Kto uz potrebuje v zivote hysterku? Partner sa neda vydupat nasilu.

autor
24. júl 2022

@0silvia0 to mi je jasne, presne preto s tým chcem nieco robiť

liusa82
24. júl 2022

Kolké sa povýdali aj s takouto povahou a dobre je.To ale netvrdim že netreba na sebe popracovať.Aj ja som dosť výbušná.A väčšinou také majú aj dobrého chlapa.Aj u nás bývalá suseda.To by si mala vidieť to rodeo čo vystrájala a čo vyčitala mužovi.Ziapala, kričala.Z okien ju bolo počuť aký je on neschopný.Každý boži deň nejaká hádka a 3 deti maju spolu a stále je s ňou už 20 rokov a ako si krásne naživaju😀 Ja sa mu chudákovi velmi čudujem.Lebo keby sa bavi somnou takým štýlom ako s mužom nemá už zuby

autor
24. júl 2022

@liusa82 u mňa je všetko v pohode kým nepríde ignoracia, to ma nenormálne vytočí a idem ako píla. Mňa to potom mrzí, ale nedá sa to už napraviť ani zobrať späť. Chlap si hneď pomyslí ze som trúba a nechce so mnou nič mat.

atinkaa
24. júl 2022

Ahoj, mne pride super, ze ides s kozou na trh, ako sama vravis, dokonca tu na MK, to chce niekedy velku odvahu aj pri ''slabsich temach'' ako je tvoja, kde sa ti moze dostat spatnej vazby nekorigovanej, prisnej, tiez skratkovo napisanej, jednoducho roznej. Teda je super, ze si sa rozhodla, ze ides a skusis to riesit. Nepises, ci popisujes aktualne vztahy partnerske alebo kamaratske, alebo akekolvek. No mas sebareflexiu, nahlad, vies sa na seba pozriet aj prisno sama a to je dobre, pre akekolvek zmeny spravania. Pytala si sa na motivacnu literaturu, tej je kopa, roznej aj rozne kvalitnej, teda skusila by som najprv nejake podcasty. Idealne nie kohokolvek ale psychologicke, aby si ziskala kvalitu a pozadovany prehlad si mozno robila sama. Ja ti tu dam jeden, no vies listovat IPckom aj sama a pozriet si dalsie, https://ipcko.sk/ked-slova-ublizuju-najviac-ako... rovnako tak si vies sama pozriet kontakty na poradne, psychologov v mieste bydliska. To, ak by si na tu zmenu nechcela byt sama. Pokojne napis aj viac, co presne si riesila. V com sa napr. netrpezlivost prejavuje alebo kedy naopak si bola trpezliva a pysna na seba, ze si to zvladla. Drzim palce.

autor
24. júl 2022

@atinkaa veľká vďaka za tvoj komentár 🙏 prejavujem sa tak iba v partnerských vzťahov, nikde inde sa to neprejavuje. Vzdy takto reagujem iba na mužov a je jedno ci je to na začiatku vzťahu alebo potom počas neho. Je pravda ze už som veľa rokov sama a vzťah veľmi chcem, možno preto som taka netrpezliva a tlačím na pílu. Som z toho veľmi nešťastná lebo aj teraz som jedného odplasila 😔 a to bol prvý po rokoch ktorý sa mi páčil a sadli sme si

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
atinkaa
24. júl 2022

chapem, skus si to vypocut, pozriet sa na to, co by ta mohlo, vedelo inspirovat. Ak pises ze ste si sadli, teda asi obaja, tak nie hned po vypocuti ale po tom ''ako to dosadne'' skus premysliet aj kroky, ak je sanca este na navrat, na komunikaciu. Pretoze clovek malokedy najde niekoho kto k nemu pasuje uplne, ak ste to citili obaja tak je sanca i na parove poradenstvo, parovu terapiu ak chcu teda obaja. Ak nie, stale sa vies v ramci terapie dozvediet o sebe viac, vyrast na chybach, doslova - tu mas este jeden o parovom poradensve - https://ipcko.sk/hadky-ziarlivost-nevera-kedy-p... a ak by naozaj bola cesta tak vrelo doporucujem cesku dvojicu, vedu aj mnohe online kurzy - https://pavelrataj.cz/partnerska-komunikace/ tu je jeden ale maju aj mnohe ine, vies popozerat na stranke, na youtube mozno maju aj ukazky, ''ochutnavky'' zdarma, ktore vies pozriet, premyslat o sebe, o vztahu, aky by si pre seba chcela ale aj o tych, v ktorych si bola.

autor
24. júl 2022

@atinkaa myslím ze s tým konkrétnym už nič nehrozí lebo som to totálne zničila a pochybujem ze by so mnou ešte niečo chcel mať. Ďakujem za tipy, už si pozerám to co si mi poslala

atinkaa
24. júl 2022

super, tak kukni, ak ta cosi napadne a budes chciet pozdielat, tak napis tu alebo spravu, ak budem vediet, tak ta nasmerujem na pomoc. Drzim palce, je to cesta ale prvy krok je vzdy najtazsi, chciet zacat a ten mas za sebou prave tym, ze si to niekde napisala.