Môj pes má červy

18. nov 2022

Dobrý deň potrebovala by som poradiť zistila som ze môj pes má nejakého červa dnes ho vyzvracal vedeli by ste mi poradiť co to je za červa ? Môže to dostať aj môj 3r syn ??

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca1984
18. nov 2022

To má nejakého parazita, ktorého ale... choď s tým psom k veterinárovi.

zuzana212722
18. nov 2022

Vyzerá to ako škrkavka..urychlene k zverolekári..mne raz zverolekár povedal že pozor na to lebo je to nákazlivé aj pre človeka..

veselo_neveselo
18. nov 2022

Preboha chudak pes, treba s nim urgentne na veterinu. Neodcervujete pravidelne?
A potom k ludskemu dr. sa poradit, mozno treba vysetrit aj deti.

svokrinjazykmonika
18. nov 2022

Vy ho neodčervujete?

autor
18. nov 2022

@svokrinjazykmonika no psa sme kúpili 2 týždne do zadu s tým ze je zaočkovaný aj odčervený nečakala som ze sa to môže stať keď ma všetky vyšetrenia určite by som neohrozovala ani psa ani syna

svokrinjazykmonika
18. nov 2022

Držím palce aby to nebolo nič vážne 🙂

autor
18. nov 2022

@veselo_neveselo nemám s nim ako dnes ísť volal manžel veterinárovi tak ze na dnes mu mame kúpiť nejaké tablety na cervy takže cestou domou mi kúpi len mam strach o syna keďže so psom je celý deň v kontakte a mazna sa s ním

jaga18
18. nov 2022

Urgentne ho treba vziať na veterinu, psik to nemusí prežiť. A áno, skrkavka je prenosná aj na ľudí. Tento psík 100% nebol odcerveny 😔

lasoli
18. nov 2022

no skor dieta ries ako psa,

autor
18. nov 2022

@lasoli Veď riešim ale nik mi neodpovedá

isis234
18. nov 2022

Veterinári pracujú aj v sobotu,, v týždni aj dlhšie,, niektorí chodia i domov.. Napášte mu SMS, Držím palčeky. Kontaktovala by som kupca, či má doklad od veterinára, že bol odčervnený.

maca1984
18. nov 2022

Keď nevieme presne o ktorého parazita ide, ťažko ti budeme odpovedať.
Niektoré sú na ľudí prenosné, áno.
Takže to máš momentálne hop alebo trop.

selwadza22
18. nov 2022

No neviem ale zdá sa mi, že aj u psov sa má odčerviť a po týždni znova. Takže predávajúci vás mal upozorniť koľko tabliet a kedy dostal na odčervenie a už ste si ho mali odčerviť doma...

22tanulka
18. nov 2022

Toto je škrkavka, psíka treba odčerviť. Tabletky na odčervenie sa dávajú podľa veku a váhy psíka po tabletke môže mať hnačku,( ale nemusí) treba s ním chodiť častejšie, pravidelne prvé dva dni vonka..hovienka zbierať ,vyhadzovať... áno, červy su prenosné aj na človeka,preto treba odcervit psa, umývať ruky a na synčeka dávať pozor ,keď sa dodržuje hygiena,tak netreba panikáriť

macekovam
18. nov 2022

Nenechávajte sa mu oblizovat na ústa ze nie? Umyjete si ruky po každom kontakte s nim ze áno? Tak potom sa báť nemusíte... Len ho odcervite.. Deťom vermox... A potom pravidelne odcervovat...

evka64
18. nov 2022

Skrkavka jak vysita...Skrkavky vedia migrovat do vnutornych organov. Ste kupili psika od "pekneho chovatela"..

sandri
18. nov 2022

Kamoska brala psika z utulku. B odcerveny v utulku, nasledne znova po adopcii. Ani nie po mesiaci jej vyzvracal nieco podobne. Veterinar bol prekvapeny - vraj ta pliaga musela byt odolna voci beznym antiparazitikam. Nasadil nejake kombo lieky a az to pomohlo. Spolu s psikom sa musela preventivne odcervit aj cela ludska rodina (samozrejme inymi liekmi ako pes). Cize psik aj mohol byt odcerveny, ale mozno to nezabralo.

anonym24
18. nov 2022

Vyzerá to ako hlista a prenáša sa to aj na človeka,určite odčerviť psíka aj vás preventívne, detská doktorka aj dospelácka vám predpíše Vermox, najlepšie keby ste to zobrali všetci naraz a dávkovanie Vermoxu určite po nejakej dobe zopakovať,to sa opýtajte doktorky.Keď jej vysvetlíte situáciu nemala by s tým mať problém.

fefka
18. nov 2022

Škrkavka psia, psika odčerviť podľa veku a hmotnosti, mierne by som navýšila dávku (ale len málinko, u šteňaťa dodržať presnú)
Skontrolujte v pet pase čím bol odčervený, aby ste nepodali to isté, antiparazitiká treba striedať aby nevznikla tolerancia.
Pokiaľ je odčervenie sfalšované a kúpili ste psa "bez PP po čistokrvných rodičoch" z množiarne tak sa môžete ísť chovateľovi poďakovať, že ohrozil zdravie Vášho dieťaťa
Ohľadne nákazy syna ostáva len sa poradiť s lekárkou

refly
18. nov 2022

Kolko dramy kvoly cervovy :D ano, psik je cervavy, clovek od ktoreho ste ho brali vam klamal do tvare, je to maximalne neseriozne jednanie.... Ale zase cervy niesu problem. Treba mu dat caniverm, bud pastu alebo tabletu. Tie pasty su hlavne pre stenata, lebo cerva nezabiju, iba omracia kvoly tomu ze skapinajuci cerv pusta toxiny. Ak by bolo zviera v nie dobrom zdravotnom stave a extremne zacervene, tak sa moze priotravit. Ale dospele, zdrave zvieratko by malo bez problemov zvladnut tabletku. Druh cerva je irelevantny, lebo tie tablety su na vsetky vnutorne parazity.
A ano, parazity su prenosne na ludi. Staci si umyvat ruky a nedavat chvylu psikovy pusinku na pusinku (alebo na zadok) :P
Ja osobne robim s feralnymi mackami, vsetky taketo vonkajsie zvierata su zacervene. A napriek tomu ze som ich mala doma a odcervila desiatky, tak som este cervy nedostala.
Cervy nikoho nepotesia, ale je to vazne neuveritelne bezne, bohuzial. A musi to byt fakt extrem, aby to zviera zabilo. Dive zvieratka ziju s parazitmi cely zivot.
Akurat po odcerveni trocha davat bacha, lebo raritne sa zvieratko dogrca, alebo ho prezenie. A to byva vtedy plne cervov... Nie zrovna vabny pohlad :/

mtn112233
19. nov 2022

Môj pes raz vyzvracal to isté.. je to skrkavka tiež som m vystrašená bežala k veterinárovi ale to netreba sami mi povedali že stačí len kúpiť v lekárni voľnopredajnu tabletku na odcervenie.. dala som tuším jednu o týždeň druhú a odvtedy som dávala poctivo každé tri mesiace.. pýtala som sa aj na prenos na človeka povedali mi že teoreticky je to možné ale to by si musela prísť do priameho styku z jeho výkalmi a myslím že s nimi sa nehráte doma nikto

simca06022011
19. nov 2022

smer Zverolekár, sa divím, ze sa tu vôbec pýtaš... odcervujete pravidelne? Treba začať

judar
19. nov 2022

Fuj....toto je pekne odrasteny kus na mnozenie vajickami, to uz si cakom pak mala letiet hoc aj autobusom kedze vsade je viacero veterinarnych klinik, poriesit to a rovno aj provizorne vsetkych kolko vas je doma lebo ak mal toto v zaludku a nedajboh este aj vajicka, ktore mohol zo zaludka "vyslinit" a nieco doma oblizat coho sa mohlo chytit aj tvoje dieta tak no je tam potencial prenosu...mna by uprimne slak trafil na mieste

marianeta
19. nov 2022

Aký starý bol psík keď ste ho brali? Odcerveny byť mohol, ale vajíčka parazitov odcervovadlo nezabije, iba dospelé jedince. Čiže toto môže byť ďalšia várka ktorá v ňom dospela. Aj keď je pes v byte treba odcervovat každé 3 mesiace... A áno vyzerá to ako škrkavka.
@mtn112233 vajíčka môžu zostať aj niekde v okolí konečníka.Staci že si pes sadne na podlahu decko tade prejde s rukami ,tie si dá do úst a je to.. Vajíčka parazitov prežijú dlhú dobu aj mimo hostiteľa..

autor
19. nov 2022

@marianeta no veterinár nás nechcel zobrať lebo vraj sa treba objednať že tam má objednaných pacientov tak nám poradil akú tabletu mu máme dať .. synovi som tiež pre istotu kúpila lieky v pondelok zanesiem vzorky stolice. Psík má 2 mesiace v ockovacom preukaze má písané že na odcerveny bol . Dúfam že bude dobre podlahu aj všetko dezinfikujem savom takže dúfam že to stačí

marianeta
19. nov 2022

A kedy bol odcerveny? To treba opakovať.Ako 8 týždňový by mal byť už druhý krát odcerveny. A aké lieky si kúpila synovi? Odcervovadla pre ľudí sú len na predpis..

simca06022011
19. nov 2022

Psík mal byť u lekára u druhýkrát podľa mňa. Šteniatka sa častejšie odcervuju. A hlavne kto vám dal šteňa 6tyzdnove nie je veľmi zodpovedný chovateľ, čiže by som nespoliehala na to čo povedali a dala si osa skontrolovať a objednala na očkovania, odcervenia. Veterinár je veľmi milý 😂 ja som doviezla psa 8 týždňového očkovaniu, idcerveny, čipkovaný, tetovany a do 2 dni sme boli u veterinára na kontrolu a objednali všetko potrebné.
A okolo syna zbytočná panika tak rýchlo sa to ani nemusí prejaviť to skôr by som najskôr konzultovala s lekárkou.

autor
19. nov 2022

@marianeta vermophyt mi dali v lekárni je to na prečistenie travneho traktu a je to aj na parazity zatiaľ som to posielala takto keďže cez víkend obvodná Dr nerobí..

lenkatom117
28. dec 2022

Ahoj,mozem sa spytat ako ste dopadli? Riesim rovnaky problem..