Môj králik si na mňa nevie zvyknúť

miriam_milanova
30. mar 2018

Zdravím Vás potrebovala by som poradiť mám králika (kúpila som ho ročného) a nechce si na mna zvyknúť nedá sa mi pohladkať iba keď je,nedá sa mi chytiť do rúk a keď ho už chitím tak sa snaží ujsť.Už som skúšala rôzne rady ako napr. že ho naham behať voľne a potom mu dám dobrotku ,alebo že ho už nejako pohladkam a dám mu dobrotku ale nič sa nezmenilo a ja som zúfalá prosím poraďte čo mám robiť prečo to je tak😞

takaakoty
30. mar 2018

Uz bol starý ked si ho priniesla. Nemyslím, ze sa to zmení.

miriam_milanova
autor
30. mar 2018

@takaakoty aha 😕takze už sa to vôbec nedá ani keď budem pri ňom tráviť čas ?

robinka84
30. mar 2018

Rocny,nevies ake ma skusenosti za sebou.ja som si tiez doniesla rocneho.zo zlych podmienok.je u nas uz cez 5 rokov a stale sa neda pohladkat,ludi sa boji,ale ku psom rad pribehne..precmna je uspech aj to,ze ked mu idem dat jest tak sa uz nebezi schovat a obcas si zoberie aj mnamku z ruky..

miriam_milanova
autor
30. mar 2018

@robinka84 aha 😕

ajko2011
30. mar 2018

Náš Mucko bude mať v júni 4 roky. Priniesli sme si ho ako 2 mesačného a je z neho mazlík. 😍

miriam_milanova
autor
30. mar 2018

@ajko2011 ten je zlatý podobný je aj môj ale maznacik s neho neni lebo nechce byt 😞😞

wolfie
30. mar 2018

@miriam_milanova nebud z toho nestastna, kazdy kralik ma inu povahu, nas bol tazky maznak, ale ked sme ho kupovali, varovali nas, ze to tak byt vobec nemusi, niektori usiaci na to proste nie su a ani si na to nezvyknu...a aj v tom je zrejme problem, ze si si ho zobrala uz dospeleho, kralicek si potrebuje zvykat od malicka, neviem, ako dlho ho mate, tazko povedat, ci sa to este zmeni, ale skor sa priklanam k tomu, ze nie

ajko2011
30. mar 2018

@miriam_milanova nie každý králik je mazlík. Sestra má tiež králika a ten sa teda nenechá pomaly ani chytiť. A aha na môjho. 😁😍

ajko2011
30. mar 2018
abdn16
30. mar 2018

a nedali ho prec prave kvoli tomu? Ze sa nechel dat hladkat a tym padom z neho nemali ziadnu radost? My mame zajka od jej 5tyzdnov a tiez je taka sama svoja, nerada sa hladka, a uz vobec sa neda chytit, najradsej je sama. Proste ma to v povahe...

miriam_milanova
autor
31. mar 2018

@wolfie aha no zatiaľ ho mám 3 týždne...

miriam_milanova
autor
31. mar 2018

@abdn16 aha no to ja už neviem to mi nepovedali 😕 ale ten môj sa dá pohladkať ale iba vtedy keď mu dám jest alebo keď nemá kde ísť...

miriam_milanova
autor
31. mar 2018

@ajko2011 no zlatý je riadne ❤️

miriam_milanova
autor
31. mar 2018

Ten môj je takýto

wolfie
31. mar 2018

@miriam_milanova coze? jaaaj, no tak za 3 tyzdne si nemusi ani mladatko zvyknut, nie to este dospely kralik, co prisiel do noveho prostredia...skusala si ho zobrat priamo z klietky na ruky? pripadne ho skusit pohladkat, ked je este priamo v klietke, aby si na teba zvykol, ze neublizis...treba nanho pomalicky, mozno si ho postupne ziskas...lebo aj nas usiacisko, ked bol vonku, sa nedal pohladkat, vzdy zdrhal a to bol naozaj maznak

omelo077
2. apr 2018

Nás si nezvykol ani za 8 mesiacov 🙈

miriam_milanova
autor
4. apr 2018

@wolfie aha no aj som ho už nosila ale snažil za zdrhnut ale pár krát sa dá no

miriam_milanova
autor
4. apr 2018