Mohla som byť v minulosti zneužitá a nepamätám si to?

15. júl 2024

Ahojte mohla som podľa vás byť v minulosti (detstve) nejako zneužitá nejakým spôsobom a nepamätám si to? Nerada spomínam na svoje detstvo, mám pocit,že mám určite nejaké traumy. Z čoho vlastne všetkého môže byť nejaká trauma?

pribinak
15. júl 2024

Niektorí ľudia tak vytesnia svoje zle zážitky spomienky myšlienky že na ne úplne zabudnú až di momentu keď sa niečo udeje a oni opäť vyjdú na povrch

Trauma: zle zaobchádzanie hlad bitky zneužívanie tyranie ponižovanie hádky a bitky rodičov ….

sevrin
15. júl 2024

Samozrejme, že sa ti mohlo niečo stať v útlom detstve a vďaka tejto traume si získala určité vzorce správania.

ktochytavzite
15. júl 2024

Áno môžeš,dokonca veľa deti,kt sú zneužívané v malom veku si to nepamätá,pamäť to kdesi vytesni ok obranný mechanizmus.Spomenú si potom neskôr v dospeloati ale len zábleskom.Pozri videá o tom n ayoutube skôr zahraničné,nemecké,anglické.

butterflyeffect
15. júl 2024

Nemuselo dojst ani k zlemu zaobchadzaniu alebo zneuzitiu, staci aj zle obdobie alebo ze sa na neho zle spomina a psychika to vytesni. Ja napriklad mam vo vseobecnosti perfektnu pamat, kamosky ma volali encyklopedia lebo si vsetko pamatam co pocujem, moje prve spomienky mam z veku 2 roky co mi mams povie ze ako si mozem tak detailne pamatat z takeho veku, ale napriklad na strednej som mala zle obdobie, rodicia sa rozvadzali atd.. tak si tamer nic so strednej nepamatam. Takisto s byvalym muzom som bola 6 rokov, nebil ma ani netyral, len prosto zivot s nim nebol lahky a z toho obdobia mam velmi malo spomienok, prosto moje podvedomie ich dalo do uzadia…

ivangeline
15. júl 2024

Mozes a preto si nepamätáš. Ja blokujem celý svoj život. ;D

bloger
15. júl 2024

Určite si zrejme zažila niečo zlé. Len zrejme psychika sa to snaží vytesniť. Telo sa takto chráni.

autor
15. júl 2024

@bloger no, len neviem,že čo. Napadla mi taká myšlienka. Tak som sa ňou začala zaoberať. Ale teraz už sa ňou až tak nezaoberám. Neviem,čo by to mohlo byť ale určite nejaké traumy mám.

bloger
15. júl 2024

Netráp sa je to minulosť. Prajem ti aby si už zažila iba dobré veci.

mantilka
17. júl 2024

Máme dosť trápenia v súčasnosti, netráp sa minulosťou. Ono sa to niekedy objavi nečakane a nie je to príjemné. Užívaj si maličkostí v prítomnosti a myslí pozitívne hlavne....lebo život uteká ...

fairestofthemall
31. aug 2024

Sú terapeuti, ktorí majú špecializáciu na regresnú hypnózu. Keby ste to pre niečo naozaj chceli vedieť, čo sa kedysi stalo, tak toto by mohlo pomôcť. Mám známeho s hraničnou poruchou osobnosti a to je porucha, ktorá vzniká, ak niekoho zanedbávajú alebo nejako týrajú v detstve. Mne trvalo niekoľko rokov, kým som videla, akú má ten známy v skutočnosti matku, že ona je narcis, a muselo to byt hrozne s ňou vyrastať. Vy možno nemáte až také problémy, ale keď by ste chceli takéto veci zistí, jednou z možností by mohla byť tá regresna hypnóza. Ja poznám jednu dámu, ktorá to robí.