Mobil zrazu pýta pin SIM. Predtým to nerobil

lenasweet
28. nov 2021

Ahojte 🙂 na odomknutie obrazovky používam vzor. Ale po poslednej aktualizácii začal mobil každý deň ráno pýtať aj PIN SIM karty, a za tým vzor. Neviem to nikde v nastaveniach vypnúť. A dosť ma otravuje zadávať ten pin, úplne mi stačí vzor. Neviete čo s tým? 🙂 Mám Huawei P30 Pro

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2501
28. nov 2021

Mm to zacalo robit tiez, ma samsung a40, a uz skoro pri kazdommusi zadavat pin kod, a odtlacok.... podla mna mobil je zbkbnuty s aktuakizacie, riesila som druhym mobilom,akurat koncil pusal

agacela
28. nov 2021

@cocolino234 to je teda riešenie v prípade straty mobilu 😒

Zavolala by som si do servisu zvyčajne sú ochotní poradiť aj cez telefonát

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenasweet
autor
28. nov 2021

@cocolino234 Tiež ma to napadlo, ale nie...suvisí to s tou poslednou aktualizáciou ktora mi zmenila toto nastavenie.

Dobré správy, prišla som na to...inak je to poriadne skryté a našla som to skôr náhodou. Totiž pri nastaveniach Sim kartky mam len 2 moznosti: zmenit jej názov alebo nastavit inu predvolenu Sim, ked mam dve 😒

Išla som do ZABEZPECENIE, potom DALSIE NASTAVENIA, potom NASTAVENIE ZÁMKU SIM, a tam sa to dá vypnúť. Ci to zabralo zistim zajtra ráno

brembo
28. nov 2021

tak pridám svoju skusenost-Xperia 1 trochu odlišnu. Mobil mi prestal prijímat odtlačok prsta,musel som zakaždým naskenovat nový,a to denne viac krát. Potom som bol nutený vypnut ochranu odlačkom prsta. A už sa nedala zapnut. Odpoved servisu,aby som mobil zaslal do servisu. Tak som skusil obnovu výrobných nastavení,a hla všetko funguje. Ja už neaktualizujem,doteraz mi aktualizácia nepriniesla nič pozitívne,práve naopak.