Mladý muž namiesto opatrovateľky. Aký je váš názor?

lennuska
4. okt 2011

Maminy,
viete si predstaviť, že namiesto opatrovateľky, by k Vášmu chlapčekovi chodil mladý muž? Veď aj chlapi sa dokážu postarať o dieťatko. Samozrejme, by to musel byť dospelý chlapec / mladý muž, ktorý má vzťah k deťom, vie sa o ne postarať a tak... Aspoň by Váš drobček mal veľkého kamoša...
Čo si o tom myslíte? Zaujímajú ma Vaše názory... 😉

anjelicek26
4. okt 2011

@lennuska - preco k chlapcekovi? Snad neni rozdiel, ci by mala opatrovatela dcerka, ci syn ;) Muzi sa vedia postarat uplne rovnako - ci uz otcovia, dedovia, strykovia. Aj ked asi by to bolo dietatko starsie 2,5 roka a odplienkovane, aspon z mojej strany 😉

jabadaba
4. okt 2011

neviem, asi mam predsudky. Aj ked mam doma skveleho muza, ktory sa vie o deti postarat bezchybne, cudzieho chlapa by som si k detom asi nepustila. Problem nie je v spochybnovani schopnosti muzov rovnako dobre sa postarat o dieta, ale skor v strachu zo zneuzivania. Bohuzial. Zeny netrpia pedofiliou, ze ano.... neverila by som a hotovo. 😖

sisaha
4. okt 2011

@jabadaba suhlasim s tebou.. Asi pokial by som nevidela sudnoznalecky psychiatricky posudok daneho muza, tak k dietatu, ktore nevie hovorit by som chlapa asi nepustila. A je jedno ci by som mala syna alebo dceru..

kvetinqa
4. okt 2011

Ako pise @anjelicek26. Ak by to bolo dieta starsie- okolo 3 rokov a viac, ak by som hladala opatrovanie, nemala by som s tym problem. Neviem, preco riesis chlapceka, ked mas dceru, ale myslim si, ze na pohlavi nezalezi. Ved predsa keby som mala podozrenie, ze sa bude o nieco pokusat, nepustim ho ani k chlapcovi..
@jabadaba keby si prisla do skolky a boli by tam miesto uciteliek- zien muzi, tiez by ti to vadilo?

katka1981
4. okt 2011

@lennuska, ja si neviem predstavit ani opatrovatelku, ale moj kamarat robil OPR v Nemecku 6 rocnemu chlapcekovi a v pohode. Cize nevidela by som problem v pohlavi opatrovatela.

anjelicek26
4. okt 2011

@jabadaba - zeny netrpia pedofiliou? Hm tak ja som citala par clankov, co mi tuto teoriu uplne vyvratili. Hlavne co sa tyka malych chlapcov 🤐

jabadaba
4. okt 2011

@sisaha uz som sa zlakla, ze ma niekto riadne zvozil. 😀 Ale som rada, ze mi rozumies. Je to vo mne taky zvlastny pocit az nechut k takemuto niecomu.

jasminet
4. okt 2011

@jabadaba kde si prisla na to, ze zeny "netrpia" pedofiliou? 😕 😕 len sa o nich bud menej vie, pise, alebo to lepsie maskuju.
ja by som mala rovnake pochybnosti aj o opatrovatelke aj o opatrovatelovi, aj ked by som sa pri vybere priklonila na stranu opatrovatelky

jabadaba
4. okt 2011

@anjelicek26 nie, netrpia. Ak je nejaky pripad zrejme bude ovela ojedinelejsi ako zneuzivanie deti muzmi. Tak ako neznasilnuju zeny, ani deti bezne nezneuzivaju. Anjelicek, muzi su bohuzial v tomto ohlade neporovnatelne pudovejsi. Teraz nepisem o muzoch uplne normalnych, ale statisticky ide pedofilia a znasilnenia v neprospech muzoch, ci sa nam to paci alebo nie. Mne teda nie. Mam ako vidis z toho strach. Najma po tom co sa neustale vyplachuju nove skandaly, a ze ich nie je malo za poslenu dobu... ☹

sisaha
4. okt 2011

@jabadaba nemam vobec problem, ak ide o pedagogickych pracovnikov pri detoch nad 6 rokov. to dieta je uz z mojej strany instruovane co sa moze, co nie, co je podozrive a co nie... Netvrdim, ze kazdy jeden musi byt uchyl a dokonca ten chlap ani nemusi trpiet uchylkou, staci, ze ma nejake zle obdobie, je bez partnerky a jeho napadne nieco nechutne a to dieta tomu nerozumie, preco s nim robi to alebo ono. To su nebezpecne situacie. a ja by som sa im teda vyhybala v celej moznej miere.

jabadaba
4. okt 2011

@jasminet akurat som to pisala pre anjelicka, vid v prispevku pre nu. Ja teda som celkovo nedoverciva, netvrdim, ze zene by som smahom ruky doverovala. Ale v prvom momente by ma pedofilia nenapadla, skor ine obavy.

alexandra
4. okt 2011

Moj nevlastny 20r mi s detmi pomaha a deti ho miluju 😉

janka_pn
4. okt 2011

ja by som prijala, ale k starsiemu dietatku, skor na vodenie do skoly, treningy, ucenie sa, dozeranie na hry vonku.....

sisaha
4. okt 2011

@jabadaba a tie skandaly sa dokonca objavuju aj v rodinach..co normalny clovek nad tym pokruti hlavou, ze jeden rodinny prislusnik na taketo nieco zneuzije vlastne, alebo zverene dieta...

jabadaba
4. okt 2011

@sisaha ano, tiez to takto vidim, rovnako nenam problem u starsich deti s pedagogami muzskeho pohlavia. Ja len, neviem to popisat, cosi vo vnutri mi nesedi na myslienke opatrovatela pre nemluvna. Starsie decka sa uz vedia ako tak branit, aspon verbalne, ze sa zdoveria. Mrzi ma to, ze to tak pocitujem, ale...je to tu ale.

anjelicek26
4. okt 2011

@jabadaba - ja suhlasim, ze statisticky vyjde hadam 95% pedofilov muzskych, ale to neznamena, ze nie su take aj zeny. A ano je to o strachu, strachu o dieta, ale pokial tomu cloveku uplne nedoverujem, tak mu dieta nezverim, ci muz ci zena... mame suseda, co je doma, zena chodi do prace, on sa stara o malu odkedy sa narodila - mala ma 6 rokov teraz, on vari, perie, nakupuje, upratuje, uci sa s nou, proste chlap na spravnom mieste, maleho mi casto vezme a aj malu ked treba, ked je rodicko, zo Saskou k lekarovi ci ja ku kadernicke... nemam tam ani stipku podozrenia... robia kurz na opatrovnictvo deti, v decembri by im uz mali ponuknut dietatko. Zasa ja na oplatku vezmem ich malu zo skoly, ci ona u nas prespi, ked oni idu do divadla ci tak... vobec mi nevadi, ze tam doma je matka ON 🙂 Nie je to to iste, ale podobne...dovera... to je asi to najdolezitejsie ak zverim dieta inemu cloveku.

sisaha
4. okt 2011

@jabadaba nema ta to preco mrziet, predpokladam, ze keby prislo k realnej situacii, ze by sa mali rodicia rozhodnut medzi chlapom alebo zenou k svojmu batolatu, tak sa v prevaznej vacsine rozhodnu pre zenu..

jabadaba
4. okt 2011

@kvetinqa hm, no neviem, asi by som mala divny pocit, i ked predsa len dovera by bola vacsia kedze by slo o oficialneho zamestnanca, ktory asi nieco musel splnit ked miesto dostal. Jasne, ze doveru moze sklamat kazdy pedagog, bez ohladu na pohlavie. Napr. v MS ma dieta ucitela na tanecnej chlapa, nevadi mi to zasadne, nie je s nimi osamote, separe. Co by opatrovatel v byte bol.

usacek79
4. okt 2011

@lennuska ja by som s tym problem nemala, no musela by som si toho opatrovatela dlhsie otukavat 🙂 idealne poznat nejaku dobu predtym, ako mu zverim dieta.. ale detto by platilo u zeny opatrovatelky.

@jabadaba samozrejme, ze pedofilia je aj zenska uchylka, len v mensej miere, ako sa to moze stat muzom. Je X pripadov zien pedofiliek, akurat, ze zenska pedofilia nemoze prilis fyzicky poskodit dieta, kedze nemame "ud", skodime len psychicky.

sisaha
4. okt 2011

@anjelicek26 ale to su vsetko ludia, ktorych poznas.. Nechce sa mi verit, ze by si male dieta, ktore nerozprava zverila cudziemu chlapovi po tom, co ti ukaze nejake papiere o vzdelani, alebo o tom, ze moze robit pracu opatrovatela. Iste dovera tam musi byt, ale preto ja hovorim. Ak chlapovi, tak jedine starsie dieta. Aj v detskych taboroch pracuju vacsinou chlapi (vedia urobit detom lepsie program ako zeny, je s nimi vacsia sranda). Ale su to ludia, ktorí su zvyknutí pracovat s detmi a casto pôsobia na školách, alebo v iných skupinách.

jabadaba
4. okt 2011

@anjelicek26 no ano, je to najma o tej dovere a o tom strachu, k nemu sa pridava nasledne aj strach z onej statistiky a je vymalovane. Mozno nespravodlivo, co narobim. Strach o dieta naozaj nepusti. Vravim, sama mam uzasneho muza, ako rodic je fantasticky, jemu by som zverila kazde jedno dieta. No ale mozem ja tvrdit, ze vsetci muzi su takto neskodni? Nemozem.

jabadaba
4. okt 2011

@usacek79 je jej menej, aj ked nepopieram, ze je. Ale je to skor rarita. A isteze moze ublizit, psychicka ujma je tiez nebezpecna. Ale...k tej este pribudne riadna fyzicka zo strany uchylneho muza. Je to smutne, ale je to tak ako to je, to sa neda popriet, ze medzi nimi je vela vadnych kuskov. Nech sa pani neurazia, je to tak. A potom je uz dovera nastrbena celkovo, clovek je ostrazity, blika kontrolka. To sa da snad pochopit. Ale tak ja netvrdim, ze niekde nie su skveli pedagogovia, ovela lepsi a kreativnejsi ako ich zenske protajsky, urcite taki su. Bez pochyb. Ja som vlastne len chcela vyjadrit tie svoje pochybnosti, s ktorymi by som pri takejto volbe bojovala.

katy1979
4. okt 2011

@jabadaba no neviem podla mna je pedofilia aj medzi zenami aj zeny dokazu zneuzit deti a zevraj aj znasilnit. len ako baby hovoria samozrejme je toho menej a nehovori sa o tom.

a co sa tyka opatrovatela tak k uplne malym dietom asi nie ale od tych 3-4 rokov preco nie.

jabadaba
4. okt 2011

@katy1979 jasne, ved ja to nepopieram. Len som pisala, ze statistika bohuzial nepusti co sa muzov tyka. Preto aj ta ostrazitost v tomto ohlade vacsia ako pri zenach. .

katy1979
4. okt 2011

@jabadaba popravde ja neverim ani babam a nielen kvoli tomuto hlavne kvoli tomu ze nikdy neviem kedy by jej rupli nervy.

jabadaba
4. okt 2011

@katy1979 ved to Kati, ta dovera sa tazko nadobuda tak ci tak. Je to taky zvlastny pocit, nechat svoje dieta s niekym uplne cudzim. Najtazsie je asi najst dobre referencie a podla nich toho spravneho cloveka. No, bala by som sa ist do toho, esteze mam rodicov, ktori postrazia.

anjelicek26
4. okt 2011

My sme pri dcerke mali opatrovatelku, vybrala som si pani vo veku mojej maminy, ktora opatruje vzdy len jedno dietatko a ktoru som si odsledovavala rok - ked chodila na detske cvicenie z dietatkom, ktore strazila pred nasou malou. Bola k nemu uzasna. Maju spolocny velky dvor s mojou kamaratkou, takze aj ta mala Sasku na ociach a keby sa jej nieco nezdalo, tak by sa ozvala. Saska sa tak hravala s detmi, ktore poznala od malinka - ale na opatrovanie ju mala opatrovatelka ako jedinu. Mala tam vlastnu izbicku, postielku... dodnes je ako ich clen rodiny. Len toto je o dovere, o suhlase s vychovou, o suhlase zo stravovanim, zo vsetkym. Viem, ze sem-tam im davali sladkosti, viem, ze jej casto dovolila viac, ako by som ja... na druhej strane sa u nej rozrozpravala, chodili do zoo, na plavaren, na nakupy, na cvicenie... mala normalny den ako ine deti, uzivala si to malinka. Pre mna bolo najdolezitejsie, ze som videla, ze odtial chodi vyskerena ako slniecko, keca mi o tom, co vsetko robili, co budu robit zajtra, co skveleho papali a rano o osmej nachystana, ze uz chce ist k tete Silke ranajkovat 😅

adriana7
5. okt 2011

teda babenky! ešte dobre, že na tejto stránke nie je veľa chlapov, už by sa do vás pustili...moje deti milovali môjho mladšieho brata, teraz už má našťastie svoje deti, ale mam vždy vravela, že ich nemôže mať práve preto, že je taký úúúžasný pestún 😵
...chlapi majú nadhľad, sú odvážnejší, je s nimi zábava, sú tvoriví a naučia deti pozerať na svet inak, ako ženy 😉 ...aj všetky kreslené andersenovky začínajú tak, že k deťom príde opatrovateľ a rodičia idú do divadla 🙂

sue
6. okt 2011

...mám kamaráta, ktorý robil niekoľko rokov v UK au-paira a je to úžasný človek. K dieťatku menšiemu ako rok, rok a pol by som asi celodenne nechcela mladého muža, ale k starším by som zvažovala iné plusy a mínusy, nie len pohlavie 😉

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz