Miniprasiatko namiesto psíka

nixam
15. feb 2022

Ahojte, zajtra si idem pre svoje miniprasiatko a mám niekoľko otázok na ktoré tu snád nájdem odpoved. Ak máte niektorá z vás skúsenosti budem vdačná za každú radu. V prvom rade sa chcem opýtať ako ho naučiť na tzv. mačací záchod a taktiež aké hračky - stimuly mu kúpiť. Aj ohľadom stravy ma zaujíma či kupujete špeciálne granule a ak áno tak odkial a aj ako to máte s obilninami. Kupujete dáku zmes ?

h2
15. feb 2022

@nixam Ja nemám miniprasiatko, ale počula som o prípade, kedy si ho niekto kúpil, ako maličké a ono mu vyrástlo na riadne prasa. Tak dúfam, že to Tvoje zostane malé a milé.
Sorry, poradiť v tom, čo si sa pýtala, neviem. Ale s krmivom by Ti vedel poradiť veterinár.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karmen118
15. feb 2022

@nixam prasiatko síce nemáme, ale chovali sme psíkov, treba sa proste opýtať chovateľa, od ktorého prasiatko beriete, na všetko, čo vás zaujíma - na aké jedlo je zvyknuté, hračky, celkovo starostlivosť...dobrý chovateľ rád zodpovie na všetky otázky, aj poukazuje čím kŕmi a pod.

kittykat22
15. feb 2022

@nixam aby si nebola prekvapena, ze miniprasiatko sa povazuje vaha od 40-60kg. Nebude mt 5kg v dospelosti.

anavipredam
15. feb 2022

@cocolino234 tej plačkovej prasa už tiež mini dávno nie je

littlefiona
15. feb 2022

@nixam miniprasiatko je miniprasiatkom preto, že v dospelosti váži okolo 30-40kg a veľkosť má ako stredne veľký psík. Nie sú ako 200kg ošípané na porážku.

lucijalucy
15. feb 2022

@h2 presne to sa stalo mojej kamoške 😂😂 Hádam aj 50-60 kilová sviňa z neho bola nakoniec. Akože vychovaný maznák, ale už sa ho nedalo uživiť. Tak ho darovala..

nixam
autor
15. feb 2022

@kittykat22 dakujem za radu ale idem kupovat s rodokmenom a papierami. tento druh prasiatka ma v pohlavnej zrelost 15-20kg

nixam
autor
15. feb 2022

@cocolino234 dakujem, skúsim 🙂 snád odpíše

zuzubb007
15. feb 2022

Pozor na to nas sused mal mat tiez mini prasiatko, a nakoniec z toho mega velka svina, ktora ked vysla von vycurala asi 2 litre smrad na celu bytovku z toho, nakoniec uhryzla vonku aj jedneho pana z toho bola este eksn

zuzubb007
15. feb 2022

@nixam no 20 kilo to bude taka vacsia svinka

kittykat22
15. feb 2022

@nixam take prasiatka neexistuju. Ale uplne v pohode. Niekto ti pekne kvaka. Ked ti zostane prasa o 60kg, tak povedia, ze to nevedeli, alebo nechapu ako sa to stalo alebo ze si ho objedala 😅

aby si nedopadla ako toto 😀 to bolo tiez papierove mini prasiatko ako tuto toto https://www.instagram.com/estherthewonderpig/

kittykat22
15. feb 2022

toto je ofiko info, tu sa pozri. Dufam, ze si to precitas nez po to prasa pojdes.
http://prasatkovdomacnosti.cz/web/?p=p_62&sName...

dusankomoj
15. feb 2022

Jéj🐷 sú úžasné,ale toto si mala mať zistené už dávno.

kittykat22
15. feb 2022

A tu mas napisane, ze vahu prasiatka nie je mozne garantovat.
http://prasatkovdomacnosti.cz/web/?p=p_60&sName...

oblecenie99
15. feb 2022

@nixam Prečítala som si ten linknuty článok, a ty aj píšeš, že pri pohlavnej zrelosti majú tak do 20 kg. No a presne v tom článku upozorujú na to, že pohlavná a telesná zrelosť sú 2 odlišné veci, pozor na to. Pohlavne zrelé sú od šiestich mesiacov, to znamená, že sa už môžu rozmnožovať, ale neznamená ze nemôžu priberať, práve naopak, môžu a aj budú, kľudne aj do 120 kg. Dokonca sa aj píše tam, že drobní dospelí jedinci majú 40 kg. Keď ti toto všetko nevadí, tak potom v pohode, nemyslela som to v zlom,, 🙂, len ma naozaj zaujal ten článok, a sú v ňom zaujímavé veci, na ktoré upozorňujú a na ktoré sa treba vopred prichystať a pocitat s tým

vladimiravlada
17. feb 2022

@kittykat22 miniprasiatko je u nás kategorizované do 140 kg. Žiadne na svete nebude mať pod 30 kg v dospelosti

vladimiravlada
17. feb 2022

@kittykat22 ďakujem za uvedenie linku. Patrím do klubu - sekcia pre SK.

vladimiravlada
17. feb 2022

@oblecenie99 veľmi pekne vám ďakujem za túto odpoveď

vladimiravlada
17. feb 2022

@kittykat22 áno. To je Ester. Mala mať 30 kg. Teraz má zhruba 300 kg

vladimiravlada
17. feb 2022

@nixam prosím, nedajte sa oklamať. Žiadne prasiatko na svete nemá rodokmeň. Sú to všetko krížence. Ale ak si trúfate na to, je to úžasná vec. Náplní vás to šťastím. Ak nie, prosím, rozmyslite si to. Pretože ak prasiatko potom odložíte, bude za vami smútiť celý život.

nixam
autor
17. feb 2022

@kittykat22 rozprávala som sa aj s chovatelom, videli sme rodičov, a stravou sa dá jeho veľkosť tiež korigovať

nixam
autor
17. feb 2022

@kittykat22 som rada že mi o tom rozprávaš ty. 🙂)) keby si veterinárka alebo chovatelka nepoviem pol slova

nixam
autor
17. feb 2022

@dusankomoj To čo sa dalo zistiť sme si zistovali mesiac dopredu.Myslím si že je ale vždy najlepšie mať rady od chovatela.

nixam
autor
17. feb 2022

@oblecenie99 My vieme že to prasiatko môže mať aj 150kilo. A nemáme s tým najmenší problém. Všetci sa tu opierate o váhu a nikto rozumne nezodpovedal otázke. Ďakujem, viac k tomu nemám čo povedať.

kittykat22
17. feb 2022

@nixam ja to nepisem v zlom. Ale vela ludi sa napalilo, ze tieto prasiatka budu mat male a je z toho velke sklamanie. Ja ti to prasiatko zelam, ja sama som ho chcela. Ale zatial som nevidela jedinu rodinu ktora by mala v dospelosti mini prasiatko.

nixam
autor
18. feb 2022

@kittykat22 mne nevadi ak bude vacsia, zvladneme to po kazdej stranke a tak isto ju budeme milovat nech je akakolvek… videli sme rodicov ked sme pre nu boli, svina mala okolo 30-35kilo a to kojila … my sme si zobrali najmensiu z vrhu takze si myslim ze ak budeme dodrziavat stravu tak ako poradil veterinar tak by mala mať max.25kilo.samozrejme ak to bude viac nic sa nedeje

h2
18. feb 2022

@nixam Tak už ju máte? 🐖😃 Nedáš fotku? 🙏

nixam
autor
19. feb 2022

@h2 tu a ňou máme 🐷❤️úžasná je

h2
19. feb 2022

@nixam Jejó, prasátko! 😍🐖 Ďakujem, si zlatá, že si ju sem dala.