Menštruačné plavky

veroikan
21. júl 2022

Ahojky baby..
Mate niekto menštruačne plavky ? Ako ste spokojne ?
Ja som si objednala zo sttanky Modibodi tak som zvedava ked ich bidem potrebovat ci bude vsetko oukej.

selenka7
21. júl 2022

ja som nakupila pre dceru, aj nohavicky aj plavky z Aliexpresu a sme velmi spokojne 🙂

nafka0483
21. júl 2022

@selenka7 Prosim ta a to sa v tom normalne kupe? Oni nejak nasaju krv a zadrzia ju tak ze to vo vode vobec nevidno?

kataka10
21. júl 2022

@veroikan ja som teraz vyuzila pocas 2 dni pri mori menstruacne plavky od Perties a spokojnost.

kataka10
21. júl 2022

@nafka0483 ano, tak to funguje.

selenka7
21. júl 2022

@nafka0483 presne tak, ale prve dva dni sa nekupala, pre istotu. Mame 3 ks ciernych plavkovych nohaviciek, k tomu si da vrch z klasickych plaviek. Aj cele plavky uz mame doma, ale este ich neskusala. Pridam linky, ktore presne sme kupili.

petamich
21. júl 2022

@selenka7 prosim ta a ako sedia gatky? mam brat vacsie, mensie 🙂 rada by som vyskusala, velmi pekne dakujem za tip!

lalenka33
21. júl 2022

Ako je to ošetrené, že sa krv vo vode udrží v nohavičkách a nepustí do vody? Vyzerá to byť super nápad, ale neviem si predstaviť, ako je to ošetrené aby sa tá krv pri kontakte s vodou neuvolnila ako pri praní.

nafka0483
21. júl 2022

@lalenka33 Presne tomu nerozumiem 🤷‍♀️
Navyse neviem ci len ja som natrafila na "zle" vlozky ale menatruacna krv nie je ako voda ze v sekunde vsiakne. Je hustejsia a akoby mastnejsia cize mne ani vlozka neabsorbuje vnutri vsetko (ako v reklame) ale chvilu to trva, zatial som od toho dole cela mokra a neznesiem ten pocit a preto pouzivam tampony.
Mam pocit ze by mi voda vsetko vyplavila, akosi som voci tomu skepticka 🤷‍♀️

viky_21
21. júl 2022

To vážne existujú už aj menštruačné plavky ?? Konečne mi niekto uľahčí život v lete ? :D :D

selenka7
21. júl 2022

@petamich dcera nosi velkost 158/164 (ma 150 cm a cca 42 kil) a kupili sme velkost s, sedia super a latka je elastická, ma tam este rezervu, podla mna 3 roky urcite ponosi. A nasla som ich este lacnejsie, tu: https://www.aliexpress.com/item/100500390618374...

selenka7
21. júl 2022

@lalenka33 tak mne to poradila kamoska z Australie, ze tam uz nikto z mladych nepouziva vlozky, ze baby ficia na menstruacnych gatkach a teenagerky kt. este nepouzivaju tampony maju plavky. Dnera sa prve dva dni nekupala, predsa este silnejsie krvacanie. Ale potom uz v pohode. Zas si vezmime, ze za cely menzes sa uvolni 50-100 ml krvi, cize vramci jedneho dna (resp. par hodin) kupania je tej krvi ozaj minimum a navyse vsiakne to tej absorpcnej vrstvy. Ak nejde zrovna p malicky rodinny bazen, nemyslim, ze by sa do vacsej vodnej plochy uvolnila nejaka krv, kt. stoji za zmienku. Plavky mat radsej dvoje a priebezne sa prezliect.

janage
21. júl 2022

Mňa by zas zaujímala hygiena. Bežné vložky mení žena každé max. 3 hodiny, v noci beriem, že má dlhšie. Veď krv v akomkoľvek množstve pri kontakte so vzduchom sa rozkladá. Hlavne v teple. Toto si ja neviem fakt predstaviť mať jedny gatky celý deň na sebe v škole, v práci. Či si to behom dna vymieňajú ženy?
A niekto má fakt silné krvácanie, že nočná vložka vydrží max 2 hodiny. Tam to zrejme nie je vhodné?

kataka10
21. júl 2022

@janage ano vymienaju sa po niekolkych hodinach.

kataka10
21. júl 2022

@janage nohavicky sa vyrabaju s roznou absorbciou, ale je to vzdy o vyskusani. Pri extra silnej menstruacii je dost mozne, ze pretecu. Ale s tym nemam skusenost.

lalenka33
21. júl 2022

@nafka0483 presne, človek je špinavý od vložky kým sa to vsiakne nie to ešte v.nohavičkách alebo plavkách, ako nápad super, ale tiež som voči tomu skepkická a neverím, že to nepustí krv do vody. A zasa kúpať sa niekde v jazere alebo mori počas svojich dní bez tampónu len v gaťkách je aj riziko kadejakej infekcie. Možno skúsim doma vo vani aby som videla čo to spraví 😁

nafka0483
21. júl 2022

@lalenka33 Mna to fakt zaujima lebo strasne veka zien si chvali tie nohavicky, uz som citala viackrat ze aj plavky. Len si to neviem predstavit a nenabrala som odvahu vyskusat.

eeffka
21. júl 2022

@selenka7 dakujem krasne za linky , uz som rozmyslala ako bude dcera suchat nohami pri mori-

eeffka
21. júl 2022

@nafka0483 ja osobne si to viem predstavit ako plavky v 3-5den, ze cem tam ale ziadna zakalacka 🙂 ale sediet v tom v praci, brekeke to radsej stupeľ

zuzana2299
21. júl 2022

Baby ked ste vo vode tak krv z vas nevyteka az ked vyjdete von z vody vytecie😉

selenka7
21. júl 2022

@janage tak mne osobne stacia 2 vlozky na den a 1 na noc. Dcera presne tak strieda tie nohavicky, poobede prezlecie a na noc dalsie. Sprchuje sa rano, vecer. Necitit ziadny zapach.

nafka0483
21. júl 2022

@zuzana2299 Nerozumiem ti. Chces povedat, ze kym som vo vode tak sa telo nejak stopne a krv netecie a ked som zrazu vonku tak ano?
U mna to tak veru nefunguje.

map0007
4. jan 2023

@selenka7 ste úžasná,že ste sa podelila o skúsenosť. Akurát zháňam plavky pre dcéru.Ďakujem za linky. Gatky mame tiež z aliexpresu,aj ha ich používam na začiatku a konci menštruácie a dcere som tie kupila.Vyskusame aj plavky 😉😘

selenka7
5. jan 2023

@map0007 nie je za čo 🙂 rado sa stalo. Moze sa stat, ze link na plavky nebude fungovat, kamoske som nedavno posielala tento, lebo stary nefungoval https://m.aliexpress.com/item/1005003053256735....

tatuska
9. jún 2023

@selenka7 prosim ta,uz ste skusali tie menstruacne plavky?chcem dcere objednat z toho linku,ktory si sem pripojila,tak by som rada vedela recenziu..dik

selenka7
10. jún 2023

@tatuska ahoj, ano, odskusali sme. Najvacsia spokojnost s tym ciernym spodnym dielom Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €2.78 48%OFF | 2021 Vintage Swimsuit Menstrual Leakproof Bikini Bottom Swimwear Mid Waisted Swim Bottoms Pants for Women bañador hombre
https://a.aliexpress.com/_mswDr6M. Tieto mame 2ks. Kupala sa s nimi pocas takeho stredneho krvacania a vsetko ok 🙂

selenka7
10. jún 2023

@tatuska a co sa tyka nohaviciek, jednoznacne tieto Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €3.40 47%OFF | Leak-proof menstrual underwear women's bamboo fiber re-absorbing four-layer breathable underwear women's menstrual underwear
https://a.aliexpress.com/_mMtmtpE mame ich uz asi 15 ks, objednavala som nedavno vacsie (M, dcera ma cca 155 cm a 50 kg, S-ko doteraz nosi, ale uz to chcelo vacsie.

nafka0483
10. jún 2023

@selenka7 Prosim ta ako tie plavky funguju? Normalne sa v nich kupe a ta krv sa drzi dnu? Nevyplaka sa vo vode? A potom ked ich peries tak vtedy sa uz krv vyperie?
Nejde mi do hlavy ako to funguje.

selenka7
12. jún 2023

@nafka0483 ono to ma v podstate 4 vrstvy - vnutornu, ktora odvadza krv do druhej - absorpcnej vrstvy, potom tretia je nepriepustna a naspodu uz klasicka plavkova latka. Cize absurbuje sa to do toho saveho jadra. Ono predpokladam, ze sa isto nieco vyplaka do vody, ale zas realne, ak zena za cely menzes strati 0,5 - 0,8 dl krvi, tak dajme tomu za 1 den tak 0,1 dl a teraz si predstav, ze si v tych plavkach realne mozno 2-3 hodiny (moja si potom prezlieka druhe), cize to absorbovane mnozstvo krvi je minimalne a v tom mega objeme vody v jazere/mori/bazene sa to strati ak by aj nahodou. Ide skor o to, aby nebol problem pri sedeni na deke, pri opalovani a pod. a to mas istotu, ze to nepretecie.

tatuska
12. jún 2023

@selenka7 moja dcera ma 175cm a 55kg..tak neviem aku velkost..