Maturita - priebeh

erikqa
7. mar 2018

Dobrý večer , na ďalší týždeň utorok sa začína písomná matura .. Slovenského jazyka testu sa vôbec nebojím to určite zvládnem no trošku horšie je na tom anglický jazyk. Na vysvedčení mám stále 3 no gramatika a tie časy mi vôbec nejdú
Najhoršie na Tom je to že ja neviem vôbec čo sa mám na písomné maturi učiť :/ chcela by som sa opýtať že čo ste sa vy učili ako to prebiehalo a tak 🙂 bojím sa že nezmaturujem strašne stresujem kôli tomu :/

za odpoveď ďakujem vopred 🙂

pallacinka29
7. mar 2018

Ked som ja pred 16 rokmi maturovala, nebol kon, facebook a nic podobne. Sedela som doma na zadku a ucila som sa. 🙂
Viem, ze odvtedy sa maturila zmenila, ale toto je univerzalny navod. 🤗

maja22
7. mar 2018

@erikqa sustred sa na to, aby si mala dobru slovnu zasobu na slohovu cast. Ked ten zvladnes, potom sa uz len dobre pripravit na ustnu cast a mas to. 😉

namornicka
7. mar 2018

Keď to sama nezvládas a rodičia ti s tým nevedia pomôcť nájdi si niekoho kto ta pripraví na maturitu, normálne plateného doucovatela.

gita17
7. mar 2018

@maja22 hahaha, to je vtip? za tyzden si rozsiri slovnu zasobu? to je uloha na roky, nie na tyzden 🙂 a hlavne tento tyzden ma ine priority, hlavne si zopakovat ucivo 4 rocnikov

maja22
7. mar 2018

@gita17 nie, nie je to vtip. Nehovorim nic o rozsirovani slovnej zasoby. Hlavne nech vie to, co sa mala za tie styri roky naucit. Pokial to neflakala a vie napisat suvisly text v cudzom jazyku, tak to da 😉 Tie zadania na slohovu cast obsahuju aj to, co ma v texte uviest, takze ak tu slovnu zasobu ma, nemusi velmi stresovat.

hettinka
7. mar 2018

@erikqa už sa nič neuč, odporúčam na jazyk čo najviac ešte prečítať, normálne bežné články z netu, pusti si anglický seriál, film, hocičo, nech sa nabalí ešte slovná zásoba a "cit pre jazyk".
Z mojich skúseností, som angličtinárka na gymnáziu, základ je slovná zásoba, nie gramatika. Čisto na gramatiku je tam 1 cvičenie, ostatné je slovotorba a porozumenie textu. Prerieš si staré testy (všetky sú na stránke www.nucem.sk v časti Maturita ) a snáď nejako bude ... a treba mať rešpekt, ale nie strach 😉
Na PFIČ dávajú celé roky esej, prípadne príspevok do časopisu, aj tie zadania nájdeš na nucem.sk a treba si hlavne dávať pozor na to, aby si splnila predpísaný rozsah slov a neodkonila sa od temy. Ak už potom urobíš aj nejaké gramatické a lexikálne chyby, dajú sa nazbierať aspoň nejaké body a na slohu stačí 30%, aby si prešla.
Ak by si aj nenapísala test, treba sa naučiť na 3 na ústnu časť, to sa dá naučiť. Kúp si takú modrú knihu Yes! na prípravu na maturitu, je to podľa úrovní B1 aj B2.

hettinka
7. mar 2018

@pallacinka29 to áno, úplne najlepšie sa hocičo dá naučiť posediačky 👍

misellka_23
10. mar 2018

Neboj sa zmaturujes.... 😉 Neprejdú len tí, čo celých 4,5 rokov flákali ... A na známku sa Ťa nikdy nikto pýtať nebude 🙂 Držím pršteky 😉 Pozri si nejaký film po angl. na rozptýlenie 😉

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz