Materiál na obrúčky

13. mar 2024

Prosim poradte, rozhodujeme sa medzi zlatou upravou obrucok z chirurgickej ocele alebo volframu, co sa vam osvedcilo lepsie? Aby sa rychlo neosuchali, nejak nedeformovali (zmackanie kruzku) a podobne. Prosim vase skusenosti s tymito materialmi ak mate a nosite ich aktivne. Dakujem. (Zlato, platina a striebro nechceme, kedze obaja robime v prostredi kde by sa rychlo mohli poskodit atd atd).

hipuska
13. mar 2024

Ja.som.za.chirurgicku oceľ. Trvácnosť obrúčky a deformácia hodne závisí aj od hrúbky a šírky obrúčky. Niekto si dá tenucky prúžok a potom sa čuduje

autor
13. mar 2024

@hipuska neodrela sa vam? Mate zlatu farbu? Ano samozrejme hrubka budeme mat aspon 5mm

bylinka25
14. mar 2024

Ahoj, my máme wolrámové, strieborné prevedenie. Do zlatej by som nešla, rýchlo sa zošúchajú, povedal mi to aj predávajúci, odkiaľ máme naše svadobné obrúčky.

hacula1816
15. mar 2024

Sestra si davala robit v 3D Zlatnictve tak, ze ona ma z chirurgicej a jej muz z volframu. Tam im aj super poradili, ze teda co by bolo pre nich najvhodnejsie. Ono pokial mas dobreho skuseneho zlatnika tak sa nemas coho bat 😉