Máte tento typ ruksaku do škôlky?

maminkadeticiek
31. máj 2021

Maminky mate niektora doma takyto ruksak do skolky alebo iny z tejto plysovej kolekcie?Ste spokojne?Udrziava sa dobre?Da sa prat?

belllinka
31. máj 2021

Vyzera velmi neprakticky, vsetky najviac obchytavane casti su blede, hned to bude spinave, este aj ten plys... to len tak neutres. A mimochodom, ani jedno moje dieta nenosilo ruksak do skolky, ani ine deti. Co v tom planujete nosit?

queenofdisaster_7
31. máj 2021

@belllinka moja ešte nechodí do škôlky, ale tiež som premýšľala čo v tom deti nosia, lebo mám škôlku pod nosom a každé jedno čo vidím ho nosí

bavlnka92
1. jún 2021

plyšový určite nie. radšej by som volila z pevnejšieho materiálu kľudne aj plast len nech sa to dá utrieť. môj by mal plyšový zašpinený asi ešte predtým než by ho vôbec chytil 😂

mariejenka
1. jún 2021

@maminkadeticiek ahoj, ruksak pekny ale nepraktický. U nas nosia detičky rukasky skoro všetky, ja davam synovi don vodu, ma tam nadradené ponozky,trenky,tricko a teplaky, v skrinke mu žiaľ sa stalo,ze sa strstilo, ukradlo?? Z ruksaka nie. Domov nosi malby, ovocie čo dostanú k obedu,balia don pyžamko ked sa v piatok berie domov,a tak je to vyuka nosiť si veci sám,nie ze mamka ....a aby si pamätal už teraz že ma batoh a v nom svoje veci.

belllinka
1. jún 2021

@mariejenka kvoli hygiene, je na to aj nejaky paragraf, je zakazane nosit a konzumovat v skolke svoje jedla a napoje, takze je divne, ze vam to dovolia. U nas v skolke bola cely den k dispoziici voda na nacapovanie. U vas to ako prebieha? To sa deti same odbiehaju z triedy napit?

mariejenka
1. jún 2021

@belllinka každé dieťa má svoju fľašu s vodou, fľaše maju na jednom stolíku,a naučené su deti povedať pani učiteľke,ze sa ide napiť a ona dohliadne ci pije zo svojej...moj ma 4 a pol roka on si svoje pozná, ... S tym dovolili... Skrátka bolo v poučení pre rodiča aby malo dieťa vodu aj z domu, pocas korona opatreti to nemenili, zakazalo sa ale nosit mslkanie v podobe ovocia,keksikov z domu ,a hračiek . Naša dedinska skolka bola velmi uvoľnená v tomto,deti maju rezim ale taky fajn, Komenského systém

maminkadeticiek
autor
1. jún 2021

@mariejenka U nas rovnako.Osobne nechapem co to kto riesi ci deti nosia ruksacik a co v nom.

belllinka
1. jún 2021

@maminkadeticiek čisto zo zvedavosti, tak prepáč 🙂

maminkadeticiek
autor
1. jún 2021

@belllinka Ved v pohode,ked mne to pride hned ako zbytocne konikovske vrtanie.Dcerka nosila v vzdy do skolky,vsetci nosili.Niekedy prsiplast v nom,niekedy plysaka,hlavne to bolo praktivke na prinesenie si v po delok pyzamka,v piatok odnesenie,odnasala si v nom ovocie,kresbicky a tak.Segrine deti tiez rovnako.

hacula1816
1. jún 2021

podla mna je velmi pekny, prat sa ito bude dat dobre, kedze je to plysovy material. podla mna preco nie, ked ma mat z toho dieta radost tak kludne, zas ak si ma v nom niest len pyzamko, nema ho ani ako znicit

fiafia
1. jún 2021

@maminkadeticiek mám takýto plyšový ale svetlo ružový s Minnie. Nemám problém s udržiavaním a kľudne ho šupnem do práčky. Stále má rovnakú farbu i tvar. U nás všetky deti majú ruksak. Nosia si vlastnú vodu, domov čo pokreslia, ovocie, výživu čo má z obedu. Keď ideme domov priala by som si väčší ruksak 😂

abbies
1. jún 2021

@maminkadeticiek máme doma dva také, ale tie nosili pred škôlkou, napr. keď sme chodili cvičiť. Do škôlky sa mi zdal malý. Hlavne, keď si tam v prechodnom období balia aj bundy, ktoré ráno mali oblečené, svetre, alebo dlhé gate, prípadne ak idú do zoo, aj vodu, keksík. Kúpila som im obom detský deuter batoh. Inak tie plyšové som normálne prala.

abbies
1. jún 2021

@queenofdisaster_7 u nás vyslovene musia nosiť ruksačiky, ako píšem vyššie, keď je teplo a idú von, balia si tam svetre, bundy, v po a pia pyžamká, ovocie, čo nezjedia na obed...

simca06022011
1. jún 2021

My sme nemali plysovy, mali sme sovicku nejak skip hop zoo (?), no neviem ci sa 2x pral za roky, nespinil sa takmer vobec a isiel normalne do pracky... od jasiel ho pouzivala az do predskolskej. Tieto plysove a hrackarske ruksaky byvaju ale velmi malicke (myslim, ze ani nasa flasa sa tam riadne nezmestila), ked som ich realne pozerala v obchode, preto som ja vybrala iny🙂

ALE absolutne to do skolky nepotrebuju, asi zalezi od skolky, ale v nasich skolkach //jasliach sa von ruksaky nenosili, do skolky som nenosila takmer nic, ak vecer nejake to jablko ostalo, hodila som si do kabelky, prezlecenie ostavalo v skrinkach, ak si poobede nedavala na seba bundu, odniesla som v ruke... Cize urcite ho nemusis mat, je to len o detoch casto, ked si chcu nieco nosit - niekedy si zvykli hracky nosit. Ine je to potom s vyletmi,nasi chodili na vylety a tam sa im maly ruksak zisiel /aj ked len flasa a prsiplast/, detto aj v skole je to tak (ale to samozrejme uz mame iny :D ). Teda ak to samozrejem nevyzaduje skolka. Osobne si myslim, ze sa deti navlacia tasiek v skole az-az...

abbies
1. jún 2021

@simca06022011 napríklad u nás je to tak, že keď sú deti vonku na dvore, rodič nesmie ísť do budovy škôlky. Takže ak si neoblečú všetko, čo mali ráno, balia si to do ruksačikov a berú von. Okrem toho, oni to berú ako prípravu na školu a väčšina detí je hrdá, že sú "veľkáči" a môžu nosiť ruksačiky 🙂

simca06022011
1. jún 2021

@abbies no jasne, najdu sa miesta, kde to maju"povinne". Nastastie taketo pravidlo som nevidela u nas :D my sme mali na spodku skolky satne a isli sme tam. Aj teraz ked beriem v skole dceru a su "vonku" nepotrebuje na oblecenie osve ruksak. Mne sa hranie na velkacov pri vlaceni ruksakov, predstava tlacenia bund do ruksaka a pod. vobec nepaci... Jedna vec je ked je to predskolak, ina 3r dieta samozrejme. AJ u nas sa to v predskolskej pouzivalo viac, ale naozaj vacsinou na tie hracky z domu :D a do toho ruksaku (aj toho co je tu na obrazku) by sa jej vtedy uz bunda ani nezmestila, myslim, ze ani mikina obycajna.

abbies
1. jún 2021

@simca06022011 tak im to balia učiteľky, ak sami nevedia. U nás je to tak od najmenších. Takže dcérka šla do škôlky keď nemala ešte ani tri roky, a ruksak nosila. Asi to záleží od škôlky. Aj my máme šatne na prízemí, napriek tomu dnu nemôžeme, ak sú deti vonku.