Máte skúsenosti so zrušením živnosti?

milujem_modu
23. mar 2020

Ahojte chcem sa informovat, kamaratka si otvarala zivnost pred 2 mesiacmi, da sa zivnost zrusit bez problemov? ake su tam podmienky, ma s tym niekto skusenost? dakujem

milujem_modu
autor
23. mar 2020

@milujem_modu este aa chcem dodatocne opytat, je potrebne za tie dva mesiace nieco podavat? Platila si len zdravotku.

lenkakravcova
23. mar 2020

@milujem_modu Na ďalší rok treba daňové priznanie typu B,, + papiere podľa toho v čom podnikala (ci na veterinu, hygienu alebo odpady, životné prostredie). Ak živnosť zruší, nemôže ju znovu založiť určite obdobie (myslím ze 6mesiacov, to nech si zisti presne).

milujem_modu
autor
23. mar 2020

@lenkakravcova cize aj ked mala otvorenu zivnost 2 mesiace o rok musi podat danove priznanie typu B? Takze momentalne za tie dva mesiace netreba nic a da sa zrusit bez problemov,ano? Ano 6 mesiacov si ptm nemoze otvorit znovu

akvi
23. mar 2020

danove priznanie musi podat, ak mala nejaky prijem za tie dva mesiace.. inak bude danovemu uradu mozno stacit cestne prehlasenie..Ja som takto rusila zivnost vo februari (pred 5 rokmi).. a v nasledujucom roku som sa bola pytat na danovom, ze ci mam dat normalne danove, ale kedze som uz nemala ziaden prijem za tie mesiace, stacilo im cestne prehlasenie...

oli18
23. mar 2020

@milujem_modu živnosť sa dá aj prerušiť. Ak nemá robotu, nech prečká lepšie obdobie pozastavením živnosti. Zrušiť ju môže neskôr, keď sa jej podnikanie nejak vykryštalizuje.

daniela1911
23. mar 2020

@milujem_modu nemusí podávať ak celkové zdaniteľné príjmy dosiahnuté v danom roku nepresiahli sumu 1 968,68 €

milujem_modu
autor
24. mar 2020

@daniela1911 ďakujem pekne a ak presiahla sumu tak DP sa podava az nasleduju rok, ano?

beronsche
24. mar 2020

@milujem_modu ak zivnost zrusi, moze si ju znova otvorit kedykolvek.. ak ju vsak prerusi, je to na min. 6 mesiacov..

daniela1911
24. mar 2020

@milujem_modu ak to bola živnosť za Ján-Feb 2020, tak DP poda v r. 2021