Máte skúsenosti so Solux lampou?

magua
6. máj 2011

Ahojte, rozmyslam,ze kupim pre malu Solux lampu, odporucila aj lekarka, ze je to velmi dobre, ked je dietatko zahlienene ... aj my sme ako deti mali horske slnko. Chcem sa spytat, ci mate niekto skusenost a kde by sa dala kupit? Nasla som len jednu stranku v cechach
dakujem

sisaha
6. máj 2011

ja ju mam a to este z cias hlbokeho socializmu a funguje, takze neviem kde ju predavaju. Ale mas pravdu, pokial dieta nema teplotu, tak je vyborna na nahrievanie dutin ci uz dietata alebo dospeleho... Doba liecenia sa tak skracuje. Niektorí si tým nahrievaju aj boľavý chrbát, cize využitie ma urcite roznorode.. 😉

ivett1
6. máj 2011

@magua ahoj...my máme doma infra-lampu (už asi 6 rokov) a používame ju skoro celá rodinka, najmä pri tzv. "zastavenej nádche" (a na uvoľnenie dutín celkom zaberá 🙂...) ...skús ešte pozrieť aj v tomto e-shope, možno tam nájdeš, práve to, čo potrebuješ 😉 😵
http://elektro-brel.sk/index.php?page=shop.brow...
a tohto českého výrobcu asi už poznáš....
http://www.omniprax.cz/index.php?kc=SERH7 240&ln=1

azarijka
7. máj 2011

my mame solux ale uz strasne dlho a mne vzdy pomahal 😉

tinika
7. máj 2011

solux mame uz daaaavno daaaavno, teda moji rodičia, ja som velmi nevydrzala nad tym horucom svetlom, ale tato to vyuziva velmi často, ked ho boli hlava a je nachladeny, ale čo sa deti tyka, myslim ze uplne male pri tom tiez nevydrzia, inač je to super vec .)

andysok
7. máj 2011

Aj u nás ju využívame napríklad aj pri chorobach zabijame ňou v izbach bacile

sisiska
26. mar 2012

baby, solux lampa je lampa s infracervenym ziarenim?

lienockaa
26. mar 2012

@sisiska ano, klasicky solux uz dnes nekupis..

carmella
26. mar 2012

ahoj ja som ju kupila v kauflande

amima
26. mar 2012

Ahoj, mame dobru skusenost, pomahalo to, ked mal maly sopliky - vzdy, ked tuho zaspal, svietili sme mu na koren nosa. Ale mame ju uz velmi dlho a netusim, kde by sa teraz dala kupit, nepozerala som

stanislavao
2. nov 2012

Baby, tie infracervene lampy, to je totozne, ako bolo volakedy horske slnko - solux?

beadgirl
16. mar 2013

horské slnko a solux nie je jedno a to isté - solux je lampa s infračerveným žiarením - horské slnko naopak s ultrafialovým - solux kúpite v každej lekárni (tak v každej lepšej) a v zdravotných potrebách, ceny rôzne podľa fukcií ( s časovačom alebo bez).
rozdiel medzi uv a ir žiarením je ten, že uv vlny vplývajú na bunky a podporujú u človeka napr. syntézu vitamínu D - a opaľujú (horské slnko je minisolárium), infrared vlnenie je obyčajné teplo (len vedecky pomenované 🙂 )
na sopliky je vynikajúci solux (suché teplo), horské slnko je dobré na podporu metabolických procesov (hlavne pre dlhodobo chorých ktorí nemôžu na slniečko a v zime).
dúfam že som pomohla.

siska53
13. dec 2013

Ahoj,kto poradi?
mame solux,este za socik kupeny,funkcny.. Potrebujeme maleho nahrievat kvoli dutinam. Len ma teraz teplotu do 37,8. Teplotuje s prestavkami uz niekolko dni.
Nahrievat ho aspon,kratko(5minut) alebo pockat,nez klesne teplota do normalu? Alebo,ju zrazit,aj ked nie je vysoka?
maly ma,velku nosnu mandlu a nevieme sa tentokrat zbavit nadchy,uz ho aj usi boleli (uz liecime aj to).