Máte skúsenosti s rasou francúzsky buldoček ?

13. dec 2019

Ahojte,

prosím vás, chcem sa len informovať od ľudí, ktorí tohto psíka mali alebo majú..
výhody, nevýhody buldočka v byte, jeho správanie samostatne, to dupľom, ak ho máte v byte .
jeho kratučké chlpy, starostlivosť... poprípade štekanie, pretože videla som viac tohto psíčka, ale nikdy som nepočula jeho hlas 😊

máme uz jedného kríženca dom, uvažujeme i Nad buldočkom.
psíčkari sme odmalička, takže klasické spolunažívanie so psíkmi ovládame, pýtam sa všeobecne na plusy i mínusy tohoto psíka, tých ktorí s ním žili pod jednou strechou 🎄

ďakujem krásne za všetky odpovede

cawes
13. dec 2019

Ahoj mame buldocka cistokrvny papierovy.
Nuz chlpi su kratke ale zato su vsade😂 na zaciatku ked bol stena som nechapala o com ludia tocia, neskor som pochopila. Zvykli sme si. Kupili sme kvalitne krmivo a kazdy druhy den dostava do stravy lososovy olej ktory trosku obmedzi vypadavanie. Ale treba pravidelne vycesavat. Nas Hugo steka malo, skor len ked ho provokujeme alebo ked si mysli ze ide zlodej ( syn steka v pivnici😂) inak je to kludny psik. Velmi rad sa vyvaluje na gauci, a velmi rad sa tuli. Co sa tyka deti, tak nic lepsie som nevidela ako buldocka a vztah k detom. Co ale musis zvazit je to ze su dost trvdohlavy, cize vychova musi byt pendantna ak raz povolia tak sa to tazko napravuje. Inak si zvykaju dobre a rychlo, dlhsie trva kym sa naucia na hygienu. A takisto treba ratat s tym ze dost prdia a chrapu. To sposobuju kratke nosne dierky. Takisto treba ratat ze je to preslachtene plemeno a pri vybere zvazovat odkial beriem. Aby ste potom nelietali po dr. My sme dlho vyberali vhodny chov. A zamerne brali zo zahranicia ( matka a otec neboli z jednej krajiny, cize sa dalo plus minus obmedzit prelinanie rodu) doteraz sme nemali ziadne priblemy okrem citlivejsieho zaludka. Ale tolko lasky co nam da to sa neda opisat.

prevenar
13. dec 2019

za mna neodporucam ...brutalne preslachtene plemeno , caste geneticke poruchy a ine ochorenia. problemy s dychanim, chrapanim, klbami a nieviem s cim vsetkym. + vydatne plznutie ..ako steniatko v pohode, lenze s pribudajucim vekom sa moze stat zlatou banou pre vasho zverolekara. hladal by som si hladal nejake funkcnejsie plemeno, je ich dost . samozrejme , spravis ako myslis 🙂

tasticka59
13. dec 2019

Ja som tiez pocula uz viackrat, ze mavaju velke problemy s dychanim aj tak celkovo ked su na prechadzke a tak, ze to je aj pre tie psy take trapenie trochu. Inak susedia maju, je to mily psik, stekat som ho nepocula nikdy ale za to zvykne niekedy zavijat chvilu potom ako odidu z domu, je na nich dost naviazany

nelca84
13. dec 2019

Ja síce nemám osobnú skúsenosť s buldočkom (máme nemeckého ovčiaka), ale milujem tieto storky
https://www.facebook.com/Hugo-denník-francúzske...

tslobik
13. dec 2019

Mali sme tiež. Povahovo som nemala úžasnejšieho psíka, neskutočný, učenlivý (v prípade tréningu sa naučí veľa), hlavne nešteká. Vo vzťahu s inými psíkmi totálne flegmatický, nekonfliktný. Keby, keby.....chcela by som len buldočka - (podmienky bytu). ALE, za mňa veľke ALE (negatívum) - veľmi púšťa srsť, ktorá je pichlavá a je všade. Ťažko sa odstraňuje, keďže je pichľavá, mala som aj koprivku z nej. Teda neviem, či plzol len náš, alebo je to pre toto plemeno typické. A dožil sa cca 7 rokov. Museli sme ho dať utratiť, lebo oslepol, nepočul, nevedel sa najesť, netrafil nikde a mal epilepsiu😢 Chrápal, fuňal a nemal rád horúce letné dni. Ale povahovo úžasný psík, aj k deťom (strážil malého v kočíku ako nikto). Len naozaj má veľa neduhov zdravotných. Teraz máme York.- biewer. Ten neplzne vôbec, má vlas, ale povahovo nie je taký.

prevenar
13. dec 2019

@tslobik ..no z tych co poznam ja by som povedal ,ze vas pripad je taka "zlata klasika" pre toto plemeno .. zial :/

tslobik
13. dec 2019

Ale buldoček náš mi chýba....🙂❤

dominikamacakova
14. dec 2019

Kamoška má dvoch a strašne chrápu a prdia. Mne to príde ako divné plemeno a vôbec sa mi nepáči...Keď máte možnosť mať psíka, vezmite si prosím radšej z útulku, tam je ich strašne veľa čo zúfalo čakajú na nový domov chuďatka.

prevenar
14. dec 2019

@tslobik ..to je jasne 🙂

autor
14. dec 2019

ďakujem pekne za názory 😊
na srsť po úplne celom byte sme už desať rokov zvyknutí 😁
ibaže sa nám veľmi psík páči, do mesta veľmi vhodný