Máte skúsenosti s prácou recepčnej v banke?

bejcsi1988
8. mar 2020

Ahojte baby, potrebujem poradiť - dostala som dve ponuky na prácu - jedna učtovník (nemám prax, mám len kurz ale prijať by má prijali a teda dalo by mi to do budúcna profesiu) a druha je recepčná v investičnej banke .. platovo cca rovnako .. a teda lákajú má obe ponuky ale neviem sa rozhodnúť ... mám 31, bezdetna ... potešilo by má ak by tu bol niekto kto má skúsenosti s pozíciou recepčnej v banke (nie za priehradkou) a vedel by mi o tom povedať viac .. a plus pripadne pomôcť mi porovnať čo by bolo lepšie do budúcna .... pri tej recepčnej by som tiež mala možnosti časom ist vyššie ... mám fakt dilemu ... poradíte mi prosím ?! 🙂 dakujem moc 🌸

elisabella
8. mar 2020

Urcite ta uctovnicka, ak sa chces karierne rozvijat. Ako recepcna v banke budes len ´dievca pre vsetko´..

monvitka
8. mar 2020

kurz z teba učtovničku neurobí, to je celoživotné štúdium...maximálne budeš na začiatku nejaka pomocná účtovníčka a chystať doklady atď....ja to robím vyše 10 rokov, pár firiem od A-Z a stále si pripadám ako amatér 😀 alebo budeš kdesi nahadzovať jeden okruh dokladov, napr sklad ale to nie je komplexné účto...

3009
8. mar 2020

@bejcsi1988 recepčná je stále len recepčná čiže informátor to môžeš robiť hocikedy lebo na to okrem výzoru a trocha komunikač. zručností iné netreba. Ak chceš si zabezpečiť niečo do budúcna tak určite účtovníčku, ale podmienka je, že ťa to musí baviť.

mogaa
8. mar 2020

@bejcsi1988 učtovníčka lepšie vyznie v životopise a v budúcnosti máš lepšie vyhliadky na prácu, učtovníctvo je žiadané a potrebné vždy, záleží čo konkrétne by si robila, ak len časť učtovníctva, tak to budeš vedieť učtovať len to "svoje", ak ťa ale naučia všetko, tak super devíza do budúcnosti, časom môžeš robiť učtovníctvo firmám doma.....ale je to obrovská zodpovednosť, za každú zle zaučtovanú blbosť pokuta(zamestnávateľ ti to môže zosobniť), náročné na termíny, čiže dovolenka a PN alebo OČR len keď budeš môcť, do 10.dňa ukončenie predch.mesiaca + mzdy, do 25.dňa DPH, od začiatku roka do konca marca ukončenie predch.roku......ak pôjdeš na dovolenku alebo PN - robota ťa počká ale musíš ju stihnúť do termínu....a lepšie platové vyhliadky do budúcna.....čo sa týka recepčnej - pohodová robota, minimálna zodpovednosť.....záleží kde konkrétne by si robila recepčnú a čo by po tebe chceli - ak ti nepomínali telefonáty klientom tak ja by som brala tú recepčnú....

mogaa
8. mar 2020

@bejcsi1988 rovnako ka budeš robiť komplet učtovníctvo musíš sa stále vzdelávať, sledovať všetky zmeny, rôzne školenia a pod....

jankapepe
8. mar 2020

@bejcsi1988 vyššie od recepčnej kam? Na aký post?

bejcsi1988
autor
8. mar 2020

Mám radšej pohodovejšiu prácu a čo najmenej stresu ... účtovníctvo nemám v praxi vôbec odskúšané a neviem či by má bavilo - utorok tam idem a poukazujú mi čo by som robila ale čo viem je, že boli by sme 4 osoby na to ... recepčnú neviem tiež čo to presne obnáša - kedysi som robila len sekretárku a teda niekedy aj na súkromné vybavovačky čo mi maximálne liezlo na nervy a mala som svojho šéfa ... odtiaľ som sa po dvoch rokoch pýtala preč na iné oddelenie a bolo lepšie. A teda vymáhala som za posledných 5 rokov ... tiež som to nevedela ale naučila som sa a bavilo má to - takze administratívna práca s tým mám teda bohate skúsenosti ... čo sa týka účtovníctva - nie som z toho jeleň, pochopila som ho na škole aj na kurze ale neviem či by som si trúfla ... ale viem že v životopise by to ukázalo v budúcnosti určite lepšie obraz ... tu recepčnú idem pozrieť až o dva týždne, ale možnosť postupu z hlavnej recepcie je vyššie ist už na konkrétne oddelenie a myslím že v banke sa tiež nájdu pozície kam by sa dalo ist ... či ?

kikulienka94
9. mar 2020

každý má rád pohodovú prácu a málo stresu, ale to by sme sa nikto nikam kariérne nepohli všakže 🙂

3009
9. mar 2020

@bejcsi1988 to si myslíš že postup v banke z recepčnej na klientského pracovníka alebo rovno na mangéra? Na pozíciu klient. pracov. môžeš nastúpiť hoc kde aj hneď lebo každá banka hladá, ale tam počítaj s neustálym stresom a buzeráciou aby si predávala produkty banky, takže žiadna pohodička. Preto sa tam nikto dlho nezdrží.

bejcsi1988
autor
10. mar 2020

@kikulienka94 samozrejme, ale mna stres veľmi zdravotné dáva dole :/ a nerada by som teda zostala zase na liekoch kvôli tomu a stále bola chorá :/

bejcsi1988
autor
10. mar 2020

@3009 skôr som myslela na personálne oddelenie a pod ... čo sa týka klientského pracovníka myslím že v investičnej banke klientsky pracovník neplní vyslovene obchodné plány a teda jednalo by sa čisto o admin.pracu (ak som ich dobre pochopila počas telefonátu 😀).. ale to si samozrejme upresnim na pohovore ...