Máte skúsenosti s plemenom boxer?

damadama
6. jan 2024

Poprosím, aby sa mi tu vyjadrili len tí, čo majú skúsenosti buď osobnú alebo od susedov.
Mali sme nemeckú dogu a teraz rozmýšľame nad boxerom alebo znova dogu. Ide o to, že všade píšu, že boxer potrebuje veľa pohybu, viac než doga. Nie sme leniví, bývame v staršom dome, okolo je stále čo robiť, či doma, či okolo domu+máme 2 deti: 9 a 5 rokov. Dogu sme mali interiérovú-nespávala vonku a tak chceme aj druhého psa. Sme preč pol dňa, výnimočne celý deň. Ide o to, či by sa boxer veľmi nenudil? Doga prespala, dvor jej stačil, aj sme ju brávali na prechádzky do prírody. Potrebuje boxer veľa pohybu? Má niekto takého psa napr.v byte a ako to s ním máte, čo sa týka jeho energie?
Ďakujem za všetky odpovede 🙂

subartic
6. jan 2024

@damadama mala som boxera, sú to skvelé psy. A áno , je to pes ktorý vyžaduje pohyb ale zároveň vie aj trištvrte dňa prespať keď je treba. Nie je to však žiadna duracelka ako napríklad teriery a ovčiarske psy.

wasabka
6. jan 2024

@damadama my sme mali boxera aj v byte a aj v dome. Podľa mňa je ti najlepšie plemeno na svete: hrave, mile, pritulne, jednoducho úžasné.

Psik bol ok aj v byte, ale aj na dvore. Každému zvieratku sa treba venovať. Nemyslím si, že je to náročné plemeno na pohyb. Ak s ním pôjdete na prechádzku alebo si bude môcť pobehat po dvore bude rad, ale naozaj vie aj pol dna prespať 😂 hlavne ak je škaredé počasie ❤️.

sejbipi
6. jan 2024

Volila by som opäť dogu, keď píšeš, že aj ďalšieho chcete dovnútra. Boxer mi neprišiel až tak moc mega aktívny, ale vo vnútri si ho neviem predstaviť existovať

aurinia
6. jan 2024

@damadama je veľa dobrých plemien...pre mňa je však boxer najlepší pes na svete, pred vyše rokom sme jednému dali zbohom. Dožila sa krásneho veku. Dlho sme plakali. Ak chces len psa na dvor, kup si vlciaka alebo niečo iné. Boxer si neuvedomuje že je len pes, pre mňa to bolo ďalšie dieťa, člen rodiny. Najšťastnejšia bola s deťmi, na výletoch, na navstevach, na dovolenkach. My sme jej prispôsobili spôsob zivota. My sme mali boxera v nutri, vonku by trpel. Vnútri zvačsa prespala, vonku sa vybláznila. Treba zvážiť, aby ste tomu psíkovi neublizovali, tým že bude sám vonku. Boxer je rodinný a spoločenský pes. Nehodí sa tam kde musí zdolávať schody, trpí vekom na kĺby.

damadama
autor
6. jan 2024

@aurinia Ďakujem 🙂 , ale nepíšem, že by sme chceli psa vonku na dvore. Pre krátkosrsté je lepšie byť vo vnútri. Preto sa aj naša doga dožila maxima 😉 (o 2 mesiace by mala 11 rokov). Zatiaľ rozmýšľame, či zmeniť plemeno alebo ostaneme pri jednom. Viem si predstaviť u nás aj boxera 🙂

egonsk
6. jan 2024

boxer je mily, hravy a ochranny/obranny pes, tiez som mal a myslim, ze je ku detom i starym lydom velmi vhodny.

colsami
6. jan 2024

Ano mali sme v rodine boxera, skvele psy. V case ked boli v rodine malinke deti (batolata) to bolo velmi tazke, k malym detickam by som neodporucala, tazsie sa ten psik ovlada, to je proste energia cista 🙂
Ale k vacsim nevidim problem.
A ano, vela pohybu a nielen fyzicky, aj psychicky psa unavit.

lilitela
6. jan 2024

@damadama Neslinta to velmi? Ale to asi aj doga, vsak?

damadama
autor
6. jan 2024

áno :D , ale dá sa to, rotvajler asi najviac slintá

momoftwo
6. jan 2024

My mame boxerku, vo februari bude mat 6 rokov🥹🤍 najlepsi pes akeho som kedy mala! Urcite odporucam s PP. Nasa je taka flexibilna, vie cely den prespat pred krbom ale ked ma chyti mania a zacnem behat v pohode so mnou odbehne a vidim na nej ze ma z toho radost. Vlastne boxer ma radost so vsetkeho co moze robit so svojim panom🙂 je to taky pes ze srdce na dlani, neskutocne srdecne svorenie. Ale prve dva roky bola riadne akcna aj co-to ponicila, po dvoch rokoch uz cisty dream dog🙂

momoftwo
6. jan 2024

@lilitela nasa boxerka vobec neslinta, mala som anglickeho bulldoga takze viem co je to slintanie ale tato vobec

aurinia
6. jan 2024

@damadama hádam si ma pochopila. Nechcela som povedať že kúpite psa, šupnete ho na dvor a hotovo. Chcela som zdôrazniť, že je to pes ktorý chce byť tam kde je pán. Keď som bola vnútri chcela byť v nutri, keď som bola vonku a ona vnútri, chcela ísť von. Presne ako to tu niekto spomenul, pes so srdcom na dlani. Sú určite plemená, ktoré majú pána viac v paži, taký sa skôr hodí na dvor. Určite vybrať z dobrej chovateľskej stanice, aj keď ani to nie je záruka. My sme si po zdravotnej stránke s ňou dosť užili, ale všetko sa u lekára vždy vyriešilo. Sú určite aj horšie prípady. Najviac sa mi osvedčila strava Barf. Vtedy veľmi prosperovala
zdravotne. Držim palce pri výbere. Ja si raz v živote este dúfam boxera kúpim, keď deti odrastu. Chcem mať však na neho čas a venovať sa mu. Este smutime, musí prejsť nejaká doba. Teraz máme mačičkove obdobie.