Máte skúsenosti s MUDr. Petrom Sedlákom?

romana22222
23. jún 2020

Rada by som nasla niekoho, kto absolvoval operáciu sinus pilonidalis

denden77
23. jún 2020

@romana22222 ja.. ale neviem, ci ti helfnem, kedze su to uz roky a u ineho Dr. 😊

romana22222
autor
23. jún 2020

@denden77 ahoj haha my sme uz pisali 🙂 zas som mala absces po 3 tt sa mi vrátil :( tento pan doktor vraj robí operáciu elastickou ligaturou, haldam niekoho kto ma skusensot 🙂

denden77
23. jún 2020

@romana22222 ahaaa.. ozaj 🤣 ach jo.. drzim palce, nech sa to da do poriadku 🍀😊

romana22222
autor
23. jún 2020

@denden77 ja sa uz zbláznim z tých abscesov raz 🙄😁

zaba21
23. jún 2020

@romana22222
Ja som to absolvovala, ale už to je veľmi dávno, asi 9 rokov. Nevrátilo však mi to. Veľmi som sa bála, celkovo som strachopud, ale Dr. Sedlák bol veľmi fajn, aj jeho sestrička. Určite odporúčam.

zaba21
23. jún 2020

@romana22222
Myslím, že som aj písala vtedy recenziu na lekar.sk. Ja som si tuším vtedy nasadila aj wobenzym, potrebovala som sa dať čo najskôr do poriadku.

romana22222
autor
23. jún 2020

@zaba21 mozem ti napísať správu? 😇

zaba21
23. jún 2020

@romana22222
Jasné.

marian2337
29. sep 2020

U pana doktora som bol na elastickej ligature približne 2 roky dozadu. Velka spokojnost s pristupom a aj zakrokom.

nikusiak9
10. jan 2021

@romana22222 bola si? mne sa asi sinus urobil a bojim sa ako slak aj ist lekarom ze co s tym a ako

pillow11
15. mar 2021

@nikusiak9 ahoj, pls bola si už u lekára kvôli sinusu? Mne sa tiež urobil a bojím sa ako čert. Ale uvažujem nad tým mudr. Sedlakom. Len sa bojím aj teraz veľmi chodiť po lekároch...😐

pillow11
15. mar 2021

@zaba21 ahoj, prosím ta, koľko trval zákrok a tiež rekonvalescencia? Ďakujem pekne.

marian2337
15. mar 2021

@pillow11 zakrok Ta nebde obmedzovat beznom zivote. Pokial nie si vrcholovy sportovec. Elasticka ligotura trvala cca do jednej hodiny. Chodil som korculovat hned na druhy den atd. Vobec ma to neobmedzovalo na zivote. Nie je sa coho bat...

nikusiak9
16. mar 2021

@pillow11 ee nebola som. Kamoska na tom bola a hovorila ze to dost velmi bolelo este par dni ze si sadnut nevedela a ona bola unho na kramaroch

pillow11
16. mar 2021

@marian2337 vrcholový športovec nie, len mam rocne dieťa, ktoré nepresedi ani minútu - preto sa pýtam, non stop je v pohybe. Treba mi odporúčanie od obvodného? Ci dá sa objednať priamo u Dr. Sedlaka?

pillow11
16. mar 2021

@nikusiak9 Mňa to napr. nejak extra neboli, sem tam keď si sadnem, inak nie. Len sa obávam, čo sa z toho môže vyklut. Už to tam mam nejaký "piatok"...

zaba21
16. mar 2021

@pillow11
Bolo to už veľmi dávno, zákrok trval asi do tej hodiny. Po zákroku som bola doma možno týždeň, ten absces bol dosť veľký v mojom prípade, aj to dosť bolelo. Po zákroku sa mi hneď uľavilo, bola som ešte viackrát na kontrolu, kde mi utiahol gumičky. Potom sa to už dobre a rýchlo hojilo.

pillow11
16. mar 2021

@zaba21 bolel ten zákrok, či aj potom? Ja mam hrozný strach 😐 Môžem sa ešte spýtať, ako dlho si tam ten absces mala, keď bol veľký? Ja ho mam celkom dlho, preto sa pýtam.. Uz sa ti to nevrátilo?

zaba21
16. mar 2021

@pillow11
Ja som sa tiež veľmi bála, ale zákrok som necítila, umrtvil mi to. Už si nepamätám, ako dlho som mala absces, ale možno 2 týždne...mal v priemere asi 10 cm a bolelo to veľmi. Nemohla som ani sedieť. Po zákroku tá veľká bolesť ustúpila hneď.uz sa mi to nevrátilo. Je to asi 8 rokov.

pillow11
17. mar 2021

@zaba21 ďakujem pekne za info a veľa zdravíčka prajem 🙏🙂

mercurial
26. nov 2021

Pozdravujem všetkých, rád by som sa podelil o svoju osobnú skúsenosť. Sinus pilonidalis mi sužoval život asi 6-7 rokov. Až teraz v septembri som sa odhodlal s tým zájsť na chirurgiu. Lekár mi to pozrel, hovorí, že je to sinus a mám dve možnosti na výber: buď s tým žiť do konca života alebo ísť na klasickú operáciu, objednať sa do nemocnice. Jedným dychom ma varoval, že po zákroku 3-5 dní budem hospitalizovaný, že rana sa ťažko hojí a v 50 % prípadoch sa rozpadá a že sa mám pripraviť na mesačnú PN-ku. To ma vôbec nepotešilo. Hľadal som alternatívne metódy. Vďaka Bohu som natrafil na odborný článok od MUDr.Petra Sedláka, v ktorom opisuje metódu liečby SP elastickou ligatúrou. Písal som niekoľkým chirurgom z okolitých miest (aby som mal bližšie) či riešia SP touto metódou. Väčšina ani neodpísala, ostatní tvrdili, že týmto spôsobom sa Sinus Pilonidalis nedá liečiť. Ako veľmi sa mýlia! Kontaktoval som MUDr. Sedláka. Myslel som, že sa ani neozve, nakoľko som predpokladal, že taký uznávaný odborník bude poriadne vyťažený. Odpísal mi na mail doslova obratom. Poslal som mailom fotky postihnutého miesta, okamžite sme sa dohodli na termíne návštevy(hneď na druhý deň). Extrémne milo som bol od prvej chvíle prekvapený. Je to nielen skvelý odborník, ale navyše aj skvelý človek. Vyžaruje z neho pokoj, rozvaha, veľmi milý prístup. Klobúk dole! Takto podľa mňa vyzerá ideálny lekár. Od začiatku som sa mu s veľkou dôverou zveril do starostlivosti. Zákrok aj následné ošetrenia úplne v pohode. Niet sa vôbec čoho báť! Zákrok (elastická ligatúra) trvá cca. 20 min, vykonáva sa pod lokálnou anestézou. Pravidelne som dochádzal na kontroly 1x týždenne (z Lipt.Mikuláša do Bratislavy) a stálo to za to. Rana sa pekne zahojila a nie je žiadny problém. Jediný lekár na Slovensku, ktorý touto metódou rieši Sinus Pilonidalis. Po zákroku žiadne obmedzenia, žiadne bolesti, akurát zvýšené hygienické nároky (ale to je samozrejmosť). Za mňa je to veľký frajer a lekár s veľkým L, že takto pomáha ľuďom s týmto veľmi nepríjemným problémom. Každému 100 % odporúčam, nebude ľutovať, práve naopak!

nikusiak9
26. nov 2021

@mercurial kde sa da manho zohnat mail? mna by tiez zaujimal jeho rpistup k tomu a teda ci mam to

lilimt
11. jan 2022

Dobrý deň, za dva dni má čaká vyšetrenie u Mudr Sedlaka, nakoľko som si týmto procesom prešla pred 9.rokmi, kde som mala obrovský absces a cely zákrok bol veľmi bolestivý (pôrody boli malina) v okresnej nemocnici. Čítala som vaše recenzie, že pan doktor je nadľudský a úžasný človek, no veľmi sa toho bojím. Mám už otvorené rany, nie je to take bolestivé ako pred pár rokmi, ale citim tom, ťahá to. Na čo sa pripraviť? Som dosť stresant v tomto, keďže mám z toho traumu. Boli umrtvenie/zákrok/liečba? Aký je to pocit? Ja som aj pri vyberaní znamienka odpadla 😅 ďakujem

mercurial
11. jan 2022

@lilimt Na čo sa pripraviť? Na obrovskú úľavu. Ja som sa s touto nepríjemnosťou trápil 6-7 rokov. Keby viem skôr o pánovi Doktorovi Sedlákovi, tak bez váhania idem. Umŕtvenie ako keď umŕtvuje zubár zub, klasicky, prvý vpich pichne, potom už je dobre. Bolesť pri zákroku necítiť, len tlak/ťah. Nie je to vôbec nepríjemné. Navyše to je raz-dva, do 20 min. hotovo. Pocit, keď je ligatúra naložená je asi taký, že cítiť, že niečo tam je, ale nie je to obmedzujúce ani bolestivé. Minimálny diskomfort. Keďže vás trápi táto diagnóza, ísť za MuDR. Sedlákom bolo najlepším riešením, to vám potvrdzujem na základe vlastnej skúsenosti. Vynikajúci človek a odborník! Nebudete ľutovať. Ja som len 3 mesiace po ukončení procesu liečby u pána Sedláka, neviem si vynachváliť ten pocit, tú úľavu, že tam už nič nie je.

lilimt
12. jan 2022

@mercurial ja dúfam, že to už bude navždy, lebo je to hrozne, že sa mi to vrátilo po ôsmych rokoch :( ďakujem za povzbudenie. Teším sa na pana doktora, no zároveň mám obrovský strach 🙂 z predošlej skúsenosti. Od strachu má aj bolesť prešla teraz, len sa mi tie ženské veci spustili 🥴

mercurial
12. jan 2022

@lilimt Dúfam aj ja, že už navždy s tým budeš mať pokoj. Pri elastickej ligatúre je omnoho menšia pravdepodobnosť recidívy ako pri klasickej excízii, ktorú si podstúpila. To sa aj zle rana hojí. Mňa s tým strašil chirurg u nás, keď som prvýkrát zašiel s tým na vyšetrenie. Že nie je iné riešenie, len klasická operácia. Buď to alebo s tým žiť. Ešte že som sa nedal hneď objednať. Nuž, zlaté ručičky pána doktora Sedláka (a tiež zlaté srdce).

nikusiak9
13. jan 2022

@lilimt prezili ste? ja som bola dnes unho mily clovek. sestricka nebola celu dobu

mercurial
14. jan 2022

@nikusiak9 uz na zakroku? a ako bolo? dalo sa, vsak?

nikusiak9
14. jan 2022

@mercurial ee u mna to neni nakoniec sinus

mercurial
15. jan 2022

@nikusiak9 Aha, no tak to super. Snáď nič vážnejšie