Máte skúsenosť s plošticami?

lara1128
9. nov 2023

Ahojte, mate niekto skúsenost s plosticami??

pribinak
9. nov 2023

@lara1128 jedine objednať profesionálnu firmu

lara1128
autor
10. nov 2023

@pribinak to mi je jasne. Skôr chcem vedieť či sú viditeľné alebo je ich ťažko vidieť. Prejav sú teda stipanec - ale je možné aby zo 4 členov rodiny boli stipany len 2

marcellka32
10. nov 2023

@lara1128 nemali sme, ale píše sa, že nemusí stipat všetkých, len niekoho vyvoleneho..treba volať firmu

mergimar
10. nov 2023

@lara1128 Mám čerstvú skúsenosť. Tiež sme 4 a poštípaní sme boli len 2. Plošticiam nechutí každý. Už keď sme dedukovali čo to bude, pustila som sa do hľadania a našla ich. Asi 4 kusy. Poslala fotky a jasný záver. Sme presne mesiac po dezinsekcii a dúfam, že nikdy v živote už ich nestretnem.

lara1128
autor
10. nov 2023

@mergimar a teda sú dobré vidieť ci ani nie? Ako prebieha dezinsekcia

bluka2
10. nov 2023

Ja som zažila v hoteli. Stipali len mňa a pritom som spolu v tej istej posteli spala aj s deťmi. Vraj si vyberajú. A ano, keď som pochopila o čo ide, aj som jednu mŕtvu našla v tej posteli.

mergimar
10. nov 2023

@lara1128 Hľadala som ich výkaly. Také tmavé čierne bodky. Našla som na stene. Syn mal okolo svojej postele také molitanové panely. Bodky boli nad. Oni boli na spodnej strane toho molitanu. Nikde inde som nenašla.

mergimar
10. nov 2023

@lara1128 Vystriekajú obvod bytu, postele a spacie plochy na komplet. Nesmie sa to zmyť. Pôsobí to 4 - 6 týždňov.

michaela329
10. nov 2023

Na intrakoch, nestipali každého - a riešili to deratizeri. No určite nie 4-6 týždňov. U nás to bolo cez veľkonočné sviatky a po nich sa normálne všetci vrátili na izby.

marcellka32
11. nov 2023

@bluka2 tohto sa bojím, že to schytam niekde hoteli

bluka2
11. nov 2023

@marcellka32 ked budu v hoteli, to si zrejme vsimnes, aspon mna hryzu...potom treba po prichode vsetko vydezinfikovat alebo do mraznicky dat na par dni v sackoch... mne teraz stoji kufor uz skoro mesiac pred dverami, kym to spravim. Ak tam nejake boli, ked otvorim ten kufor, mala by som si to vsimnut - to iba tak uvazujem

lara1128
autor
11. nov 2023

@mergimar to znamená ze tých 4-6tyzdnov musíme preč z domu? A potom ďalej? Co z vecami v skriniach napríklad

mergimar
11. nov 2023

@lara1128 Nie,nie. Normálne sa funguje. Je to kontaktný postrek. Nie že sa má odísť z domu, ale práveže musíte tam ostať. Inak nezistíte, či sa ich podarilo vyhubiť. Ploštica zo svojho úkrytu vylezie iba vtedy, ak zacíti človeka. Prečítaj si niečo o plošticiach na nejakom deratizérskom webe.