Máte skúsenosť s odvlhčovačom?

topy
29. mar 2013

Ahojte, hľadám odvlhčovač s čističkou vzduchu a ionizátorom, t.j. 3 v 1. Máte s takými odvlhčovačmi skúsenosti? A ste s nimi spokojné/í? My ho potrebujeme kvôli tomu, že nám jedna stena v izbe neustále plesnivie, je vlhká, studená. A máme malé dieťa, takže by sme to chceli, čo najskôr vyriešiť. Okrem toho malý má problémy s ekzémom, takže aj preto by sme to chceli, čo najskôr.... Takže keby ste mi vedeli poradiť konkrétny typ, značku, poprípade dať naň odkaz. ĎAKUJEM všetkým, ktorý prispejú svojou skúsenosťou 😉

alami
29. mar 2013

Ahoj, my máme podobný problém, kúpila som pred cca mesiacom túto čističku http://www.prealergikov.sk/eshop/čistička-vzduc... , kdesi po fórach som na ňu čítala, - ako negatívum pre istú pani, že vysušuje vzduch. Tak to ma potešilo. Ale nie je to odvlhčovač.
Ionizér má, ale buď máš zapnutý ionizér, alebo čistenie vzduchu, to som zostala prekvapená, že to nejde spolu. Pokiaľ nie je na turborežime, tak je veľmi tichá, program sleep naozaj neruší ani v noci. Ťažko je povedať, nakoľko vzduch naozaj vyčistí, nie je to merateľné, či nejak zistiteľné, ale teda - verím, že ho čistí 🙂
Všímaj si pri kúpe plochu, na ktorú je určená, + niekotré typy produkujú ako nežiadúci účinok nezdravý ozón, na to si daj pozor. Na youtube sú reklamné vídeá na niektoré typy, dobre je pozrieť si. Prajem šťastnú ruku pri kúpe.