Máte rovnaké pocity ohľadom materskej?

tanny123
8. júl 2017

Ahojte, neviem ci je tu takato tema ale rozhodla som sa, ze sa musim vyrozpravat.
Mam dve deti, starsie uz chodi do skolky, mladsie je babatko. Milujem ich najviac na svete, su velmi zlate, sikovne, vsetko ako ma byt. Problem je vo mne. Neviem si vychutnat materstvo. Bolo to tak aj pri starsom. Len som sa stresovala ci je zdravy,kedy sa pretoci, ci a kedy bude chodit, vsetko som riesila. Nevedela som sa dockat prvych narodenin. Potom ked som sa dockala a oslavili sme prvy rocik, potom som bola spokojna a zacala si to uzivat. Chodili sme na kruzky, plavat, do materskych centier, stretavala som sa s kamaratkami a ich detmi. Super. Zrazu je syn v skolke a ja nechapem kedy tak vyrastol a je mi luto, ze som si ho ako babatko neuzila. Velmi som tuzila po druhom dietati a teraz ked konecne mame vysnivane dievcatko zase si to neviem uzit, vsetko riesim a vsetym sa stresujem. Som z toho nestastna ale proste neviem si to uzit. Zase len cakam kedy bude mat konecne rok. Proste ma nebavi ten neustaly rovnaky kolobeh a vsetko okolo toho. Aj ked svoje deti nadovsetko milujem, musim bohuzial skonstatovat, ze ma materstvo nenaplna. 😕 mozno je to preto, ze sa pre vsetko zbytocne stresujem. Neviem. Som taka. Nemozem za to.
Mate niektora rovnake pocity?

tana85
8. júl 2017

@tanny123 😁mam to rovnako. tuzila som po babatku styri roky a ked sa narodilo, tak som nechapala zo svojich pocitov. teraz ma uz vyse roka a konecne si to s nim uzivam, chodime von, je to partacka. do jedneho roka dost stresy, teda vobec som nebola taka vysmiata a plna toho vseobjimajuceho nadsenia z naplnujucej ulohy matky. doteraz si myslim, ze nie som ten babatkovsky typ, ale skor mama, ktora pokeca, vezme na vylet, mama s ktorou je sranda...

gir
8. júl 2017

@tana85 obe mi hovoríte z duše ... Ja mám chalanov, rok aj 7 mes. a druhý 4 mes. takže sa nenudím ale občas mám pocit ako slúžka. Ľúbim ich najviac na svete a čakám že sa to zlepší keď nastúpim do práce. Som učiteľka v materskej škole už 14 rokov a neviem či sa chcem vrátiť do škôlky. Rada by som mala prácu, kde by som nebola zodpovedná za "nikoho živého" Práca v škôlke ma bavila ale deťom sa budem max.venovať doma, takaspoň v práci by som chcela niečo iné. Vyrozprávala som sa, ďakujem.

tanny123
autor
8. júl 2017

@tana85 uplne presne si to vystihla, so synom je to uz uplna pohoda, da sa s nim pokecat, zasmiat.... asi mi ine nezostava len pockat na ten prvy rocik aby som si aj dcerku vychutnala. Kedze ani ja niesom babatkovsky typ mamicky 😉 som rada, ze v tom niesom sama

deti95060810
8. júl 2017

no myslím že to veľa mamičiek tak prežíva ako ty....vrátane mňa...po prvom roku dieťa´ta som bola kľudnejšia, spokojnejšia....Žeby to bolo vplyvom hormónov?

evittam
8. júl 2017

@tanny123 Ja práveže uplne naopak.😀 Sice si našťastie uzivam kazde obdobie u svojich deti ale vzdy mi bolo "luto", že nejako rychlo vyrastli z toho babatka.😉

tanny123
autor
8. júl 2017

@evittam pri druhom tehotenstve som si povedala, ze si to vychutnam, dcerka je uzasna, nieje to zle babatko. Nerozumiem sama sebe, preco sa to zopakovalo. Myslim si, ze preto, lebo som strasne uzkostliva matka, ktora vsetko riesi aj uplne banality.

evittam
8. júl 2017

@tanny123 Tak je to mozne. Ja taka nie som.😉

libawet
12. júl 2017

@evittam veru, ja napr. nemôžem pozerať naše dom. videá, kde môj 22 ročný syn bol malé bábätko, hneď revem, a nechápem, že čo sa to stalo, kedy, že je z neho už taký " corgoň " ??? Vtedy sa na mňa pozrie a hovorí mi : " mamina, ale to som stále ja " 🙂

evittam
12. júl 2017

@libawet Že 22....."nestraš"..... Moji majú iba 9 a 3 . 😀 Ale strašne rýchlo to beží a za chvíľu to tu tiež budem mať.....😉

libawet
12. júl 2017

@evittam veru, letí, otočíš sa a už sú veľkí. Šťastie je, že aj ten "veľký" Ťa predsa ešte len potrebuje, aj keď sa javí a on sa chová, že nie. A ty máš ešte plus, že keď Ti prvé dieťa raz odíde, stále ešte máš to druhé a teda sa máš stále o koho starať, lebo ono sa Ti možno teraz niekedy zdá, že bože decká, nech už ste z domu, ale keď to príde, tak zrazu je prázdno, akoby všetko stíchlo....

evittam
12. júl 2017

@libawet Presne tak. Ja som ich mala v nedeľu na noc u svokry a normálne sa mi nechcelo ísť domov - proste smutno, prázdno.....a to len na jednu noc. 😀
A všetci známi, veď si to uži......hmmm, keď to sa ani nedá.....