Máte postup na výrobu rúška bez šijaceho stroja?

sunny8
16. mar 2020

Ahojte viem že je všade veľa postupov ale bez šijaceho stroja som nenašla ani jeden. Popravde som v šití "ľavá" viem prišiť gombík a to je tak všetko. 🙄🤷 Nemáte nejaký nenáročný postup ktorý by zvládol aj človek ktorý okolo šitia ani nechodil ? 😂😭

janikovaanicka7
16. mar 2020

@sunny8 tavnou pistolou alebo obojstrannou páskou.

sunny8
autor
16. mar 2020

Nemám nič také doma a asi ani nikde nezozeniem teraz

simsalabim
16. mar 2020

@sunny8 toto som tu uz davala viackrat https://giphy.com/gifs/coronavirus-dWHlF0xirrRA...

Mal by to kazdy zvladnut.

sunny8
autor
16. mar 2020

@simsalabim nemám o tomu gumičky ani zosivacku 🤦 proste som stratený prípad 😅😂 stavím to na šatku okolo hlavy

missdiva
16. mar 2020

@sunny8 presne ako ja 😂 neviem sit a nic na to doma nemam.

simsalabim
16. mar 2020

@sunny8 zena, ved improvizuj. Ihlu a nit nemas? Pouzi ju namiesto zosivacky. Stuzky nejake doma nemas? Pouzi na uvazovanie namiesto gumiciek.

hradnapani
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deedol
16. mar 2020

vcera bol navod, ze zo starych detskych bodycok.
odstrihnes rukavy, diery na usi a mas. ze za 20 sekund. len to neviem nikde najst, skus pogooglit.

sunny8
autor
16. mar 2020

@missdiva čo budeme robiť 😂 ale fakt že nič do kelu .. ani stužky ani gumky ani nič z toho kreatívneho setu 🤷

sunny8
autor
16. mar 2020

@deedol ďakujem nevidela som ❤️

missdiva
16. mar 2020

@sunny8 neviem co 🙊 ja nemam ani stare detske bodycka...

nika_m
16. mar 2020

@sunny8 ja som vybrala 100% bavlnenu koselu,ktoru uz nebudem nosit (kedze som ju rozstrihala :D ) a ktora ma aj snurky na zviazanie...vystrihla som, poprekladala nejak, zosila okraje, urobila tunel na snurku a je to...mozno este urobim menej vrstvovu lebo toto bol taky prvy pokus a dost tazko sa dycha cez to ale nejak som to zbuchla...nemam sijaci stroj, sila som rucne ako ziacka ZS, lebo som na tom so sitim tak ako ty...ak mas ihlu a nit, skus to aj rucne 🤷 nebude to dokonale rovne sitie ale tak bude ti to teraz niekto merat? Urobila som tak ze ho vyrovnam a viem prezehlit

sunny8
autor
16. mar 2020

@nika_m jeej ďakujem ❤️ mojim neodbornym okom nevidím aby to bolo zle ušité 😂 dobrý nápad skúsim nejaké staré handry pohľadať niekde v gauči budú odložené a idem na to kebyže sa mi podarí potom hodím pic

janka_266
16. mar 2020

Ja som tiež sila len ihlou a niťou, 20x20cm, kraje zhora a zdola 2x zahnúť po pól cm, zašiť, stred 3x prehnúť, prišiť gumičku/šnúrku, čokoľvek na boky. 😃

skrinkaminka
16. mar 2020

@sunny8 baby ušiť si rúško je jedna vec, ale odporúčam zvnútra nalepiť anionovú vložku. Ked ich das do rusky filtruju vzduch a je to dost velka ochrana Obsahuju koloidne striebro a su dezinfekcne. Viac info u mňa

brusnatanecnica
16. mar 2020

@sunny8
ak nemas gumicku, obetuj podprsenku, ramienka mozes pouzit miesto gumicky

derdia
16. mar 2020

ankabal dala peeerfektny typ na rusko 👍👍👍👍👍

sunny8
autor
16. mar 2020

Už som na niečo prišla aj našla som materiál 😂 už len dúfať že sa to podarí ❤️😂 ale čo človek pre deťuchy neurobí 🍀🙏

modrykoniicek
17. mar 2020

Taký istý postup sa dá použiť aj pri šití niťou.
Nemám stroj a ušila som to ručne.
Nikdy predtým som nič nešila.
Naposledy som v puberte zošila ponožky dokopy 😂.
Keď som to ja zvládla.Zvládne to každý.
Nie je to dokonalé ale funkciu to plní.

Vymerala som si 20*20 na trojrohú šatku.
Vystrihla som a podľa toho som približne strihala čierne, bavlnené tričko.
A potom som šla podľa fotopostupu.Nejako som zaimprovizovala 🙂.
Použila som pevnú čiernu niť a gumičky som prišila.

sunny8
autor
17. mar 2020

@modrykoniicek včera som sa do toho aj večer dala aj celkom rovno to bolo pošité čo bolo wauu pre mňa ale spodok nepriliehal tvári a odstával do vonku. 🤷 Tak som si povedala že kašlem na to