Máte kontakt na vešticu Karin z Banskej Bystrice?

ivanocka123
20. júl 2015

Ahojte, viem, ze sa uz kadejako riesila tema vestice. Raz, ked som bola na strednej som navstivila Karin v BB nad starym Priorom. Bola uzasna. Ma niekto na nu kontakt prosim? Ak ano poslite dakujem 🙂

nina661
20. júl 2015

@ivanocka123 chápem že ešte nejaký ľudia aj v dnešnej dobe chodia do kostolov pretože väčšina z nich to má z výchovy od rodičov že treba v nedeľu vstať a ísť sa pomodliť a ukázať sa susedom ako správny katolícky človek ale nechápem ako môže niekto veriť vešticiam

nela1916
20. júl 2015

@nina661 No to by si sa čudovala, že aj bezohľadu na výchovu rodičov, nie len v nedeľu, ale ešte aj vo štvrtok večer a pre tú radosť aj na inojazyčnú omšu. 🙂 Niektoré veci majú svoju hĺbku, ani by si neverila.

esterba
20. júl 2015

@ivanocka123 aj ja som u nej bola - vravela, ze ti na nu nikto kontakt neposle 😉

nela1916
20. júl 2015

@ivanocka123 Naozaj si chceš do života pustiť tretiu osobu, ktorá s tvojím životom inak nič nemá a ani netušíš, s čím a na základe čoho pracuje? Predsa si do životov a vzťahov nechceme púšťať svokry a ja neviem, "milé tety susedy", no a veštica je asi taký istý cudzí element. Veď nebuďme zbabelí a vezmime životy do vlastných rúk, tieto veci naozaj skôr ubližujú.

nina661
20. júl 2015

@nela1916 tipujem že asi tka 1% slovákov prejde na kresťansto po puberte takže ostatný chodia do kostola lebo to mali pred pubertou od rodičov

nela1916
20. júl 2015

@nina661 No, je to zložitejšie. Ja poznám celkom pár tých popubertových, a potom takých, čo pôvodne prebrali od rodičov, ale časom prehodnotili a našli vlastný, nový prístup (môj prípad), a potom naozaj ľudí, čo bezmyšlienkovite a zautomatizovane prijali životnú filozofiu, no také sa väčšinou zosype v prvej kríze a časom už neostane ani pri tom chodení. 🙂 Dôležité je, že to človek myslí vážne a vie presne ako a prečo a koniec-koncov, samotný akt chodenia do kostola je naozaj len ten najpovrchnejší povrch, chápem, že samo o sebe ti to nevonia.

nina661
20. júl 2015

@nela1916 ked odložíme všetky tie veci okolo toho....mne ide o ten základ ...koľko z tých veriacich (vrátane možno teba) prečítalo celú bibliu a zhodnotilo či to má logiku či nie?...bežne v dnešnej dobe neprečítaš korán a nezačneš veriť že za všetkým je alah ...a koran je narozdiel od biblie aspon celkovy...biblia je poskladaná a obsahuje asi 10% z celku..poskladali ju tak aby to ako tak dávalo zmysel .....jj dnešný puberťáci si k tomu hľadajú vlastný vzťah nechodením do kostola pre susedov ako ich rodičia ale to je skôr ich psychická a osobná stránka veci-neštudujú bibliu ...boh je pre nich ako priateľ niečo ako psycholog dobrá duša ale pochybujem že čítajú bibliu slovko po slovku či to čo načali ich rodičia dáva logiku

nina661
20. júl 2015

@nela1916 ale inak na kostol mám pekné spomienky....ked som tam chodievala s kamarátmi z detstva počúvala tie náboženské piesne atd ....ale inak je to zabíjanie času

nela1916
20. júl 2015

@nina661 Jaaaaaaj a vieš ako sa biblia zle číta? 🙂 A to ešte musíš prísť na to, čo z nej človek potrebuje, mnoho vecí napr. zo starého zákona dáva zmysel, ale naozaj len pri hlbokej analýze (radšej neskúšaj Genesis a Apokalipsu 🙂 ). Ako toť nedávno jeden človek povedal, bez vzťahu s Bohom človek bibliu nepochopí a cirkev už tobôž nie, tak ak by som bola vo fáze prehodnocovania, začala by som Bohom a usporiadaním si jeho existencie, to ostatné už potom tak akosi zapadne na miesto, ak Boh nie je v centre, fakt to veľmi nedáva zmysel.

Inak to ja mám zase na kostol dosť desivé spomienky, práve to bol taký výkričník, že kostol je len povrch a potrebuje hĺbku.

A teraz sa lúčim, nech nás zakladateľka témy nevyťahá za uši. 🙂

nina661
20. júl 2015

@nela1916 jj na starý zákon sa pamätám ako ten boh s ktorým má dnes kopa ľudí pekný vzťah tak ten boh zabil celú civilizáciu vrátane detí ....bibliu mám starý aj nový zákon...vedecké bádanie nenachádza žiadne stopy ani logické teórie o kresťanskom bohu takže ľudia nech si čítajú bibliu aj odzadu nech ju čítajú obrazne neobrazne tým ľudom čo chcú biblia dá zmysel lebo chce aby im dala zmysel....je to ako viera v slová veštice veríš jej lebo jej chceš veriť nepozeráš sa na predpovede ktoré nevyšli zabúdaš na nich vynechávaš ich a ospevuješ len tie čo vyšli...................na kostol mám pekné a nepekné spomienky-pekné najmä tie ked som bola malá a bola som tam s kamoškami ako napr ked som chodievala do kostolov na ukrajinu v detsve a stretávala tam deti s ukrajinským jazykom ale ináč je to des to sedenie tam s unudenými ľudmi a tie kecy farára k stádu ............................................................lúčim sa

nair
20. júl 2015

@nina661 Prečo potrebujete ľudia zapárať..? 😕 Zakladateľka sa pýtala na niečo úplne iné, Ty si razom zhodila ju, a aj všetkých kresťanov.. Môj muž ma naučil veľa, ale doteraz si pamätám, ako som si na jednom z prvých rande robila posmech z astrológie a znamení zverokruhu a strašne ma za to sfúkol.. Má pravdu.. To čo jeden cíti, druhý nepochopí.. Ži a nechaj žiť.. 😉
Inak, tvrdenie "vedecké bádanie nenachádza žiadne stopy ani logické teórie o kresťanskom bohu" nie je pravdivé, vedecké bádanie pripúšťa vyššiu formu, nech ju nazveme akokoľvek..
A už mlčím aj ja 🙂

nina661
20. júl 2015

@nair "vedecké bádanie pripúšťa vyššiu formu, nech ju nazveme akokoľvek.." o tom radšej pomlčím....to mi pripomenulo čo mi povedal jeden známy učiteľ náboženstva na jednej oslave že aj samotný A.Einstein povedal na konci svojho života že za vesmírom musí byť niečo vyššie nejaká všemocná bytosť že to bol veľký kresťan............to bolo také nevinné zapáranie 😒 ...náboženstvo je súčasť nášho života tak niekedy ťažko nezapárať kedže ovplyvnuje všetkých i neveriacich ....za pár rokov ked tu budeme mať moslimov tak som zvedavá na diskusie že ako oni môžu veriť koránu ........................................................................................mlčím....mier a láska 😝

petronela24
19. aug 2015

aj ja by som chcela vediet ako sa mozem nakontaktovat s vesticou Karin z BB. Aspon kde by som ju mohla najst ked uz nie kontakt. dakujem

merlin9
11. apr 2016

@ivanocka123 Ak mozem poprosit tel cislo na vešticu Karin, Dakujem za ochotu. Pozdrav M.

bambulka_ali
29. jan 2018

AHojte dievcata, zohnali ste kontakt na Karin? ak ano poslite mi prosim

juli268
11. mar 2018

@ivanocka123 dobry mate na pani kontakt rada by som si dala vyvestit

dada2906
23. jún 2018

Môžem dat kontakt na inú je ozaj dobrá

gladiola25
23. jún 2018

@dada2906 Prosím, aj mne by si mohla poslať kontakt? Dík.

feridee14
12. dec 2018

@dada2906 ahoj..mate kontakt na dobru vesticu v okoli bb?dakujem

dada2906
13. dec 2018

@feridee14
@feridee14 áno mam napíšte mi na pokec tam napíšem do správy smejo82 to som ja

raradka
24. jan 2022

@bambulka_ali dobrý deň, zaujímalo by ma ci ste zohnala kontakt na Karín, bola som u nej keď som chodila na strednú školu a presne všetko sa splnilo, chcela by som ju navštíviť opäť, ďakujem

bambulka_ali
25. jan 2022

@raradka ahoj zohnala pisem ip

beyo1
11. feb 2022

@raradka
@bambulka_ali mozem poprosit aj ja kontakt na karin? Dakujem

majka121287
16. mar 2022

@beyo1
@bambulka_ali
@raradka ahojte, skúšala som Vám písať správu. Viete mi poslať číslo na Karin? Ďakujem.

barbora_dem
17. aug 2022

@majka121287 mate prosim ten kontakt na vesticu Karin? Dakujem

barbora_dem
17. aug 2022

@bambulka_ali mozem poprosit aj ja ten kontakt? Dakujem pekne

bbalin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimi16181618
17. nov 2022

@beyo1 poprosím kontakt na vesticu karin z bb dakujem

mimi16181618
19. nov 2022

@bambulka_ali dobrý deň prosím Vás mate kontakt na vesticu karin z bb?

novotov
11. máj 2023

@dada2906 môžem poprosiť kontakt na tú vešticu 🙂