Máte aj vy v domácnosti zbraň?

lady511
17. okt 2014

ahojte,,zaujíma ma taká vec,,má váš muž doma zbran?..normálnu alebo plynovu?..pretože moj má,,kupil si ju bez mojho vedomia,,je to síce len plynová no aj tak by som ju nechcela mat doma,,síce moj ju väčšinou nosí v aute aj tak z toho nemám dobrý pocit,,nemá dnuka zasobník,,vždy ho má mimo zbrane,,ked somsa ho pýtala načo ju ma povedal "len tak na ochranu" ,,velakrát som mu povedala že sa mi to nepáči,,aj koli malej aj koli sebe proste mam zo zbraní strach,,a nemienim to rešpektovat aj keby bola nefunkčná,,niesme predsa žiadny mafiani ani niaky ludia s "poškvrnenou minulostou" len on ma nebere na vedomie,,ak máte podobnu situaciu budem rada ak napíšete svoje pocity a ako ste sa prípadne zmierili s takýmto "členom rodiny" dakujem

evitka83
17. okt 2014

ja som sa toho bala na zaciatku, ked sme sa dali s muzom dokopy a on zrazu vytiahol zbran na nocny stolik, ale po case som si na to zvykla a dnes to beriem ako beznu vec, zavisi od povahy vlastnika zbrane...dokonca ked odchadza niekedy na noc na sluzobku a ja zostanem s malou sama, mam tu zbran na nocnom stoliku ja

mawka
17. okt 2014

@lady511 priatel mal naozajstnu, ked sme spolu byvali a mal ju zabezpecenu v trezore tak ako to ma byt. naboje zvlast, zbran zvlast.
ja mam doma airsoftovu, teraz je u nasich a nejak to neriesim, lebo cim viac som maleho chranila od zbrani /nemal ani jednu taku hracku, ani mec detsky, nic/, tym viac ho to fascinovalo. tak sme mu dovolili, zastriela si pod nasim dozorom a mimo toho ho vobec nenapadne, aby sa s nou hral. a mala sa na to miesto ani nedostane, takze tak. osobne tiez nemusim zbrane, tie naozajstne tam, kde su decka, ale tak co uz. pokial niekto nie je vylozene magor a nesaskuje ozraty so zbranou v ruke a ma ju uschovanu podla legislativy, tak ok. je to rozhodnutie kazdeho. a to, co ma tvoj muz, tak to si moze dnes kupit hocikto, kto dosiahol 18 rokov. bez zbrojaku, kategooria D.

mawka
17. okt 2014

@lady511 a este taky dotaz, nie je lepsi pocit ako ked si sama doma a mas tam taku plynovu "hracku". su to verne kopie tych ozajstnych a blbecek to nerozozna. ale si predstav, ze si sama, pride nejaky zlodej, tak sa budes tesit, ze mas taku zbran doma. aj ked to vypali len gulicku 😉 ja mam glock, kovovy, na nerozoznanie od naozajstneho. bravam si ho aj k bankomatu. no a co. radsej ked ma nejaky fetak, zlodej respekt, ked to vidia v rukach. si nedovolia.

lady511
autor
17. okt 2014

@evitka83
@mawka baby ja viem..ale aj tak sa bojím že tákato zbran ublíži,,neviem mám z toho doslova fobiu,,mne ide hlavne o to že aj ked som ho o to požiadala nechce ju dat preč,,som z toho dost sklučená ☹ ..ja viem že je to aj pre ochranu,,,ale napadaju ma kadejaké hororové scenáre až sa mi s tým aj sníva ☹

mawka
17. okt 2014

@lady511 zlatko, statisticky je dokazane, ze doma sa stane skor vrazda kuchynskym nozom nez strelnou zbranou. alebo statisticky skor vypadnes z okna nez sa postrelis. ved ma mat predpisovo trezor a nemas sa coho bat. hotovo. co riesis? zbran v nocnom stoliku alebo v trezore sama od seba nevystreli. a pochybujem, ze by bol tvoj drahy taky idiot, aby to daval do ruky detom, pripadne to len tak nechal lezat na stoliku....

evitka83
17. okt 2014

@lady511 neda ju prec, asi ma silnejsiu potrebu chranit rodinu, ako vyhoviet tebe, pretoze tebe sa to nepaci. On skratka nevie pochopit tvoj strach, ale to asi nezmenis...vies zbrane nie su zle, zli su iba ludia a zleho cloveka so zbranou zastavi iba dobry clovek so zbranou. Keby mi niekto vliezol do domu, kde mam male dieta, najskor strielam az potom sa pytam...

lady511
autor
17. okt 2014

@mawka noo,,,včera zistil že ma niečo so zásobníkom,,tak s nou čosi robil aj pred malou,,a echal ju na skrini,,síce vysoko ale aj tak mala si da stoličku a už ju má,, ☹ je lahkovážny ale absolutne nedá na moje slová ..nebaví ma byt stále tou "spolahlivou,čo všetko zariadi,vybaví,," uff 😒 ..ako na stole by ju nenechal ale zase,,tiež ju niako extra neschováva a to mi velmi prekáža,,ako ju aj nosil v aute čo je vedla šofera taky uložný priestor pod jeho pravou rukou,,tak raz mala bola v aute otvorila to a už ju mala (podotýkam ani som netušila že ju tam vtedy mal) a koli tomu sa vždy tak pohádame ☹ ☹

ammellia
17. okt 2014

plynove zbrane a podobne atrapy su podla mna najvacsia chobotina. Lebo ak to realne na ulici na niekoho vytiahnes a on na teba vytiahne pravu zbran (v domneni, ze aj tvoja je prava), tak co urobis? vystrelis trosku slzaku?
Mam otca policajta a on nam vzdy hovoril, ze vlastnictvo zbrane len pritahuje problemy a kazdeho od toho odhovara.

wena
17. okt 2014

Áno ma, normálnu, ale deti este nemáme. Mne to nevadi, som skôr rada, cítim sa tak bezpečnejšie.

sissy27
17. okt 2014

@lady511 teraz nemáme, ale môj otec mal vždy, legálne, a prišlo mi to úplne normálne, pre mňa ako dieťa to bolo presne to isté, čo mixér v kuchyni - netreba do toho pchať prsty ale nie je dôvod sa toho báť... Otázka je, na čo ju reálne má, či na frajerinu alebo ju naozaj potrebuje... Čo sa týka bezpečnosti - aj plynová môže ublížiť, ale sa mi zdá, že tvoj muž k tomu pristupuje trošku ľahkovážne, malé dieťa by sa k nej nemalo dostať ani omylom...

sunshineka
17. okt 2014

mne osobne vadia zbrane a slusny clovek sa nema preco bat.nosia ju len ludia,ktori su na hrane so zakonom,gratulujem k takemu muzovi.mam slzny sprej,ale zbran nikdy v nasej domacnosti nechcem vidiet a nastastie ani nepotrebujeme.ale ako tak citam,tak mi neda napisat,boze moj co to mate za chlapov...potom sa cudujme,kolko nasilia,postreleni a vrazd je na slovensku

mawka
17. okt 2014

@sunshineka vies, zbrane su aj na sportovu strelbu, ale ako som pisala ja vyssie, aj ine baby, taketo veci maju byt pri detoch zabezpecene. striela sa na strelnici. a ked uz je doma, tak ved na to je aj nejaka vyhlaska. zbran ma byt v trezore a naboje tiez na inom mieste. ale nechat len tak lezat zbran akukolvek, kde dociahne male dieta, to je lahkovazne.
no a dalsia vec, tie, ktore sa este nestretli s prepadom, pripadne s nezvanym hostom asi ani netusia, co to je za pocit a v dnesnej dobe moze clovek zit slusne, nemusi byt mafian, ale je ohrozeny na kazdom rohu. zvlast take maminky, co si tu veselo vycapia deti, plne skrine, ultramoderne domace spotrebice a este prasknu fotku zo sona so svojim menom a rodnym cislom. tak to by som sa mala teda sakramentsky na pozore.
a slzny plyn, aj tym si dieta moze ublizit. a dost nepekne. rovnako ako s nozom ci cimkolvek. ale netreba ani podcenovat dnesne individua a dnesnu dobu.
alebo si ludia kupia psa, nejake take ostrejsie plemeno, aj to moze ublizit.
ako to tu uz niekto spominal, vsetko moze byt zbran a zalezi na majitelovi zbrane ako sa k tomu stavia.

sissy27
17. okt 2014

@sunshineka na mieste je otázka, koľko trestných činov bolo spáchaných legálne držanou zbraňou a koľko tých nelegálne držanou... a koľko je takých, ktorí jakživ ani len zo vzduchovky na kolotočoch nestrieľali a zabili nožom či holými rukami... strelná zbraň neznamená automaticky násilie... tak ako žena nie je automaticky prostitútka, aj keď vybavenie na to má 😉

evitka83
17. okt 2014

@sunshineka mame uplne normalnych muzov..teda aspon ja a to mame doma iny arzenal, jednoducho to ma niekto ako konicek a bavi ho to a ja budem mat tiez zbrojak...to som akoze na hrane zakona??? 🙂

mawka
17. okt 2014

@evitka83 ved to, presne nad tym aj ja rozmyslam 😀 ze som asi mafiozo, ked si idem robit zbrojak 😀

lady511
autor
17. okt 2014

@sunshineka MáM SA KOLI TOMU S NíM ROZíST?...DAKUJEM ZA PODPORU!!! 😖 ja sama som z toho hotová ale prečo jej nepridat však!!

lady511
autor
17. okt 2014

ja sama mam otca policajta a viem čo je zbran v domácnosti,,teda taká normálna zbran,,vždy bez zásobníku,,a v trezore a nikdy som sa nebála!brala som to ako jeho povolanie a bodka..pripadalo mi to normálne...ale toto neviem určite budem nástojit na to,,aby zmizla preč..radšej niaky slzak,,alebo tak ako píšu baby,,alebo dajme tomu paralizer..s tým by som problém nemala ale toto vo mne evokuje strach

lady511
autor
18. okt 2014

tak baby a je to vyriešene,,porozprávali sme sa o tom,,a zbran je preč,, 🙂

niki101988
18. okt 2014

@lady511 a čím holdáš muža obmedzovať nabudúce?

lady511
autor
18. okt 2014

@niki101988 prosím?

prasiatko30
18. okt 2014

Ako poznam ludi co su polovnici a maju zbarane ake zbrane su v specialnej skrini trezore - nie priamo v byte ale v pivnici - skrina priskrutkovana k stene, na pivnici bezpecnostna zamka a vytahuje ich len vtedy ked ide na polovacku

horana
19. okt 2014

Dnes je doba, ze keby chcel niekto cloveka dostat so zbanou, tak ho dostane a vlastna zbran mu bude na nic. (viz napr. Valko). Ked vas bude chciet napr. niekto vykradnut, vykradne vas kym nebudete doma, susedov takto vykradli, okolo rod. domu 2m mur, sli v sobotu doobeda cela rodina na 1,5h na nakupy dosli spat, vsetko vybielene, policajt len sa usmial ze take profi party ze nemate sancu oni su tak zorganizovani a vybaveni, idu rychlo a na istotu. Pritom vsetci susedia doma, plno ludi na ulici, sobota doobeda, denne svetlo. Uz je tomu rok a nic sa nevypatralo.
Nepoznam na SK momentalne situaciu kedy by strelna zbran niekomu prakticky pomohla - v comkolvek, v akejkolvek situacii. Skor to len pritahuje problemy. Ked maju vazny zaujem, neodradi ich ze ju mate, toboz nie niekde rozmontovana v trezore pre osobu ktora nema nielen specialny vycvik ale aj co to natrenovane v zatazovych situaciach. Ked ide o nejakeho pobudu, staci sprej na odstrasenie, prave su pripady kedy zbran iba zvysi amok, nejakej zenicke z domacnosti to vytrhnu a namieria proti nej samej.
Podla mna je to v sucasnej situacii aka je zbytocnost.

cakankaa
24. okt 2018

Manžel má zbraň, ale je stále v sejfe. Ak ju aj niekedy vybral, tak bez zásobníka a na ukážku deťom s komentárom, že je to veľmi nebezpečné a preto to má otec pod zámkom. Sejf sa otvára iba na jeho otlačok prsta. Niekedy ju nevyberie aj rok.

vroni
25. okt 2018

Moj otec mal Glocka (naozajstneho), roky rokuce, chodili sme na strelnicu, takze strielam velmi slusne, ale nijako netuzim mat doma zbran ci vybavit si zbrojny pas (otcovu zbran sme po jeho smrti dali znicit. A nie, nezastrelili ho.) Podla mna je to zbytocnost. Muz tiez nema a ani nechce, hoci na strelnicu so mnou chodieva.

biba12
25. okt 2018

@lady511 ja som so zbraňami vyrastla , aj moji dvaja bratia a žijeme. Treba ich vždy bezpečne do uzamknutej skrine, sejfu odložiť, kľúč nosiť so sebou, alebo dať tam, kam sa dieťa nedostane. Určite nie v aute.