Manželské etudy Heleny Treštíkovej. Kto je po 35 rokoch stále spolu?

oliverka
25. nov 2017

Zo 6 párov, ktoré zachytil časozberný dokument Manželské etudy, zostali po 20 rokoch spolu len 3 (architekti Strnadovi, kaderníčka Mirka a Antonín, Ivana a podnikateľ v gulečníku Pavel). V Manželských etudách po 35 rokoch sú spolu už len 2 páry. Tento posledný dokument som nevidela a zaujímalo by ma, kto z uvedených sa predsa len nakoniec rozviedol. Neviete niekto?

deti95060810
25. nov 2017

kde a kedy si to pozerala...možno sa to dá nájsť aj v archíve...škoda že som o tom nevedela, ja by som to aj rada pozrela....

mimla
25. nov 2017

Videla som to pár mesiacov dozadu na youtube. Bola som z toho v depresii. Nepamätám si či vôbec niekto ostal v manželstve.

sendy1977
25. nov 2017

@mimla prosím, nevieš tu dať odkaz na youtub.

mimla
25. nov 2017

Fúha to už bolo dávnejšie. Každý diel bol zvlášť. Nejako som sa k tomu postupne preklikala. Ale je to tam.

sendy1977
25. nov 2017

@mimla ďakujem, skúsim pohľadať

0silvia0
25. nov 2017

@oliverka ja som bola na tych strnadovych v kine, mala som z ich zivota depku...

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
26. nov 2017

@oli18 fakt? Moje manzelstvo je zatial 16-rocne a vsetko je super. Co je podla teba najtazsie, najhorsie? Ktore obdobie? Moji rodicia su spolu 42 rokov a brali sa velmi mladi, ale im pocas celeho manzelstva chybal taky dusevny sulad a co si pamatam stale do seba len rypali.

oliverka
autor
26. nov 2017

Prvé diely Manželských etúd aj ME po 20 rokoch sú na youtube. Zadáš "Manželské etudy" a bez problémov to nájde. Ale tie najnovšie po 35 rokoch tam nie sú, ani nikde inde som nenašla, je to v podstate nový aktuálny dokument. V rozhovore pre médiá sa režisérka vyjadrila, že spolu sú aktuálne už len 2 páry. Preto sa pýtam, ktorí to vydržali a kto z trojky "vypadol".

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oli18
26. nov 2017

@0silvia0 P.S. Do vyučovacieho procesu by som zaradila predmet, v ktorom by sa vyučovala príprava na manželstvo a rodičovstvo.

sendy1977
7. jan 2018

@mimla
@deti95060810
@0silvia0
@oli18 kočky manželské etudy po 35 rokov zajtra o 21,30 h na ČT 2.
Od 20,00 h manželské etudy potom o 20,40 manželské etudy po 20 r.

0silvia0
8. jan 2018

@sendy1977 vďaka za informaciu ☺

sendy1977
8. jan 2018

kočky, zajtra to som myslela pondelok 8.1 🙂

deti95060810
8. jan 2018

ďakujem.... som zvedavá o čom a hlavne aké to bude.....

deti95060810
9. jan 2018

tak som si to včera pozrela....páčilo sa mi to.... včera bola predavačka Ivana a podnikateľ v gulečníku Pavel..... V poslednom -3 - ťom diele už spolu neboli....každý mal už iného partnera....

sendy1977
9. jan 2018

@deti95060810
Mm sa páčil včera Ivanin nový priateľ, no skôr jeho vojenská technika 😂
V stredu má byť Marcela a Jiri . Oni sa rozviedli a zomrela im dcéra.
Ak som dobre pozerala tak manželské etudy maju isť v pondelok a stredu večer.

0silvia0
9. jan 2018

@sendy1977 dopozerala som do konca, veľmi zaujímavé. Aký ste z toho mali baby pocit? Mne sa zdá, že problém bol v tom, že Pavel sa v živote tým, že na sebe makal posunul niekde inde, ďalej a Ivana zostala tam, kde bola na začiatku. Tým sa ich vzťah dostal do akéhosi nesúladu. Ivane stačil len jednoduchý rodinný život, ale Pavel s jeho aktivitami a pracovnou nasadenosťou neodolal príležitosti a začal manželku podvázdať. Nakoniec sú obaja šťastní s niekým iným... hm...

sendy1977
9. jan 2018

@0silvia0 kedže Ivana sa "obetovala" dcére a jej záujmu o tanec, tak nestíha s pracovným trhom po revolúcii. Aj Pavel hovoril, že je rád, že o dcérinu tanečnú a všetko okolo toho sa stara Ivana. Pavel sa veľmi rýchlo orientoval na trh po revolúcii.
článok o Ivana a Pavel https://ona.idnes.cz/manzelske-etudy-pavel-a-iv...

0silvia0
9. jan 2018

@sendy1977 áno, presne tak... bolo vidieť, že Ivana žije dcériným tancovaním až príliš... škoda, že sa aj ona trocha za tie roky nerozvíjala, Pavel bol oveľa životaschopnejší, Ivana len stagnovala... a keď dcéra vyrástla a zostala samostatná, Ivanin svet sa rozplynul...

deti95060810
9. jan 2018

@0silvia0
@sendy1977 už sa teším na zajtra...pozerala som to so synom, aby videl ako to chodí v živote...momentálne je syn zaľúbený ....., 😨
ivana manž. tolerovala a hlavne ho podporovala v koníčkoch - divadlo, hokej, futbal.... Ona sa obetovala pre deti, domácnosť. Na manž. chválila jeho nekonfliktnú povahu - prejavovalo sa to už keď bývali u svokry....
žili typickým metským životom. chalap hádam nikdy nemal v ruke kosačku na trávu. Troška som bola prekv. ako boli natisnutí v tom byte, bývali tam roky a nemenili za niečo väčšie.
Pavel pomerne často menil zamestnania ale najviac sa mi páčilo, aký bol vynaliezavý....vymýšľal rôzne súťaže, vydával časopis....ako začali s mm starnuť, asi podĺahol nejakej kočke a nevera bola na svete....
Na záver nepovedal prečo nie je v kontakte so synom a jeho rodinou a mala som pocit, že už ani nebývajú - po rozvode v tom pôvodnom byte.
a Ivana? so synom sme sa zhodli, že Ivana spravila z núdze cnosť..... radšej sa dala dokopy s Janíkom, len aby nemusela byť s Pavlem....
veľmi sa mi to páčilo, niekedy ani ten najlepší spisovateľ nenapíše lepši román ako sám ŽIVOT....

0silvia0
10. jan 2018

@deti95060810 ja som aj pozorovala ako obaja starnú, keď sa brali, boli približne rovesníci... po päťdesiatke Ivana začala dosť "tetkovatieť" a Pavel sa stále o seba staral a vyzeral švihácky, aj keď tento typ muža sa mne osobne nepáči. Ale keď bola opäť šťastná s iným mužom, zasa sa jej vrátila iskra do života a začala vyzerať opäť lepšie.

deti95060810
10. jan 2018

@0silvia0 presne tak, Pavel lepšie vyzeral v staršom veku a pani Ivana začala dosť priberať.... Tam to bolo vidieť na tom jednom turnaji, ako Pavel veselo rozdával pusy mladým kočkám - výherkiniam.

0silvia0
11. jan 2018

baby pozerali ste včera? To bola teda dorážka... nešťastná žena, nešťastný osud...

sendy1977
11. jan 2018

pozerala. Marcela nakoniec po porážke bývala v chatke? kedže išla do osobného bankrotu? A Tomáš, no niekedy na mňa pôsobil ako mladý muž, ktorý vie čo chce, a niekedy ako veľké dieťa.

deti95060810
11. jan 2018

@0silvia0 ahoj, ja som pozerala...ach bolo to veĺmi smutné. od samého začiatku to bolo akosi na figu... Jeho mamička vyzerala poriadna sekera a Marcela mi pripadala tvrdohlavá....
ešte kým bolo pred tou tragédiou, ešte to bolo ako tak....Marcela si s dcérou rozumela, dcéra bola jej oporou.... po tragédii už išlo všetko dole kopcom. Syn bol problémový chlapec, a jednoducho psych. bola taká ubitá, že ne neho už nestačila....
Dosť ma prekvapilo. že Ivanka si dosť ťažko hľadala prácu a keď už nejakú mala, tak rýchlo o prácu prišla. matka to isté ako cez kopirák....niečo tam byť muselo, keď ich ani len do Tesca nechceli...
Na záver ma prekvapil syn, ktorý sa na matku jednoducho vykašľal - nechal ju napospas osudu, možno aj on bol už unavený tými jej psych. problémami. Vyrástol z neho sympatický mladý muž, ktorý sa snažil zaradiť do života. Aj keď robil len samé pomocné práce.... Ak si ešte nájde kočku, ktorá ho troška vytiahne vyššie - tak to bude pre neho šťastie, ešte to nebude také zlé. Ale ak natrafí na niekoho kto je podobný ako on - tiež to pôjde dole vodou....
čo na záver.... Marcela sa snažila ako mohla, ale nepriazeň osudu ju neustále ťahal na dno. mala čo robiť aby sa neocitla ako sociálny prípad... Všetko sa začalo zlým výberom partnera....

deti95060810
11. jan 2018

@sendy1977 hej, ona nakoniec bola v tej chatke. čo bolo s bytom - o tom nebolo ani zmienky. nato, že má ona 56 rokov, tak bola ubitá životom dosť. dokonca ani rodinu nespomínala, len samý cudzí ľudia jej pomáhali.... a to mi pripadalo zvláštne.

sendy1977
11. jan 2018

@deti95060810 tiež ma napadlo kde ma sestru. Lebo keď odišla od svokry, tak s rodičmi bývala aj sestra, jej manžel a ich dcéra. Ak som pochopila, tak tie byty boli iba nájomne mestské byty. Moj strýko býva v ČR a tiež býva v nájomnom byty, tam je to rozšírenejšie ako na Slovensku.

0silvia0
11. jan 2018

@deti95060810
Marcela bola zvyknutá na prísun peňazí - alimentov, stále len rátala koľko má a koľko dostáva a ako dlho bude dostávať... Stále fajčila a neskôr neustále fajčila spolu s dcérou, sedela, cigaretka, pivko, neskôr psychické problémy, nedokázala si nájsť normálneho chlapa, ale zasa na druhej strane tiež nemala čo ponúknuť normálnemu chlapovi - normálny chlap by takúto ofajčenú ženu s krígľom v ruke radšej nechcel... Na syna veľmi nervy nemala a nevedela s ním odmalička zachádzať, takže sa nečudujem že ten pravý vzťah tam medzi ňou a synom nevznikol. Aj mne on pripadal chvíľu v pohode, chvíľu taký nijaký...

sendy1977
11. jan 2018

@0silvia0 ano presne to hovoril mm, že čo záber to cigareta v ruke.