Manželkina jazda na aute je nedostatočná.

24. nov 2019

Ahojte potrebujem poradit lebo som uz ozaj zufali. Manzelka si spravila pred dvoma rokmi vodicak. Ucila sa na fabii II. Pred tym ako isla do autoskoly chcela aby som ju naucil trocha soferovat lebo nechcela ist do autoskoly tupa,ze nevie kde je brzda,spojka,plyn. Naucil som ju jazdit na fiat pubte starom.
Z autoskoly sa vratila nadsena skusky zlozila na prvy krat a zacala jazdit. Kedze si myslim,ze pre nu ako zaciatocnicku bude lepsie starsie auto kupil som jej skodu starsiu 98. Zacala sama jazdit. No a par krat som potreboval odviest na stanicu alebo sme sli spolu a ja som si vsimol,ze ma zlozvyk,ze stale stlaca spokju. Napriklad ma brzdit tak najskor stlaci spojku a zacne brzdit. Ide do kopca stlaci spojku. Ma pribrzdit stlaci spojku. 100x som jej vysvetlil,ze nemusi tu spojku furt stlacat ale ona sa toho zlozvyku nevie zbavit. Dalsia vec nevie spravne preradovat. Ide do kopca na 4 auto huci huci pokial jej nepoviem prerad nenapadne ju to. Do kruhoveho objazdu ide na 3 a v rychlosti a znova stlaci spojku preradi autom trhne a ona prida plyn. Ja normalne mam obavy,ze to auto to nevydrzi.
Premyslal som,ze zajdem do autoskoly a zaplatim si hodinu aby som videl ako vlastne ucia jazdit.
Jazdi sice ako tak dobre ale toto stlacanie spojky a preradovanie je utrpenie. Neda sa poziadat autoskolu ci by sa pozreli na jej styl jazdy ci to je ok?
Chcela by nove auto ale ja si myslim,ze jej stylom jazdy to auto nevydrzi ani jednu sezonu.

smejko25
24. nov 2019

Keď jej nevieš ty vysvetliť mysliš že v autoškole to napravia ??? 🙂

lucyluv
24. nov 2019

Kup jej automat, ja som od vtedy skvely vodic 🙂

autor
24. nov 2019

@smejko25 praveze autoskola ju tento zlozvyk naucila

autor
24. nov 2019

@lucyluv automat nechcem pretoze ked sa ti prevodovka pokazi tak auto mozes dat rovno na diely. Spojku na automat je tazke spravit a este aj drahe

nikpa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lija22
24. nov 2019

toje argument akoby si chcel mat jedno auto pol zivota. vsak kedodide kupis ine. kup jej automat. ja by som ine nechcela

lilyianka
24. nov 2019

Autoškola poskytne jedine kondičné jazdy... ale určite sa nebudeš môcť len tak pozrieť ako sa tam jazdí..zaplať si ty a uvidíš .... inak mňa napr.v autoškole naučili stále vyhadzovať rýchlosť, čo je teda v zime príp.pri poladovici úplne, že úžasné...doma ma však upozornili,že nech preradujem na nižší stupeň buď pri zatacke, kruhaci,keď sa smyka...ale pravdupovediac preradujem len v zime...

autor
24. nov 2019

@lija22 uz som pisal automat nechcem a ani by som ho nekupil. Raz som mal s automatom a ked sa dosrala spojka museli sme zohnat ine auto pretoze je draha a nie vzdy sa da zohnat

tinkatinus
24. nov 2019

toto aj mňa naučili v autoškole s tou spojkou...hrozné, ale tak dávala som si potom pozor a zlozvyk prešiel.

lija22
24. nov 2019

no ono rada automate je o nicom. Ale tak verim, ze tvoja zena ze rozumna a proste s tym prestane. jamam sice autoskolu velmi davno za sebou a automaty mame odjakziva ale toto so spokjou som tusim aj ja mala naucene. vozte sa castejsie spolu a napominaj ju no co ine

ketrint
24. nov 2019

Mala som presne toto iste so spojkou z autoskoly! Vedome som sa potom kontrolovala (az krstny mi vysvetlil co a ako) a potom som sa to odnaucila... Ale otras, tiez som frflala na to, ze taky zlozvyk Ta naucia, potom je fakt narocne furt sa kontrolovat.

dejka77
24. nov 2019

A nebrzdi sa nahodou tak, ze mas prv stlacit spojku a potom brzdu? Pamatam si, ze ked som naposledy stalcila len brzdu, motor sa vypol...

sonnenshein
24. nov 2019

Kup jej automat.

lyci
24. nov 2019

kup jej automat ako ti radia skoro vsetci. aj zeny potom menej zmatkuju na ceste a jazdia bezpecnejsie pre ostatnych ucastnikov premavky. ak sa ti raz pokazila spojka na automate, tak to neznamena, ze sa to stane na kazdom. to by ich asi potom nikto nekupoval, keby je 100% zaruka, ze sa spojka pokazi na kazdom aute s automatom. a auta sa kazia. zmier sa s tym

lyci
24. nov 2019

a asi si myslel prevodovku na automate

dasenka26
24. nov 2019

Ja som robila toto isté, v autoškole má tak učili, okrem toho som mala problém s rozbiehaní na 1tke hlavne do kopca, bol to des.. manžel bol zúfalý..vyriešili sme to tak že mi kúpil staršie auto, automat, odvtedy neviem čo je stres za volantom a jazdím úplne v kľude 😊 a nenicim spojku. Okrem toho je to bezpečnejšie lebo sa venujem premávke a okoliu a nie riadeniu. Výborná voľba ♥️

fkata
24. nov 2019

Neviem, prečo si každá presadzujete automat, ak dotyčný automat odmieta? Nie každému sa automat osvedčil.
Zase, ak sa učila na Fabii a teraz má staré auto, zvyká sa jej asi ťažko.
Podraďovanie si zrejme musí zvyknúť. Ak jej párkrát zdochne auto, príde nato sama.
Čo sa týka kruháča, tak jazdím na Octavii 4x4, so 6 st. prevodovkou a tiež bežne nabehnem 4kou, hlavne ak vidím, že prednosť dávať nemusím.
Od spojky si podľa mňa odvykne, ak neberie skúsenosti.

herriett
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
24. nov 2019

Jazdi 2 rokybez nehody ako vodicka je opatrna nikdy nemala havarku ale proste ked vidim ako to auto zavija a a motor proste nemozem sa na to divat. Nechapem preco ich to ucia ona sa snazi ale ked jej poviem pusti tu spojku spanikari lebo nevie proste brzdit bez toho aby zabrzdila

tenerifka
24. nov 2019

tvoj argument ohladne automatu je argument sedlaka. Jasne, ze ked drzgrosis a kupujes auta z roku Krista, tak sa kazia. Z roku 98? To akoze vazne? A co tak sa spytat manzelky, ci by ten automat naozaj nechcela? Preco si neulahcit zivot?

autor
24. nov 2019

@tenerifka preco ma hned urazas. Cely zivot pracujem s autami a viem co je mat auto s automatom. Jednoducho ho nechcem pretoze je to problem opravit. Nie som drezgros co je na tom,ze som jej ako zaciatocnicke kupil starsie auto? Ty by si svojej dcere ako novej vodicke kupila nove auto? Ja s tym problem nemam ale nechcem kazdu chvilu riesit opravu spojky. Ja sa pytam ci sa to da realne odnaucit ci je to teraz choroba autoskol

autor
24. nov 2019

@tenerifka ona da na moj nazor. Povedal som jej ziadne naftove a s automatom. Povedal som,ze som ochotny kupit rovnaku fabiu na akej sa ucila a co,ze auto nie je uplne nove? Je to len auto

maminuska
24. nov 2019

Ja mám na automat tretie auto a je to super . Iné ani nemáme. Žiadne kazenie, normálne som ho potom predala niekomu inému a kúpila si nové , zas s automatom .

A áno , ja som svojmu synovi kúpila nové auto ako začiatočníkovi . Malý citroen C3 , nový automat.

dominikamacakova
24. nov 2019

Typický chlap 😂 Môj má až srdce v žalúdku keď jazdím a nedajbože prejdem po jame. Ževraj len počuje kotúľať eurá po ceste 🙈

tenerifka
24. nov 2019

neurazam ta, ale toto sa neda citat. Cely zapadny svet presedlava na automaty, a tie aut.prevodovky nemaju nic spolocne s tymi pred 20-timi rokmi, aktualizuj sa.
A auto si jej nekupil ty, ale kupil ste ho spolu, kedze ste manzelia.
A oprav si ten nadpis

tenerifka
24. nov 2019

@maminuska presne, ja detto. Ale niektori skratka zaspali dobu, tak len budu dzubat a pindat nez aby si ulahcili zivot

dominikamacakova
24. nov 2019

A ešte dodám, prečo jej ideš ty kupovať auto? Nech si ho kúpi sama a potom zistí, že keď sa jej niečo pokazí treba kúpiť nové. Čo vôbec riešiš?Pripadá mi to celé ako keby to bola tvoja dcéra a nie žena

masinka
24. nov 2019

nie si ty moj manzel ? tiez ma v autoskole naucili stlacat spojku, to je tam taky vseobecny trend a dodnes som sa to neodnaucila, a frfle ked nepreradujem podla jeho predstav.....

tenerifka
24. nov 2019

auto je len auto? No nie je to celkom pravda, v pripade nehody(ktoru vobec nemusi zavinit ona) je to velky rozdiel, v akom aute ma clovek vacsiu sancu prezit

som_ponorka
24. nov 2019

Ja to s tou spojkou tiež robím, ale snažím sa to obmedzovat 🤦‍♀️🤣