Maminky na rozprávanie. Nájde sa niekto?

rozpravka99
25. júl 2011

ahojte maminky som tu nova a na taj stranke nieje s kym pokecať.Kto mate zaujem kontaktujte ma tu na fore alebo prostrednictvom IP. 😉

sisaha
25. júl 2011

@rozpravka99 mozes sa pridat do roznych tem, podla toho co ta zaujima. Neviem ci ta bude niekto len tak kontaktovat, ze podme sa bavit...Nahod temu, alebo sa pridaj do existujucej... 😉

wewe22
25. júl 2011

ahoj ja tu uz nejaky cas chodim ale zatial ma v kazdej teme odignorovali tiez si rada pokecam mam 3 rocne dievca taky maly certik ale uz sa pomaly ucime ako na nu v oktobri na pribudne dalsia baba tak sa tesime som z dolneho lopasova je to pri piestanoch napis aj ty nieco o sebe

annaopialova
25. júl 2011

ahojte babenky mam 11 mesacneho synceka a tiez na daktore otazky rada odpoviem ak viem to nevadi ze ta niekto odignoruje sto ludi sto chuti ved to poznate su zeny ktore si myslia ze su naj ale vzdy je opak pravdou tato stranka sa mi paci ked citam daktore otazky musim sa aj obcas zasmiat pekny den

vodnarky
25. júl 2011

ahojte..ja mam 3,5 rocnu dcerku a je to take male mudrlanske sidlo..na vsetko ma svoju odpoved,co sa mi aj niekedy rozum pozastavi a hladam odpovede ja.. 😕 ..
@rozpravka99 -napis nieco viac o sebe... 😉 rada si z niekim popisem.. 🙂

katusska1
25. júl 2011

ahojte, ja nemám žiadne dieťa a ani neplánujem, ale tiež sa s vami rada porozprávam o bežných veciach.
@annaopialova ja som si zvykla, že som mnou veľa žien nechce komunikovať kvôli veku... to sa mi nepáči na tejto stránke
@vodnarky tak to máš šikovnú nezbednicu, tá sa v živote nestratí 😀

annaopialova
25. júl 2011

ahoj katuska nech mas aj sto rokou ked je stebou fajn a vie sa clovek porozpravat tak nevidim problem

mia258
25. júl 2011

@rozpravka99 v niektorých témach je to ťažšie, lebo mamičky sa už dlhšie poznajú, ale je tu veľa ochotných ľudí, ktorí radi pomôžu a poradia 🙂
Moja malá má 11 mesiacov a síce si kecanie odkladá na neskôr, už s radosťou lozí, kde dostane. Vyštverá sa na gauč, kreslá, radiátor, stoličky a ja chytám infarkty 😀

@katusska1 preto ja nemám zverejnený vek 😵 😀

vodnarky
25. júl 2011

@katusska1 -mlada-stara...to je jedno ked sa da s tebou fajn pokecat.. 😉

vodnarky
25. júl 2011

@mia258 -to je pravda..v niektorych temach je to tahsie,ked sa uz tie maminy poznaju..tak aj u vas sa to uz rozbehlo kade tade??to este len bude zabava...a hlavne tie prve slova...tie su najlepsie...ja som sa pri nasej malej isla popukat od smiechu.. 😀

gabka24
25. júl 2011

ahojte, aj ja sa pridávam, mám 18 mesačného šintra Sebastiána, momentálne sme sami ocko išiel za prácou, takže pokeciam vééééľmi rada, posledných pár dní keciam iba so synátorom no a to si viete predstaviť 🙂

mia258
25. júl 2011

@vodnarky moja možno začne rozprávať trošku neskôr. Lebo ja na ňu hovorím slovensky, priateľ s jeho rodinou francúzsky, tak je asi chuderka zmätená 😀

@gabka24 náš ocko je ešte v práci, tak ja sa rozprávam so psami, lebo malá mi už spí 😅

vodnarky
25. júl 2011

@gabka24 -nas tata teraz po praci pozera tv a mala uz tiez spinka..dnes sa akosi troska viac nadychala cerstveho vzduchu,lebo dosla uz o 19:00 ze...mami ja uz som ale strasne unavena... 😅

@mia258 -veru aj my sme sa tohoto bali..zijeme uz dlhsiu dobu v Irsku..my sme obaja zo svk..mali sme na plane ju ucit dopredu anglicky,ale bolo nam povedane,ze to nemusime robit,aby to nemala popletene..radcej ze nech sa najprv nauci dobre jednu rec a ked nastupi do skolky,tak to uz pojde do nej samo..zatial pozna len tie zaklady..ako sa vypytat na wc a podobne.. 😉 ale nemboj..to sa zachvylku napravi.. 🙂

mia258
25. júl 2011

@vodnarky a kedy začala rozprávať? Normálne rozoznávať slová?
Moja sa vo FR už narodila, pôjde tu do škôlky, školy, tak s fr. podľa mňa nebude mať problém,ä a slovenčinu chcem aby vedela aspoň pár jednoduchých viet 🙂

katkagreganova
25. júl 2011

Ahojte aj ja sa k vam rada pridam.. Mam 16 mes. Danka, je to tiez sidielko, a prave sa mu rozviazal jazycek, tak uz mame doma veselo. Kedze sme sa stahovali nedavno do zahranicia, este tu nikoho nepoznam a muz chodi neskoro budem rada, ked mozem pokecat aj o inom ako " Mama nemam" 🙂

katkagreganova
25. júl 2011

@mia258 kde si vo FR? my sme v Strasbourgu....uz si vedela Fr ked si sem isla, alebo si sa naucila tu? Ja som tu obcas ako alenka v risi divov 🙂 Kedze po fr moc neviem, ucila som sa sice na strednej 4 roky, ale asi som sa nic nenaucila, lebo okrem zakladov je vsetko pre mna nove...

andrejka1974
25. júl 2011

ahojte pridam sa aj ja mam 4 deti najstarsi syn Jurko ma skoro 18, Simonko bude mat 14, Matusko ma 11 a nase slniecko Sinduska ma 2 roky 10 mesiacov je to nasa mala ukecana princeznicka rada sa s vami porozpravam

mia258
25. júl 2011

@katkagreganova zatiaľ sme v Avignone, dolu na juhu 🙂
Ja som po fr. nevedela absolútne, asi tak 10 viet 😀 Sťahovala som sa dosť narýchlo, žiadne prípravy, nič. Popravde, zvykala som si ťažko 😒 Teraz som tu už cez rok, tiež sa cítim občas stratene. Zo začiatku som rozprávala všade anglicky. Ale viem, ze francúzi to nemajú radi, tak som sa snažila ako som vedela. Učil ma priateľ (on je francúz), jeho mama, celá rodina. Mali zo mňa srandu 😀
Ty máš manžela slováka?

ivet78
25. júl 2011

ahojte . ja mám 4 dievky a môžem sa pridať?

vodnarky
25. júl 2011

@mia258 -ked mala asi 1,5 tak to este len tak polepetkovala a rozumela som jej len ja 😉 ..ale uz potom ako 2 rocna sa rozbehla a dnes uz hovori uplne zrozumitelne..teda okrem rrrrrr.. 😀..staci ked budes na nu aspon ty hovorit po slovensky a bude ju vediet lepsie ako len zaklad..uvidis...francustinu bude mat urcite perfektnu..o to sa postara jej okolie 🙂 ..ja mam bratranca ktory zije uz asi 30 rokov v amerike..svk rozprava len vdaka rodicom..rozumie vsetko,len nevie pisat..

vodnarky
25. júl 2011

@ivet78 -ze sa pytas.. 😉 🙂 😀

mia258
25. júl 2011

@vodnarky uff, dobre, len dúfam, že kým pôjde do škôlky, rozhovorí sa 🙂 Ja na ňu nechcem hovoriť fr. lebo moja fr. nie je dokonalá a to by som ju len viac mýlila 😀

katkagreganova
25. júl 2011

@mia258 hej, my sme slovaci, muz pracoval na SVK pre jednu firmu, dostal ponuku ist do SXB a ja som bola ta, co ho k "prinutila" to prijat, chcela som sa naucit francuzsky a kym som s malym na rodicovskej, tak nebolo co riesit, jednoducho prilezitost, ktora druhy krat nepride a ak by sme to nevyskusali, isto by som lutovala, mne sa tu velmi paci, ale ako pises, po anglicky sa tu moc nedohovorim, vsade na mna pozeraju, ze co od nich chcem, cest vynimkam...tiez sa snazim, po prvych 4 tyzdnoch som si myslela, ze fajn, uz to pojde lahsie, isli sme na tyzden domov a nejak mam strach znovu rozviazat jazyk... ale ani nebola prilezitost, mozem si pokecat len kym som s malym vonku, v parku a teraz bolo zle pocasie, tak sme boli sami... NO a snazila som sa rozpravat doma s muzom, ktory po francuzsky vie celkom dobre, ale lahko zbehnem do slovenciny a je po uceni sa 🙂 Snazim sa pozerat TV a pocuvat, ale pri Danikovi sa toho vela neda, je zivy a momentalne rad taha mamu za ruku, ze sa s nim treba ist hrat 🙂

vodnarky
25. júl 2011

@katkagreganova -aj ty zijes vo fr??velmi mi je ta rec sympaticka..je to tazka rec? 😕

katkagreganova
25. júl 2011

@vodnarky ano, len chvilku, od konca maja... aj mne je fr sympaticka, a ci tazka neviem, zda sa mi ze ano, ked to porovnam s anj, ale ked clovek chce, tak sa nauci a ja chcem a dufam, ze sa mi to podari 🙂 Dostala som ultimatum, bud sa za rok naucim alebo ideme domov 🙂 A ja tu chcem ostat trosku dlhsie (zatial) .-)
A ako si si zvykla v anglicku? Paci sa ti tam?

vodnarky
25. júl 2011

@katkagreganova
@mia258 -som uz pocula,ze francuzi su taky hrdy sami na seba a ze nechcu hovorit inou recou len tou ich.. 😒

@katkagreganova -ked sa zamestnas po MD,tak to pojde rychlejsie..uvidis.. 😉

mia258
25. júl 2011

@katkagreganova máš pravdu, dobre, že ste to prijali 🙂 Keď sa naskytne taká ponuka, treba ju prijať, lebo už sa to nemusí opakovať. A spoznávať novú krajinu, jazyk, kultúru, nie je na škodu 😉
Francúzi sú celkovo dosť nedôverčiví ľudia voči cudzincom. Sú hrdí na svoj jazyk a keď na nich niekto hneď vybehne anglicky, tak sa stiahnu. Ale na severe je to lepšie ako na juhu.
Ja som sa naučila po fr. najprv ospravedlniť, že neviem ich jazyk a až potom prejsť na angličtinu 😀
A neskúšala si ísť s malým do nejakého centra? Tam by si možno našla ochotné maminky, ktoré by s tebou konverzovali 🙂

mia258
25. júl 2011

@vodnarky presne tak 😀 ich dosť uráža, keď sa niekto ani nesnaží hovoriť ich rečou a hneď začne anglicky. A pritom nejde o tom, že by anglicky nevedeli, len to proste neuznávajú...

katkagreganova
25. júl 2011

@vodnarky tak to musim stihnut este pred skoncenim MD🙂 neviem, ci budem s malym doma 3 roky, ak by sme tu chceli ostat dlhsie, chceli by sme si kupit vlastny byt a to sa dalsi prijem zide...

vodnarky
25. júl 2011

@katkagreganova -my sme v Irsku..zvyknut som si uz zvykla skoro uz po 7 rokoch..len na to pocasie si asi nikdy nezvyknem.. 😝 ale uz sme tu taky udomacneny..mame tu znamych,tak to nieje az take zle..ale rodina chyba stale.. ☹

ivet78
25. júl 2011

fíha baby, vy ste riadne z daleka...
@vodnarky dakujem za prijatie medzi seba