Mamičky predčasne narodených bábätiek

sudabe
22. sep 2013

Ahojte vsetke mamicky najme tie co ste porodili predcastne. Potrebujem sa poradit ako ste to zvladaly, ci maju vase deticky nejake následky, kojili ste ci aké mliecko pili. Prosim poradte. Já som mala malého v 30tyzdny lebo mi prasklo slepe crevo a tak mi hned robili operaciu aj cisarsky. Maly sa narodil 11.9 1600g a 41cm. Trosku sme natom lepsie napiste aj vase skusenosti.

xevulax
22. sep 2013

@sudabe prepáč, že trošku od témy, bolelo tá slepé črevo už aj pred tým? Či len prasklo, ako sa tó prejavilo? Prepáč, že sa pýtam, len mám nejaké bolesti na pravej strane, neviem či slepak, žlčník, oblicka alebo len bábätká tlačia na niečo. Inak malému želám veľa veľa zdravicka, nech rychlo pribera a má sa dobre 🙂🙂 uvidíš, všetko bude fajn

jesi25
22. sep 2013

@sudabe ahoj,tak nasa mala sa narodila 34.tyzdni mala 1990g,44 cm,narodila sa zdrava,nekojila som,ale som si odsavala mliecko pol roka potom sa stratilo a zacali sme pit nutrilon,dnes ma dcerka takmer 4 roky,je zdrava,velmi bystra na svoj vek.Kde si rodila?Ja v Nitre.

sudabe
autor
22. sep 2013

@xevulax ahoj este v takom 16tyzdni ma obcas pichalo na pravej strane este som to hovorila dr povedal ze to je normalne. Jedno poubede som lezala a zrazu ma zacalo boliet celé brucho strasne krce som mala a este som aj zvracala, hned som isla do nemocnice kde mi dávali iniekcie od bolesti a infuzie. A od dalsieho dna ma bolelo v kuse den aj noc 10dni. Nevedeli co zomnou tak ma previezli do nemocnice vzdialenej skoro 80km, kde hned na druhý den my isli vyoperovat slepak a ked ma otvorili tak ze to bolo hrozne, taze myslim ze mi prasklo v ten prvy den. A ked ta boli nieco radsej chod k doktorom skor ako sa nieco stane, nikomu také nieco co som prezila neprajem drz sa.

sudabe
autor
22. sep 2013

@jesi25 no to je pekne ale tvoja mala bola zdravá a ty si mala mlieko a ja nemám, za kolko dni ty nabehlo? A ako dlho bola v inkubatore? Len sa modlym aby aj maly bol zdravý a taky šikovný. Potesila si ma ze si napisala rodila som v Prešove.

zaza218
22. sep 2013

moj maly sa narodil v 32.tyzdni,vazil 2000g. Bol v inkubatore asi tyzden, v nemocnici som si odsavala mlieko,doma som ho uz kojila. Po 6.mesiacoch som otehotnela a zacala som mu davat normalne mlieko. Zo zaciatku sme cvicili vojtovu metodu,zacal trochu neskor chodit ako jeho rovesnici,ale uz ich dobehol. Teraz ma 1 a pol roka a nikto by nepovedal,ze sa narodil o 2 mesiace skor.

jesi25
22. sep 2013

@sudabe nabehlo mi tak na druhy-treti den,v inkubatore bola dva dni na vyhrievanie,ja som lezala v nemocnici uz dva mesiace pred tym ako som porodila,tak mi pichli aj injekcie na vyvin pluc,comalej veeelmi pomohlo.A tvoj maly ma neake komplikacie?Neboj vsetko bude dobre a bude ako ostatne deticky.Mala,ked sa narodila,tak vsetci hovorili,ze aka je hrozne malinka a teraz?Ako sa lisi od deti,ktore mali porodnu vahu 4 kg?Nijak.Hlavne sa nestresuj,mliecko nabehne uvidis a vsetko bude v poriadku.

lujzinka38
22. sep 2013

Moja mala sa narodila v 28tyzdni ,vazila 990g a merala 39cm. 6tyzdnov bola v inkubatore. Ja som si odsavala mlieko a kazdy den som jej ho nosila do nemocnice. Po prepusteni prvy rok sme chodili len po lekaroch,vysetreniach a kontrolach. Dnes ma mala 2roky a je uplne v poriadku 🙂 vdakabohu. Nikto by nepovedal ze sa narodila tak skoro. 🙂

xevulax
22. sep 2013

@sudabe ďakujem za odpoveď. Ja nemám nejaké pichaanie, len som mala na právo takú slabšiu bolesť len raz pod rebrami, potom v podbrusku. Niekedy sa mi zdá, ze tó ide od obličky. Ja ccakam dvojicky, takže záberu aj viac miesta ako jedno, možno len niekde tlačia. Napríklad teraz má nič neboli, ak by náhodou pôjdem k dr. Určite mu tó aj spomeniem, aj ked ja mám pocit že lekári vsetky bolesti pripisujú tehotenstvu. Neboj, malinky bude v poriadku, uvidíš. Drim vám moc moc moc palce.

h2
22. sep 2013

Ahojte dievčatá, lomcuje mnou hnev, keď čítam, ako doktori, keď vidia tehotnú ženu, ktorá sa sťažuje na nejaké bolesti, tak ju ani poriadne nevyšetria, lebo veď predsa je tehotná, takže čokoľvek jej je, je to určite kvôli tomu! 😠 Tiež sa mi niečo podobné stalo, niekoľko týždňov pred pôrodom som sa sťažovala postupne 3 rôznym lekárom (vlastne štyrom, 3 gynekológom a ešte aj svojej obvodnej lekárke) a nikto mi nepomohol. "Je vám zle? No ale veď ste tehotná!" Keď už sa nedalo vydržať, išla som na pohotovosť, kde bol konečne normálny lekár, s diagnózou HELLP syndróm (o čom som predtým nikdy nepočula) ma hneď brali na operačku. Môj synček sa síce nenarodil až tak strašne predčasne, bolo to v 38. týždni, ale mal len 1860 gramov a 44 cm, v inkubátore bol 8 dní. (Keď som pár dní po pôrode stretla tohoto lekára z pohotovosti na chodbe, povedal mi doslova: "Tak sme vás dostali hrobárovi z lopaty.") ☹
Dojčiť som strašne chcela, ale najprv som nemohla, sama som na tom bola zle a bola som na liekoch a infúzkach no a potom už sa veľmi nedalo, mlieka som mala žalostne málo a malý sa nevládal ani prisať. Ešte som nejaký čas odsávala, ale bolo toho máličko, takže väčšinou bol na umelom, mali sme špeciálny Nutrilon Nenatal pre takéto detičky. Synček už má cez 2 roky, je úplne zdravý, v poriadku, všetko dobehol. Do jeho 3 rokov sme s ním mali chodiť každých pár týždňov, neskôr raz za 3 mesiace do poradne pre takéto detičky, no ale keď mal malý takmer rok a pol, boli sme na kontrole, lekárka sa pýtala, či už malý aj niečo rozpráva (akože mama, tata a tak). On ukázal na reproduktor nad dverami a zahlásil "ventilátor", krásne a čisto to vyslovil, lekárka bola úplne hotová, odvtedy už do poradne nemusíme. 🙂

marika2809
22. sep 2013

@sudabe ahoj, ja som cakala dvojicky, lezala som v nemocke od 26.tt s tym, ze mi tvrdlo brusko a zacinali kontrakcie, nakoniec ma drzali pokope do 33.tt, vtedy mi nieco po polnoci praskla voda a o 1:05 sa narodil Matusko (1840g) a o 1:07 Jakubko (1580g), viem si predstavit co zazivas a este par tyzdnov aj budes, ale povzbudim ta, tieto (predcasne) deticky su uzasne, su to bojovnici a mnohe nacas narodene deticky nemaju tolko huzevnatosti a sil do zivota ako tieto; ja som mliecko nastastie mala, na treti den som len zbadala, ze mam mokru koselu🙂, tak som otrocky odtavala az do 9.mes deticiek, ale stale bolo treba aj dokrmovat nutrilonom, vybavila som si u mojej obvodnej papier ze som alergicka (plesen, travy) zobrala som papier k detskej doktorke, a ona tak mohla detom predpisovat nutrilon HA ( takto je o polovicu lacnejsi) ; Matuska sa mi neskor darilo aj dojcit, ale potom prisli ragady, tak som uz len odsavala, ak uz budes mat drobceka pri sebe, len ho prikladaj, skusaj to, nedaj sa odradit zaciatocnymi tazkostami, aj sa na tom zasmejes, a nedaj sa ako ja zdeptat kecami o zlom prisati a pod. ked dieta saje a ma v kutikoch mliecko, je suma fuk ci je asymetricky alebo neasymetricky prisate, skratka papa🙂, okrem toho umele mlieko tiez nie je jed, je vyvinute pre deticky a taketo pripady, netreba sa tym trapit, ked bude pit umele aj ked to kojenie je urcite prospesne; my sme nastastie bez nasledkov, ale sleduje nas neurolog, chodime na rehabilitacie, cvicime aj doma, chalani maju 11. mes. a chodia v ohradke, davaju paa paa, gagocu, sami vstanu, stvorkuju, a robia samu neplechu mame pre radost🙂 , caka ta tazke, ale krasne obdobie, nedaj si ho pokazit tabulkami a ocakavaniami inych ludi, tvoje drobca je jedinecne, bude mat svoje tempo, a to bude spravne; ja som mala skor problem vyrovnat sa s tym, ze som drobcov videla takych krehuckych, pri pohlade na inkubator mam este aj teraz slzy v ociach a zimomriavky po tele a tak ti len prajem vela sil, lasky a trpezlivosti, zdravicka pre babatko, a more odvahy, a neboj sa pytat, vsetko co ta napadne, a vsetko bude dobre🙂 🙂 🙂

sudabe
autor
23. sep 2013

@marika2809 dakujem ti pekne si to napisala a dodala si mi odvahu aj dobre rady, som rada ze su chlapci taky živí a zdravi, dnes ked som bola za malim ta mi doktorka povedala ze ho včera vážili a ze ma 1450g ze on bol velmi zavodneni. No povedala ze z váhy si nemám nic robit ze inac je v poriadku len teraz čakať. A tvoji drobci boli jak dlho v inkubatore? Odsavam stale hoci je to dost náročné a hoci ani skoro nic nejde snažím sa len neviem ako často treba? Najlepsie by bolo žeby som si ho prilozila ale to neviem kedy az.

sudabe
autor
23. sep 2013

@lujzinka38 to je pekne povzbudenie mala bola fakt malinka a uz je z něj velka, to som potrebovala prečítať uz kolko bude v tom inkubatore nějak to zvládneme, dnes ked som bola za malim riadne mi prišlo zle myslela som ze odpadnem, ten pohlad na drobca co tam tak leží nehybne a to ze ho nemozme zobrat do narucia. Dakujem ti pekne

fanta3
23. sep 2013

@sudabe ahoj, ja mám tiez predcasne narodenu dcerku v 26.tt, 950g a 36cm a teraz ma uz 14mesiacov. Prve dni zivota davali malej mliecko od darkyn, cca na 5.den mi nabehlo a potom sme sa uz krmili s mojim odstriekanym. Fungovali sme takto cca 5 mesiacov a potom mi zacali tvorba klesat (mala sa neprisala lebo ma aj razstep makkeho podnebia) a presli sme na Nutrilon HA (to mi odporucili lekari), neskor sme presli na Humanu HA. Inak dcerka rastie ako z vody, sme vyvinovo po zadu ale inak OK. Cvicime vojtovku a ako spominala @lujzinka38 tiez prvy rok same kontroly a lekari. vsetci nas maju pod drobnohladom 😉
My sme boli v inkubatore tiez 6 tyzdnov, ale mali sme aj komplikacie so srdieckom, malej sa neuzavrale jedna cievka v srdiecku (co sa bezne pri porode uzatvara samo). tak jej to museli operovat, lebo inak to sama bez dychacich pristrojov nevedala sama udychat. Po operacii uz to islo len k lepsiemu. Aj ked teraz este je vidno, ze je pozadu, aj tak som na nu moc pysna, cim vsetkym sa dokazala popasovat za ten rok aj dva mesiace.
Domov nas pustali dva dni po termine ako sa mala normalne narodit, ale niektore deticky isli aj skor domeno. Drzim ti moc palce, je to tazke na psychiku, ale ako sme prisli domov, tak ten cas rychlo ubiehal, ze teraz mam pocit, ze to uz ani pravda neni. Vzdy ked na mna prisla nejaka tazka chvilka, tak som si spomenula na slova jednej zlatej sestricky- " ani sa nenazdate a bude Vam mala behat po byte s reznom v ruke" 😀 Ked nam to vravela, mala 900g a bola na dietach (planovali tu operaciu srdca), vtedy sa to zdalo nemozne ale teraz uz vidim, ze ozaj tam smerujeme 😀 😀
Inak je tu aj skupina Predčasniatka- tam ti vzdy mamicky radi poradia, podrzia ked bude treba 😉
Drzim ti paste a syncekovi prajem vela sily a zdravicka 😉

fanta3
23. sep 2013

@sudabe inak ked spominas ze mliecka ide malo, skusas aj cajiky na kojenie, homeopatika- mne pomahali ricinus comunis 5ch (na tvorbu mlieka) alebo niektore mamicky mali dobre vysledky s tvorbou mlieka s More milk. Laktacna poradkyna vsak vravela, ze dobre zaberaju takto v pociatkoch ako si ty, ze vtedy hodne mamickam pomohli. Ja som ich vsak skusala az 4 mesiace po porode a teda u mna boli bez uspechu. Vela vela pit a odstriekavala som si kazde tri hodiny. Tiez to bolo najprv len zmychanie par kvapiek ale par dni trva kym sa to rozbehne a hlavne syncek vela nespapa teraz, takze jemu aj tych par kvapiek staci. Mala na 5.den papala po 2ml a tolko som nazmychala.

marika2809
23. sep 2013

@sudabe aj moji najprv pochudli, to je uplne bezne, neskor, az po takmer tyzdni zacali priberat; ja som odsavala tak, ako pise fanta3, kazde 3 hodiny, aj v noci som si nastavila budik, od unavy mi hucalo v usiach, lebo aj s umyvanim odsavacky mi to trvalo celu hodinu, ale naskrabala som po tyzdni od porodu 1 dcl pri kazdom odsavani🙂 ,tiez mam skusenost s ricinus comunis 5ch, su to take male sladke gulocky, snad mi pomohli, mala som aj cajik teekanne na tvorbu mliecka, ale najlepsie az do posledneho odsavania mi pomahala Vinea, je jedno ci biela alebo cervena, len ju bolo treba vyhrkat, aby v nej neboli bublinky, mne to poradila jedna mila sestricka, doktorka sa len smiala, ale skutocne mne Vinea pomohla; v inkubatore boli 10 a mensi 14 dni, potom este v perinkach na oddeleni asi 3 dni, a potom si ma zavolali na pobyt do nemocnice na odd. patologickych novorodencov a tam som ich dostala na izbu a lekari a hlavne sestricky (uzasne osobky, tymto im este raz dakujem) nas ucili a radili nam ako sa o take male vrabciatka postarat, tam sme stravili dalsich 14 dni, (chodil tam aj otecko, mal povoleny vstup na oddelenie), a potom nas pustili domov, vo vseobecnosti asi plati, ze mali musia priberat, prospievat a po dosiahnuti 2 kg ak nie su ziadne komplikacie, pustia domov, ale nie je to pravidlo; este k tomu mliecku, nemaj obavy, ked je ho aj malo, tiez som niekedy cupitala do nemocnice s poloprazdnou flaskou odovzdat mlieko, ale ten pocit, ze nakrmis svoje diete z vlasneho je super, aj to vedomie ti pomoze k tvorbe mlieka, a to hlavne este pride o taky mesiac, a to uz budete spolu🙂 , neboj, to len teraz to vyzera tak zle, ale skutocny zivot s drobcom zacne ked si ho v naruci odnesies domov, budes si to uzivat, niekedy toho budes mat aj vyse hlavy🙂 🙂 🙂

sudabe
autor
23. sep 2013

@fanta3 tak si si toho prezila dost dakujem ze si napisala mala je velka bojovnicka, zelam vela vela zdravia.

sudabe
autor
25. sep 2013

@marika2809 dakujem za rady kupila som si čaj tekane, aj ricinus comunis ch5. A V věra som uz aj vipila celu vineu tak cakam či mi to pomohne len dufam ze ano. A ako to zvladas pri dvojcatach? Maly je uz nárok lepsie a tak aj já. Az na to mliecko dnes mame 14den. Ked ms člověk podporu hned sa to lepsie znasa a člověk aspon vie ze neni sam.

marika2809
25. sep 2013

Nie je za co, to je najmenej, priblizne tusim, ake to mas tazke, okrem toho, ze si zrazu maminou predcasniatka, si este aj po riadnej operacii, mas toho dost co budes musiet "spracovat"🙂. Zvladam to tak s odretymi usami, pomahaju obe babky, polovicka, a este aj dedkovia, asi len vdaka tomu som sa este nezcvokatila🙂 . Ale uz sme v tom obdobi, ked mame od deti aj reakcie, vidime ich smiat sa, santit, komunikovat medzi sebou, vtedy to uz zacina byt celkom zabavne, a o to lahsie. Som velmi rada, ze sa ma malinky dobre, ak sa smiem opytat, ako sa vola? Nevzdavaj to mliecko, ked ho nebude pribudat, obrat sa na laktacnu sestru. Uz nikdy nebudes sama, mas syna, on ta podrzi vzdy, ked bude treba. A potom este sme tu my, ostatne maminy🙂 .

zora256
11. mar 2014

@jesi25
@zaza218 Ahojte pozerám že ste rodili v 32tt a v 34tt,tak sa vás chcem opítať,ako dlho ste boli v nemocke? A po akom čase pustili vás z bábätkom domov?Ja som v 34tt a hrozí mi predčasný pôrod,keďže mám zmäkknutý krček zo 6 na 4 a otvorený na prst.Moc dúfam,že vydržíme aspoň 3týždne ešte,ale tka pítam sa aby som bola prichystaná.a rodili ste daktorá v BB?

jesi25
11. mar 2014

@zora256 napis mi do skupiny apriloviek,tiez som aprilovka🙂

zaza218
11. mar 2014

@zora256 so synom som bola 3 tyzdne v nemocnici,on sa narodil v 32.tyzdni a s dcerou,ktora sa narodila v 34.tyzdni som bola 2 tyzdne, u nas to zalezalo aj od toho kolko vazili,ja som mala dost velke deti..syn vazil 2000g a dcera 2500g

zora256
12. mar 2014

@zaza218 Tak to sa snáď ešte dá zvládnuť tie 2 týždne hoc neviem čo by bolo z mojím prvorodeným za 2 týždne :-/,keďže pítať sa na nočník nechce druhým ani jesť ☹.Tak moc dúfam,že ešte pekne Samko vydrží zo 3 týždne aspoň vbrušku.

mimka252
2. apr 2014

AHoj, moja sa narodila v 30.tyzdni, 1400g, 35cm. Boli sme v nemocnici 6 a pol tyzdna, od prepustenia sme tam boli uz 3x znovu, 2x po resuscitacii doma laickej, a 1x s virozou, mala ma chore srdiecko - tazky selest, periventrikularnu leukomalaciu (cysty na mozgu), je hypotonicka - nedrzi hlavicku riadne, mame slabe svaly, nepravidelne dychanie, uz nam niekolkokrat doma prestala dychat. Mame problem s krvickou, kedze nam nenabehla ani krvotvorba vlastna, ale Cvicime Vojtovku, Bobatha a vsetko mozne aj nemozne. A robime pre nu co len mozeme, tak isto sa tesime z malych aj velkych pokrokov, lubime ju nadovsetko, nech sa deje, co sa deje. 🙂 A verime ze to vsetko aj tak spolu zvladneme a vystrabime sa zo vsetkeho, ved detsky organizmus ma neskutocnu sancu na regeneraciu. 🙂 O dva tyzdne budeme mat pol rocik, vazime 5,56 kg a meriame 60cm 🙂 Neboj, vsetko dobre dopadne, hlavne to chce veeeela lasky a veeeela trpezlivosti. 🙂

andy209
25. jún 2014

Ahojte mamicky,chcela by som Vas poziadat o rady alebo ake vy mate skusenosti so svojimi predcasniatkami...Narodila sa mi predcasne dcerka o 8tyzdnov skor mala 1600gramov a 40cm. Nemali sme nastatsie niake vazne komlikacie...akurat mesiac po narodeni dostala transfiziu, lebo bola anemicka mala to na hrane...Ako to urcite poznate chodime na caste kontroly...chodime aj na rehabilitacie...Doktorom sa nezda, ze dobre nedviha hlavicku ale od narodenia robi velke pokroky..Dnes som s placom odchadzala od neurologa,vyjadrila sa,ze mala moze byt zaostala ked nebudem s nou poriadne cvicit..ale my cvicime aj lepsie udrzi uz tu hlavicku,aj je usmievava strasne vela blboce,gagodze...mne sa az taka nezda...uz sa mi aj par krat pretocila z bruska na chrbatik...Vojtovu metodu snou uz nedokazem cvict bo mi to ona uz nedovoli..ak mi rozumiete...Viete ja chapem doktorov,ale ake su vase skusenosti..ako sa vyvyjaju vase deticky lebo ja mam z toho strasne stresy..chcem pre dcerku urobit vsetko co sa len da...a aj to robim len ma proste zabija,ze ked navsivim lekara tak nic pozitivne mi nepovedia za nic ju nepochvalia a pritom ja na nej vidim pokroky..Je to moje prve dieta z 3tehotenstva,dva krat sme uz prisli o babo a preto som v nuestalom strachu...Prosim o Vas nazor,skusenost...Ako ste to vy znasali ...Dakujem

ancka22
9. sep 2014

Ahojte mamicky.aj ja mam predcasniatko.narodila sa v 33tyz a mala 1270g a 39cm.mliecko som velmi nemala skusala som vsetko aj vitaminy caje polievky ale nepomohlo.tak jej nastavili nutrilon hypoalergenny.a viem uz to tu povedall niektore mamicky ale je to ozaj pravda predcasniatka su neskutocne sikovne a zive a bystre.moja dcerka ma 6mesiacov a niektory lekary a znami len pozeraju aka je ziva a stale vysmiata a stle musi zo sebou hemzit.ze niektore je pomalsie to nevadi jeho cas pride kedy zacne krasne dvihat hlavku a gagotat.ja najprv ked som ju prvykrat videla v inkubatore plakala som lebo mi bolo luto ze si ju nemozem vziat do narucia no aspon som ju mohla stale hladit a na to som sa stale tesila ked som sla k nej a na druhej stene som plakala od ststia ze zije ze ju uz vidim ze je moja a ze som vedela ze bude len dobre.a viem sama na sebe je tazko vidiet svoje dietatko a nemoct sa ho dotknut ale musite mysliet pozitivne a ist k deturencom s usmevom a radostou lebo oni strasne vsetko citia a vnimaju intezivnejsie.a ked vy ste v pohode aj oni lepsie priberaju a zotavuju sa.ja som bola v nemocnici v Presove uz s malou 1.5 mesiaca.ale zbehlo to rychlo.drzte sa mamicky aj vase deturence co cakate na deticky kym vas pustia

marorlinko
30. sep 2015

Moj syn sa narodil v 34 tt , 2580g a 48 cm, nastastie bol zdravy a nebol ani v inkubatore, ostali sme Len 2 dni v nemocnici koli testom. Mala som 3 dni kontrakcie v nemocnici ma napojili na pristroj snazili sa predlzit tehotenstvo, pred porodom mi dali injekciu pre babo koli plucam, k prasknutiu vody mi museli pomoct, az tu bolest to stalo. Moj syncek ma uz 8 rokov a je velmi sikovny, inteligentny, je dost vysoky, vobec nikdy nevyzeral ako predcasne narodeny. Vzdy dakujem Bohu az krasne zdrave dieta. Drzim vam prsty, laska robi divy, tiez vela sily Aby ste vsetko zvladli.

adosko0
7. nov 2015

ja som porodila dve deti predcasne,kedze mam pro lem s maternicou..maly sa narodil v 34tt 2500g a mala v 31tt 1880g oboch som kojila skoro rok,samozrejme som odsavala na zaciatku,kym nemali silu sat,dnes maju 7 a 4,5r su uplne v poriadku..momentalne som v 29tt a neviem kedy to prepukne tenktokrat😞

sunyrose
26. jan 2017

Zdravím, prosím, je tu nejaká maminka, ktorá porodila predčasniatko s váhou do 750gr? Ďakujem

saska6867
4. feb 2017

@sunyrose moj syncek sa narodil s vahou 550 gramov, zatial vyzera byt vsetko oki, uz ma dva mesiace a pekne pribera, uz ma skoro 2 kila a do mesiaca ho uz aj budeme mat doma, bojovnik maly. Odsavam mliecko poctivo cely den, mali sme uz aj mliecnu krizu ktoru sme prekonali, mne pomohlo na zvysenie tvorby mlieka castejsie odsavanie, kazde dve hodiny, teraz uz ked je mlieka dost odsavam kazde dve a pol hodiny, je narocne v noci vstavat ale maly syncek je silna motivacia. Velmi mi pomaha cervena hroznova stava od Matysaka, uz po jednom vypiti mi mlieko tieklo omnoho viac.