Mamičky ktoré "všetko vedia"

sunny777
1. aug 2018

Chcem sa iba vyrozpravat a pokecat s normalnymi zenami a mamickami, pretoze uz mi naozaj lezu na nervy vsetky tie "mudre" mamicky v mojom okoli, ktore su akoze moje kamosky, pytaju sa ma na mojho drobca. Ked im odpovedam, tak su samozrejme mudrejsie, ja som ta blba, co to robi zle a pritom su to mamicky co maju 1 dieta a vacsina max. 2 mesiace starsie od mojho. Lezie mi to uz na nervy, su vzdy mudrejsie ako samotny lekar, uz to ani pocuvat nemozem a ked im nieco poviem, tak su urazene. Aj vaam to tak lezie na nervy?vovsetkom, dokonca

montemotherone
1. aug 2018

@sunny777 odbočiť od témy k počasiu, politike, zľavám v obchodoch (na to sa chytí každá sliepka), nepočúvať, vypúšťať, predýchať, ... ak nič nezaberie poslať odborne do ri.i 🙂 To zaberie vždy 🙂 Urazí sa, odrazí sa, alebo neodrazí... Užívaj si svoje dieťatko, teš sa z každej chvíľky a nenechaj si to pokaziť 😉 ...a áno, aj mňa to vždy štve a občas som to tiež robila iným 🤔

dominika6
1. aug 2018

@sunny777 niesú tvoje kamošky ,,múdre,,z tohto fora? 😀

jana_eyre
1. aug 2018

myslis ze tu je to ine? aj tu polovicka zien vie zdy vsetko lepsie ako ty 😂😂😂

ja nech mam kolkolvek deti, vzdy sa najdu osoby co vedia vzdy vsetko co je pre moje deti lepsie.. niekedy to nastve, inokedy ignorujem a len sa usmejem..

ale najviac ma vie dozrat ak nieco vravim vlastnym detom (napr.teraz sa obuj, lebo o chvilu pojdeme) a nejaka mudra kamaratka na to "ved ho nechaj".. ako keby som bola male decko..

sunny777
autor
1. aug 2018

@dominika6 praveze nie. Ale mudre jak radio. Mam choreho drobca :( lekarka mi na to predpise ten liek, tak to samozrejme vyvolena vie lepsie nez lekarka. No proste uz sa mi chce z toho grcat.

sunny777
autor
1. aug 2018

@montemotherone ale nechapem naco sa pyta, len aby mohla poucovat?!

hettinka
1. aug 2018

@sunny777 takých ľudí odstráň zo svojho života, alebo im povedz len to, čo povedať chceš. Keď je to len kamoska, dá sa. Horšia je vsemudra svokra, alebo mama.

marvin1234
1. aug 2018

@sunny777 aj ja mam take kamosky, asi kazda baba. Specificky su mudre ohladom kojenia. Jedna dosla na navstevu a hned medzi dverami ked videla ze si moj syncek cmulal ruku mi zahlasila ze preboha on neni hladny? (Cerstvo najedeny, prpste prave objavil ruky). A podobne...alebo mi radili na fore ohladom nosica a ona mi potom napisala "rozumies ako to myslia?"...to uz je dost sila.

montemotherone
1. aug 2018

@sunny777 nie, aby upokojila samu seba vo svojej neistote. Je to komplikované, ale je to tak. Ber to tak, že spokojní, vyrovnaní ľudia nerýpu... Nepotrebujú ostatných zneisťovať. Práve naopak. Podporia ťa, pochvália, pýtajú sa ako k veciam pristupuješ a buď taktne nekomentujú alebo si dokonca vezmú z teba príklad... 😉 Mimochodom, na takých tiež narazím málokedy, ale občas z motyky vystrelí 😁 Väčšinou stretnem podobné typy ako spomínaš 😉

0silvia0
1. aug 2018

@sunny777 nevyžiadané múdre rady iritujú každého. Musíš sa voči tomu obrniť alebo si nájsť taktiku aby ťa to nedráždilo. Ja som po skúsenostiach s Vasilisami premúdrymi s týmito Vasilisami prerušila kontakty, alebo som nepodávala informácie o svojich deťoch. Ak sa nedalo vyhnúť rozhovoru (ja som taktný človek, neposielam ľudí okato do prdele), tak som orientovala debatu smerom k deťom dotyčnej. Väčšinou sa dotyčná chytila a spievala ódy na toho svojho zlatúšika, na jeho pokroky a dokonalosť. Zdvorilo som vypočula pár viet a už som sa pratala...

annamari4
1. aug 2018

@sunny777 presne takto to bolo keď sa mi mala narodila, normálne som bola sklamaná, lebo voľakedy to boli ozaj dobre kamošky,ja som v konečnom dôsledku úplne obmedzila vzťahy,a teraz keď sa z niejakou známou bavím, tak sa snažím túto tému nerozvijat aby nebol oheň na streche,keď potrebujem niečo vedieť tak si to prečítam na nete, prípadne zavolám doktorke, lebo tieto laické múdre reči už ozaj nemusím,a už sa nad nimi nerozčulujem už ma to akosi prešlo.Deti mám dve.Tak snáď sa už na mňa dačo nalepilo🤗

olino17
1. aug 2018

@sunny777 ako keby si mi zo srdca vravela 😁 a este milujem, ked sa hocijaky rozhovor zacne tym, ci kojim a to sa ma pytaju aj hocijake nezname stare babky, ktore sa pustaju do rozhovoru 😂
Zeny sa uz nevedia normalne porozpravat, uz sa len porovnavaju a vyvysuju

meandbaby
1. aug 2018

@sunny777 neviem ci si na spravnom mieste, lebo prave tu casto narazis na podobne typy😉

pininka
1. aug 2018

Mne sa najviac paci a aj sa na tom bavim, ako mna teraz kazdy poucuje ked mam tretie dieta akoby som nemala tie dve predtym ktore som vychovala skoro sama. Lenze to niesu kamaratky ale clenovoa rodiny, hlavne mama, svokor a pod. Ale uz niesom mlada prvorodicka, jednym uchom dnu druhym von

sunny777
autor
1. aug 2018

Nevyvysujem sa nad nimi, nemyslim, ze su hlupe, ale nechapem, ze stale maju reci akoby vychovali 10 deti. A to o kojeni uz ani nehovorim, este mi poslala video a obrazok ako to mam robit a to je prvorodicka. Jej dieta je dokonale a pritom sa ho "zbavuje" k svokrovcom, lebo to s nim nevie vydrzat. Neviem, ci zo mna robi blbu, ze si neviem zratat, ze ked je take dokonale ako hovori, preco ho stale dava k svokrovcom. A vsetko presne vie, vacsinou mi posiela fotky a videa ako sa to ma robit. Jezis, proste mi uz z toho bolo tak na grc, hlavne teraz, ked zacala byt mudrejsia ako moja pediatricka, ze som chcela pocut aj normalne zeny a mamicky. Som jej povedala svoje taktne, ale myslim, ze to aj tak nepochopila...

hettinka
1. aug 2018

@sunny777 to sa časom naučíš, s úsmevom vypočuť, prikývnuť a urobiť si podľa seba. Inak, nie všetky nežiadané rady sú zle, niekdy otvoria aj iný pohľad na vec, alebo využiješ neskôr, pri ďalšom dieťati napríklad.

olino17
1. aug 2018

@sunny777 nehovorim, ze ty sa vyvysujes, len ze ked sa aj stretnu zeny, tak riesia, ktore dieta co robilo skor a uz to ide. Porovnavanie a tak. A ta tvoja kamaratka je taka povaha, ze vsetko vie, to nezmenis uz. Len proste nejak obmedzit kontakt, ja som to riesila tak a uspesne 😁 i ked som osamely vlk s dietatom, lepsie akoby som mala kazdy den vysoky tlak kvoli takymto 🤣

sunny777
autor
1. aug 2018

@hettinka ano, je fajn, ked poradi, ale ona co poviem, tak to robis zle, to sa takto nema a uz dostanem video a obrazok. A z toho som uz taka unavena... uz to ani nemozem citat..

sunny777
autor
1. aug 2018

@olino17 ved toto, ze clovek nakoniec aby bol sam, lebo len co nieco poviem, tak buch robis to zle a neviem co. A najlepsia veta, citujem: "Ty si matka, ty si sef a ty rozhodujes, nemoze si tvoje dieta diktovat, ze nebude v ulitke."

olino17
1. aug 2018

@sunny777 haha, chcela by som poznat jej dieta v starsom veku 😁 matka despota a chuda male. Nehovorim, ty rozhodujes o dietati, co s nim bude, ale treba pocuvat aj jeho potreby. Jaaj, fakt je pravda, ze keby sme si vymenili problemy navzajom, vsetky by boli vyriesene.

0silvia0
1. aug 2018

@olino17 ja mám takú skúsenosť s takýmito ženskými, že prvé dieťa majú celkom ok a rozdávajú rady hlava-nehlava. Druhé dieťa majú už náročnejšie a zbadajú, že čo pri prvom platilo a dávali si jeho prednosti za svoje zásluhy, pri druhom už neplatí a zrazu tie úžasné rady nefungujú, lebo samy sebe neporadia...

janulik2008
1. aug 2018

u nas bola top tema nocnik jedna suseda ked mala malá 1 rok aj nieco "davate na nocnik? a este ma plienku? a preco nedavate na nocnik? to uz neskoro bude po Vianociach ... hovorim teta MY kupujeme plienky nikto iny ale my ... a uz teta hapkať začala ano ale ale ... alebo napr. vozis sa v kociku? pod von behat ... 🙄🙄🙄 ... jednym uchom dnu druhym von 😏

olino17
1. aug 2018

@0silvia0 ja mam len jedno dieta, ale nedavam rady ani nic, lebo podla mna, je take uzasne nahodou a len preto, ze on chcel 😁 a co sa tyka zaspavania, jedenia, zlozvykov, kazdy den to je ine. Resp.kazde 2 tyzdne totalne zmeni svoje zvyky a ine veci zaberaju, cize neexistuje jeden jediny "navod na dieta"

sunny777
autor
1. aug 2018

@olino17 mne ked napise kamoska a chce poradit, tak jej poviem co robim ja, ale vzdy jej napisem, ze to nemusi platit na jej dieta, ze moze vyskusat ak chce a ked sa jej nieco nepozdava radsej nech vzdy zajde k lekarovi, vzdy totiz vravim, ze radsej 100x zbytocne ako raz neist a bude to nieco vazne. Stale to beriem tak, ze ak sa niekto chce spytat, tak sa opyta. A ked sa ja pytam, tak nie preto, aby som nejak inu mamu zhodila, ale ako sa jej dari, co ma nove... A ony akoby len číhali, co odpisem a hned ideme poucovat, bo to robis zle a ja vzdy dobre...

sunny777
autor
1. aug 2018

Tuto temu som otvorila, aby som si ulavila a hlavne normalne sa porozpravala, lebo ma vcera tak vytocila, ze by som jej jednu strelila. Pytala sa ma, ze ako sa mame, som povedala, ze maly ochorel a boli sme u lekarky a nie, ze by povedala, ze nech sa uzdravi, ale uz zacala poucovat, ze zly liek dala lekarka, este mi odfotila aky ona dostala, ked jej babo bolo chore a ze mam ist si dat predpisat ten a ten co mi ona dala nic nezabera, ze to ona ani nechcela, bo o tom citala na nete, no proste zase huba plna blbych reci, z ktorych mi bolo zle...

asia83
1. aug 2018

@sunny777 Závisí to aj od kraja, v ktorom žijete. Čím západnejšie, tým sú mamičky "múdrejšie". Nemám v obľube dôležitých ľudí, treba sa ich strániť. Dobre ste urobili, že ste im povedali svoje.

moonlight1210
1. aug 2018

@sunny777 takze nakoniec ide o jednu konkretnu kamaratku?

pozri, bud je tak nadsena svojimi objavmi a zistenymi novymi poznatkami a vedomostami, ze sa musi za kazdu cenu podelit a navyse ta na ne presvedcit, lebo ma pocit, ze su fakt spravne a univerzalne a iba ti tym pomoze.
takze ti chce dobre.

alebo sa nudi, s dietatom doma jej chyba volnost, mozno dokonca bola naucena byt v partii dusou zabavy a teraz si svoju potrebu byt vodkyna kompenzuje inak.
takze sa na tebe realizuje.

alebo to ma doma blbe, muz ju zacina vdaka materskej degradovat na tu bezvyznamnu (dost casty problem chlapov, ked zena ostane na MD a nezaraba - zacne mat pocit, ze iba on sa pocita, lebo on predsa zaraba, ona nie, ona je do nutneho poctu). Tak si zvysuje potrebnost a dolezitost.
Takze sa na tebe odbavuje.

tak si vyber a podla toho zaujmi voci nej postoj. resp nauc seba samu filtrovat. bude ti to len prospesne v zivote.
s nevyziadanymi mudrymi radami a nazormi sa este stretnes castokrat. v cakarni u doktora, na ulici, na ihrisku, ... zvykni si, aby si si to tak nepripustala a nebola z toho rozhodena.

olino17
1. aug 2018

@asia83 nejde o kraj 😊 zalezi od povahy zeny, na kraji nezalezi. I ked je pravda, ze vychodnari su otvorenejsi a vrucnejsi, ale aj tam su vynimky ako aj na zapade. Viem, lebo som kosicanka zijuca v trnave. Ked sa zena chce povysovat, tak sa povysuje. Ja som sa jednej vcera pytala, ci jej dieta spava uz celu noc a vyletela na mna, ze tak spaval od narodenia a kvoli tomu, ze spava uz ani neviem kde, potom som vypla a nevnimala uz. ..
@sunny777 kazda matka je hrda na svoje dieta, ale je dolezite, aby si kazda jedna uvedomila, ze kazda si myslime, ze mame najdokonalejsie dieta a sme hrde nanho ako ho vychovavame. Len neexistuje jedina cesta k spravnej vychove dietata.
Skore uzdravenie drobcovi, nejaka viroza?

sunny777
autor
1. aug 2018

@moonlight1210 tej druhej, ktora je mimochodom sestricka, som to este nehovorila, bo ta vie vsetko najlepsie, to uz ani nebudem komentovat ako ma ona cele tehotenstvo poucala, vsetko "vedela". Ostatne "kamosky" si odpustia aspon videa a obrazky. Ale vcera ma konkretne jedna vytocila...

vilma7
1. aug 2018

@sunny777 tak nabudúce jej povedz,že keď budeš mať choré dieťa, nepôjdeš k Dr.ale rovno ku nej a opýtaj sa jej, či ti aj recept dá...by som ich všetky poslala kade ľahšie.

sunny777
autor
1. aug 2018

@olino17 cervene hrdielko a kasle :( A to ma iba 4 mesiace chudacik :(