Mamičky, ako často si chodíte vyhodiť z kopýtka?

2. aug 2024

Pisem anonymne, pretoze sa bojim, ze ma zato budu odcudzovat ludia ktory ma tu poznaju

Som mamicka mojej 7 mesacnej dceri, zajtra sa chystam po dlhej dobe von, poviem to otvorene opit sa, zatancovat a zabavit sa. No uz teraz man strasne vycitky voci malej aj ked na druhej strane mi rozum hovori ze to neni nic zle dokonca by som chodila radsej ako raz za mesiacov. Bojim sa ale s niekym rozpravaz na tuto temu lebo uz dva krat som sa za tento tyzden stretla s nazorom kam ja idem ked mam doma male dieta (bude s otcom). A to vo mne vzbudzuje este väcsie vycitky, isli by ste? Nesli?
Chodite sa takto “vyvencit”?

iivancova
2. aug 2024

Vonku by som šla, opiť sa nie, neviem si prestaviť druhý deň s opicou a dieťaťom. Ale každý zvláda alkohol inak a má iné stavy. Ja by som ako matka už nejako extra alkohol nedávala, ale to som ja, ty rob ako uznáš za vhodné. A nechodím od 15M dcéry večer, pretože ma nepustí 😀

simsalabim
2. aug 2024

Zabavit sa urcite treba ist. Ale opit?! To je na co dobre?

abbey1
2. aug 2024

Nie, opiť sa cielene nechodím.
Chodím s kamarátkami pravidelne na pokec a podobne.

beata_k
2. aug 2024

Isla by som, ale nie opit.

autor
2. aug 2024

Tak nejdem cielene, ze idem sa len opit, ale ideme s kamoskami na vino a viem ako to dopadne

petamich
2. aug 2024

chodim von casto, nechodim sa teda ale opit, opita som nebola uz hodne davno, ideme s kamoskami na veceru/vino/kino/...na zurky typu diskoteka a pod. tak raz za rok, tento druh zabavy ma uz akosi nebavi, skor sa potrebujem normalne vykecat, zasmiat, ideme na wellness vikend a pod.

vycitky nemam ziadne, dieta je s druhym rodicom alebo svokrovcami, ked ideme obaja

petamich
2. aug 2024

este dodam, ze vycitky nemas mat z coho, statutom matky si nestratila pravo na stretavanie sa s inymi ludmi bez dietata a hlavne nenechavas ho doma same ze ano 😄

nika23t
2. aug 2024

14 rokov som mama, mam 3 deti a opiť som sa nešla ani jediný raz. Pre mňa nechutná predstava. No a káva alebo nejaké večerné stretko s kamoškami raz za čas, raz za 3 mesiace možno. To počas poslednej RD, ktorá trva. Tancovať ani náhodou. Toto som robila ako mladá slobodná žaba, teraz si radšej kľudne posedím 😊

tetapetra
2. aug 2024

Koľko máš rokov?

kissinka111
2. aug 2024

Jasne chodim, tak ako chodi manzel s kamaratmi si posediet tak chodim aj ja. A to uz mam 2 deti a druhe ma 4mesiace. Ono je to zdrave ist sa vyventilovat a kecat aj o inom ako len plienkach a grckach. A tiez si dam vino alebo drink do nalady a pohode. Nikdy som nemala vycitky, viem ze o deti je postarane.

lucia13022023
2. aug 2024

Ja nepijem, alkohol sa mi hnusí, ale von chodím. Nie do baru, ale na večeru s kamoškami, ma drink (nealko pre rypalky) chodím.
Tým ze som porodila som nešla do väzenia materského 🤣 nie je na tom nič zlé.

duppka13
2. aug 2024

Nechodim sa opit, a za 2.5 roka na RD som bola vecer vonku bez dietata asi tak 10x. Nejak na to nelaka. Mala som dieta v neskorsom veku a uz som sa vyburila predtym. Ale ked idem tak nemam ziadne vycitky, ved nemusime byt prikovane k detom nonstop.

petracandle
2. aug 2024

Neboj sa, "odcudzovať" čiže kradnúť ťa nikto nebude, maximálne tak "odsudzovať"

deedol
2. aug 2024

chodim von cca odkedy mal syn 6m. opijat sa nechodim 🙂

mamamasama
2. aug 2024

Raz za tri roky idem s najlepšou kamaratkou na vikend prec. Spa, party, aj alkohol. Vycitky nemam.

nikpa
2. aug 2024

Áno chodim ale max. 2x do roka. No keby som mala viac príležitostí, idem častejšie. Ale bohužiaľ dat dokopy ženské v rovnaký čas a vyraziť si, keď všetky máme malé deti je ťažké. Čize som vďačná aj za tých párkrát do roka. A je mi absolútne jedno kto si co myslí. Aj matka je človek, má svoje potreby a túžby. To ze sa ti narodilo dieťa neznamená, že ty už ani neexistujes. Takže zajtra sa nahoď a bez výčitiek sa dobre zabav 💃💄🍹😊 Dieťa bude s otcom, bude o neho dobre postarané...

karolina2121
2. aug 2024

Bola som od dvoch deti tyzden na dovolenke s kamoskani sama 😂 a je ni uplne jedno co si kto mysli. Deti maju aj otca 🙏

panonia
2. aug 2024

Nechodím nikam a alkohol nepijem, stačia mi nočné služby s babami ktoré mám rada a zatancujem si doma pri jumpigu.😄. Prečo sa potrebuješ opiť?

vyrovnanaosoba
2. aug 2024

Chodím s kamoškami, susedou, k mame na kávu, bez deti, keď je manžel doma. Nie na noc a ani piť. Za mňa niečo nechutne, keď viem ako to dopadne, radšej nejdem nikde 😀 alebo poviem, že nepijem, čakajú ma deti

petulda333
2. aug 2024

Neviem povedat ci raz za tyzden ci mesiac. Ako sa podari s niekym dohodnut 😁 a vycitky nemam,keby nejaka kamodka bola ochotna ist aj na vikend,tak hned idem. Budem vsak uprimna,opite zeny su za mna hnus. Nemam problem si dat vino ci drink,kludne aj viac ako jeden,ale opit sa do nemoty,to nie. Vzdy,ked vidim nejaku opitu,zvlast matku,som zhrozena. Toto nie

vroni
2. aug 2024

Chodím vždy, keď je príležitosť. Aj na drink, nemám problém s alkoholom, ale ísť sa kamsi s kamoškami ožrat do baru nie je moja predstava dobrej zábavy.

vler
2. aug 2024

"Tak nejdem cielene, ze idem sa len opit, ale ideme s kamoskami na vino a viem ako to dopadne" pises akoby si nad svojimi cinmi nemala ziadnu kontrolu. Ved nikto ti to vino do hrdla nasilu liat nebude, ty sama sa rozhodujes kolko vypijes

aandrea9
2. aug 2024

Matka 7 mesačnej dcéry sa ide opiť????

petamich
2. aug 2024

@aandrea9 a to je zakazne? verim, ze 18 ma 🙂

maminkadeticiek
2. aug 2024

Tazko mi pochopit to opitie sa.Dat si zo dva pohare vina jasne ale opit sa ked budes v noci a na druhy den s tak malym dietatom?

medda_beda
2. aug 2024

Tak ja osobne nepijem a ani do barov nechodím, takže by som nepila ale nevidím na tom absolútne nič ak je o dieťa postarané.Každý má iný druh zábavy len pij tak aby si potom pri dieťati nebola ešte opitá.

euka210
2. aug 2024

nikdy som nesla von za ucelom sa opit, takze toto nepodporujem. Ist von s kamoskou alebo si urobit cas len pre seba, ci spolocny cas s manzelom, je ok. Ale ked manzelovi nevadi v akom stave prides a ze sa bude aj dalsi den pravdepodobne starat o dieta, tak je to len vasa vec...hoci pre mna nezodpovedne...

andreakotesova
3. aug 2024

Dojčila som dosť dlho, takže od detí som neodchadzala zabaviť sa. Ani mi to nenapadlo.

jaskolka
3. aug 2024

Zabaviť sa v zmysle káva, kino a víno s kamoškou, ci kamoškami, to bez problémov chodím aj som chodila. Teraz sme boli v letnom kine na Kavej, potom sme si dali drink v záhradnej restike, rehotali sa, kecali, super večer
Deti sú buď s manželom vtedy, alebo so svokrou. Ale opiť som sa neopila nikdy, vlastne nikdy som ani opitá v živote nebola. Za mňa neexistuje nič "otrasnejsie" ako opitá žena
Píšeš, ze vieš, ako to dopadne. A čo keby si sa rozhodla, ze to tak nedopadne? Veď dat si vínko, odreagovať sa a zabaviť sa dá aj bez opitia.

biglovemom
3. aug 2024

Narodenim dietata zivot nekonci.
Ked si zena sem tam vyjde ,neni na tom predsa nic zle ak je doma o dieta postarane😊

milanemila
3. aug 2024

No opit sa nechodievam, kedze maleho este kojim, ale s kamoskami chodievam von sa trosku odreagovat a rovnako chodime aj s manzelom a krpcov strazi babka. Maly ma uz rok aj 3m, takze aj ked kojim, tak s tatom alebo babkou vie zaspat aj bez kojenia, zas zena sa porodom nestava “rukojemnikom” dietata a nemusi byt nonstop s nim. Kazdemu dobre padne sa odreagovat.