Máme v byte pavúky

18. máj 2021

Baby ja sa asi zblaznim.Velmi casto sa stane ze uvidim pavuka v byte,ale nie tie male,ale take velke tlste pavuky🤮🤮Kazdy jeden den vysavam,kazdy den upratujem ja uz fakt neviem co mam robit.Teraz som sa skoro pototo ked som zbadala pavuka velkeho hnusneho bleeee🤮
Odfotila som ho no na fotke nevyzera ze je taky velky..
Prosim poradte🙏 dakujeeem

damiana1992
18. máj 2021

Fuuuu, asi by som sa zblula 😂 no a potom sa odsťahovala. Sú oblasti kde bežne sú pavúky, a dokonca aj väčšie, vôbec to nemusí byť tým ze nie je upratané a pod.. Ale keď nikde nie je diera nič,, nuž neviem, nejaké odpudzovače hmyzu skúsiť poprípade, nejaké spreje nastriekat na škáry na podlahe a pod... Veľa šťastia 🤢🤢🤮

anjelaa
18. máj 2021

No možno majú niekde hniezdo. My sme to mali podobne, každý deň aj traja veľký sa objavili, ma skoro piclo. Neskutočne nechutne pre mna. Akurát že my mame dom tak som myslela že z vonku sa dostali nejako, až kým manžel nerozoberal skrinku na topánky a zistil že za ňou bola cela family 😰🤢

damiana1992
18. máj 2021

@anjelaa no do💥💥

autor
18. máj 2021

@anjelaa baby ja som to zle napisala,doteraz sme byvali v byte tak preto🤣 od minuleho roka byvame v NOVOSTAVBE,uplne novy dom...este mame vsetko take vonave cistucke nove...no ale tie pavuky preboha....musim teda najst to hniezdo..ale kde zacat😰

ivanizna
18. máj 2021

@anjelaa Ty kokso, to je teror 😳😳😳

ivanizna
18. máj 2021

Vraj Biolit na pavúky je dobrý. Ja to mám tak isto, žijem v Anglicku a tu furt sú všade nejaké tarantuly, normálne zúfalstvo, kontrolovala som ešte aj pod záchodovou doskou 😭😭😭 Tu tie pavúky tiež vedia narásť gigantišn... Držím vám palce

zuzanka.zuzu
18. máj 2021

ze vobec nevyzera velky? ale vyzera 🙈 fuj... a praveze pavuky a novostavby ide dokopy, ja sa teraz bojim zaspat 😂

autor
18. máj 2021

@ivanizna no do riti,tak ty vies “co zazivam”.Akoze doteraz som nemala problem s pavukmi,ale normalne ze nemozem teraz zaspat.Ked si predstavim ze ten pavuk bol v spalni a keby som ho neuvidela tak aaaa🤮🤮🤮Zajtra hned rano smer drogeria a kupim ten biolit

@zuzanka.zuzu ja sa tiez bojim zaspat,stale pozeram na podlahu ci nahodou tam nebude zase pavuk ... esteze som ho odfotila aspon mozem ukazat manzelovi,lebo on si mysli ze tie pavuky su take malilinke co bezne su v dome..😭

kkovacovak
18. máj 2021

No normálne by som sa odsťahovala a podpálila dom 🤷‍♀️ iné východisko nevidím 😄 Budú musieť mať niekde hniezdo odkiaľ vyliezajú. Treba poriadne popozerať všetky špáry, skrinky, v podlahe, za lištami. No môže to byť kdekoľvek 😬 toto vám vôbec nezávidím

sardinka32
18. máj 2021

Mame rovnaky problem... velke pavuky v dome. U nas to trva dva roky, vlastne cely cas, co tu byvame. Klud mame len v zime. Ked sa objavil prvy, skoro som infarkt dostala, teraz sa mi stale ježia chlpy, ked sa objavi nejaky, ale uz ho dokazem zabit sama. Obycajny Biolit nezabera, ten na pavuky som este neskusala. Najst miesto odkial vychadzaju, neviem. Pozitivum je, ze kedysi som mala fobiu aj z hajzloveho pavuka, dnes uz nie. 😀

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinajurkechova
19. máj 2021

Najskôr budú do domu vchádzať cez okná, popod vchodové dvere, cez vetrák vo wc, kúpeľni. Tiež máme v dome pavúky, ja to však pripisujem tomu, že v jednej miestnosti v dome máme celoročne otvorenu ventilacku. Skús dať sieťky na okná. Tieto čierne sú fakt hnusné.

jana_eyre_2
19. máj 2021

My máme pavúky v dome stále, lebo mám ho obrasteny pavinicom v nom sa radi držia (mať obrasteny dom bol vždy môj sen takže sa ho nemienim vzdať kvôli pavúkom)..

a hoci máme sieťky na oknách, keď sa už raz dostali dnu, tak si urobia hniezdo a ťažko sa už urobí aby si tam nikdy žiadneho nestretla.. ja som sa však nikdy pavúkov nebála, takže nemám s nimi taký problém..

ja len hniezda - nájdeš ich veľmi dobre skryté, občas sú v rohoch stien, ak máš biele steny tak to vidno horšie, pretoze hniezda sú biele, pavucinkove.. niekedy sú napr zospodu nejakej skrinky, vyhladavaju rohy aby sa im dobre urobilo to hniezdo.. kedysi som mala tendenciu zničiť len hniezdo, pavúka chytiť a vyhodiť von.. ale raz stipol dcéru a raz syna v noci v posteli - odvtedy ich nemilosrdne zabijam.. treba len často pozerať vsetky rohy a dá sa to potom udržovať v medziach..

Ten ktorého si odfotila, je zrejmé Kútnik, neublíži, nie je jedovatý..

https://mytrencin.sme.sk/c/22060429/najdesivejs...

lintu
19. máj 2021

Môžeš sa udrhnúť, no v domácnosti sa vždy nájde nejaký živočích. Pre niektoré je to ich prirodzené prostredie. Už len to, že chodíte cez dvere im dáva priestor vbehnúť dnu. Nehovoriac o iných škárach či spôsobe prenosu. V prípade fóbie to bude problém, no niekedy sa stačí len skamošiť. Keď v dome žije takéto zvieratko, pravdepodobne tam žije aj niečo iné, čo to prvé drží nažive.

moonlight1210
19. máj 2021

Kup si do domu plašiče na pavuky (elektricke, davaju sa do zasuvky). Vysielaju zvukove frekvencie, ktore su im neprijemne a oni sa snazia utiect, resp. ani nelezu dnu.
(A nemali by byt skodlive pre ludi a ine zvierata, ako napr. psy alebo macky).

Ja mam fobiu z tohto hmyzu. Kazdopadne idem tie plasice vyskusat. Jeden znamy mi teraz hovoril, ze jeho zena ma tiez fobiu, ale odkedy ich dali do pivnice, ziadneho pavuka tam nestretol.

martaturi
19. máj 2021

Mätový olej zaberá 🙂 ja som jednu dobu striekala takto okolo okien a balkónov lebo tiež sa v kuse tlačili dnu. Ale teda tento druh pavúkov nemusím 🙈 raz som na takého stupila u mamy a cítila som ho medzi prstami na nohe, keď som zdvihla nohu som tak vrestala jak zmyslov zbavená 🤣 pritom mne pavúky až tak silno nevadia, dokonca som si jedného pod parapetou maličkého chovala lebo mi bol nápomocný v boji proti muskam z kvetu 😁👌 toť nedávno som akurát jedného modráska našla pri upratovaní vecí 😄 no zlatúšik, ale putoval von

snazilka_bio_mamka
19. máj 2021

Bože kočky toto je moja nočna mora :Dako take hajzlove pavuky mi nevadia, zvyknem poprosit priatela nech mi ho zoberie von do trávy, ale toto čo si pridala, no ja by som umrela. Skus vystriekať biolitom kazdu dieru. Podla mna maju niekde hniezdo

oli18
19. máj 2021

No, nezavidim vam niektorym hladat v dome hniezdo pavukov😉. V byte treba upratovat obcas aj tam, kde nie je vidiet. Lebo tam sa pavuky zdrziavaju. Nabytok nema byt na tesno natlaceny na stenu, aby sa dala zanho strcit trubica z vysavaca a tycova prachovka. Rovnako s touto prachovkou prebehem steny, kuty vzdy, ked umyvam okna. Popod postele, valendy, treba poodsuvat a povysavat, povytierat. Prave na takych miestach sidlia pavuky.

janetinka27
19. máj 2021

treba sietky a kontrolovat zakutia. ak mate doma napriklad krb, tak zvyknu byt skryte v dreve. byvame v byte, takze je to jednoduchsie, ale snazim sa nemat jedinu skulinku, kde by sa mohol ukryvat alebo zit pavuk. vsetky miesta su dostupne a viditelne. u nasich sa zacali tiez objavovat na stene gigapavuky, brrr, este teraz ma striasa pri spomienke a nakoniec boli za klavirom nastahovane aj so surodencami. ale teda neviem, co zrali, lebo hentake megace museli zozrat aj kona.

elenka74
19. máj 2021

Ja by som popozerala aj pod parapetné dosky alebo niekde za skriňami

mnamko
19. máj 2021

Ja som čítala,že gaštany odpudzujú pavúky tak ich mám na parapet ach a v kútoch,vyskúšaj mi odvtedy veru nemáme takéto pavúky,občas ten hajzlovy

liusa82
19. máj 2021

no to sa teda velmi tešim.My bývame zatial v byte plánujeme v dohladnej dobe dom.No ako tak vidim problém nebude len na dvore s chrobačou ale ešte aj vnutri v dome s takýmto niečím aby som sa jedovala.No velmi sa tešim.Ale zase lepšie pavuky asi ako dupajuci a buchajuci susedia v bytoch🙂 Lebo v byte sme my takéto pavučie klacky veru nemali

vlucifuk
19. máj 2021

@ivanizna Fuuu,to si pamätám,keď som žila v UK...Raz bol jeden obrovský vo vani,tak som ho chcela "odsprchovať" do odtoku,no on sa držal tými nohami toho odtoku,ani za svet pustiť...Normálne mám doteraz nočnú moru z toho...A muž takého obrovského raz na stene zabil,tak sme museli maľovať,čo taký fľak krvi tam zostal...Fuuuj....

kingstonka
19. máj 2021

Raz v nejakej relácii pani dávala citrusy do kútov, vraj to pomáha proti pavukom

luciakovacova0603
19. máj 2021

Presne tieto sa nam tento rok tiez ukazuju v dome🙄minuly rok tie stihle nohate,teraz tieto..pre mna tiez nocna mora🥺

ivanizna
19. máj 2021

@vlucifuk 😁 Presne, presne, chápem, niektoré pavúky veľké ako dlaň! Mne už to príde, že sú všade, nič tu v zime nevymrzne a už pred začiatkom jari tu vidím také obrovské tlusté čudaky, brrrr......
Tiež som mala v spálni takého tlsťocha ani neviem ako dlho, pokiaľ sme naňho náhodou nenarazili, manželíno rozoberal celú posteľ.... 😩😓😭 takto vznikla moja najhoršia nočná mora - arachnofóbia

janetinka27
20. máj 2021

@vlucifuk presne UK - pavucie nocne mory, obrovske a vsade. raz som nasla na chodbe obrovskeho zabiteho a vedla hodena slapka, co tam domaca nechala, bläk.... v izbe som si ich vysavala tym stojanovym vysavacom bez vrecka a v tom priesvitnom tele vysavaca sa v nadobe tocili tie pavuciska, som ich tam potom nechala 😨 😂
ked nebol po ruke vysavac, hodila som tricko na neho, vlasy mi dupkom stali a vyprasila opatrne s krikom do wc a naliala hocijaku wc chemiu, potom ho vystrelo a dal sa splachnut.
raz som si na posteli citala posediacky knihu a zrazu zacalo strasne blikat svetlo, zlakla som sa a hodila som sa z postele na zem. pozrela som sa hore na ziarovku a akurat sa z plafona spustal obrovsky pavuk na pavucine rovno na miesto, kde som predtym sedela a ako metal nohami, tak robil tej ziarovke tien a preto to tak otrasne blikalo. nechapem, ako som tam mohla zit a spat, vsade tieto pavuciska, ani okno som nemohla otvorit, lebo zvonka boli namontovane vkuse kriziaky.

schoki
20. máj 2021

Ahoj,my byvyme v drevodome a su mesiace kedy sa nestacim cudovat kde sa beru.Uz dostavaju aj mena,len najomne neplatia.
Inak sa hovori,ze pavuky idu tam kde je dobra klima.Dobry vzduch.Netoxicky.Aspon mala utecha.
Ale poradit neviem.Ja ich chytam do servitky a vyhadzujem.