Máme problémových susedov

13. feb 2021

Ahojte, mame problemovych susedov. Ide o to ze, neumyvaju spolocne priestory, hlavne ze rozdrapia dokoran vchodove dvere a nezatvoria. Este klamu ze to neboli oni. Hoci sme ich videli. Vodia si napriek zakazom navstevy. Su to len najomnici. Ako na nich?

janai1
13. feb 2021

Kto im zakázal mať návštevy? 😀

sapetka
13. feb 2021

@janai1 lockdown? Napriklad

sapetka
13. feb 2021

Nahlasila by som ich kebyze maju teraz nejaku “party”

autor
13. feb 2021

@sapetka nabuduce to spravim ked nerespektuju nas nech aspon zakon respektuju

janka54321
13. feb 2021

Ako nerozumiem, nemáš inej starosti...ako riešiť umývanie spoločných priestorov ..u nás vo vchode platíme upratovačku a máme pokoj...takú susedu mať, tak ťa pošlem do teplých krajín rovno ...a sledovať a striehnut na susedov??!!! ...hlad si do svojho

mirka17
13. feb 2021

Nechcela som reagovať na tvoj príspevok, ale nedalo mi. Ty ani len netušíš čo su to problémový susedia. Keby si mala za suseda smradlavého cigána, ktorý z bytu urobí jeden chliev a každodenné by mal na návšteve celu osadu, alebo debila ktorý sa ti vysere pred dvere, arogantného narkomana a pod, tak nepoviem, ale to že niekto neumýva spoločné priestory a nezatvorí vchodové dvere? nehrabe ti už tak trochu? Spoločné priestory umývali naše mamky, dnes na to bežne služia firmy, nejaka dobrovolnícka, ktorá sa par eur umyje celu bytovku, samozrejme potom su tu taký žgrloši, ktorý závidia aj tých par eur a nutia umývať všetkých naokolo. Vodia si napriek zákazom návštevy? to vážne, to vážne, to vážne? ako ked vláda povie že máme nosiť na hlavách vedra, tak ty si ten typ čo sa ani nezamyslí, či je to normálne ty sa rovno opýtaš akej farby má byť to vedro. Ty si vôbec uvedomuješ ako dlho tu máme tieto opatrenia našej vlády? keby som to mala naozaj všetko dodržiavať, tak už rok som v izolacii, bez čerstveho vzduchu, rodiny, priateľov, a možno hospitalizovana na psychiatrii. Ja neverím, že sa tu nájde svina ktorá by bola schopná udať niekoho len preto že mal návštevu. Teba to ako ohrozí? fuj, chce se mi blejt. A nezabudni, že ked raz budeš možno v živote potrebovať pomoc, napr. niečo kupiť, vyzdvihnut, poradiť, zachraniť, opatriť, tak nezabudni zavolať na to udavačské číslo, oni ti určite radi pomôžu, lebo ja byť tvoja suseda tak sa ti vyseriem na hlavu.

maciatkolulu
13. feb 2021

Takže ty musíš byť suseda roka...asi si už staršia, že sleduješ, kto ako rozcapije bránu, umýva podlahu a ma návštevy. Ale dofrasa nahlasovať druhých... Vedu ich k tebe, vieš co sú testovaní, toto je naozaj už na vracanie a to na dávate na slovensku na totalitný režim a ŠtB a neviem co a co sa tam deje teraz?!?! Sused, suseda sleduje.... Nahlasuje. Inak, mimochodom, čo som počula, hnusi sa to samotným policajtom riešiť takéto hlášky. Ono stále existuje aj iné ako corona, stále sa páchajú trestné činy a keď policajti majú riešiť, že suseda Beta nahlásila susedu ancu, že tam prišla Kaja, tak ďakujem pekne...

maciatkolulu
13. feb 2021

@mirka17 ako vidíš nájdu sa tu úplne vysunutí ľudia, ktorým naozaj už maximálne šibe. Žijem o pár km za hranicami, nemáme ruská, deti sú v škole, obchody otvorené, návštevy povolené, kur... A o pár km to koši jedna radosť. Ja keď idem do BA neverím vlastným očiam, že toto sa deje. Ze v úplnom prázdnom parku sem tam prebleskne človek zaruskovany a s desom v očiach.. Doslova. A vysinuti, čo sledujú druhých a idú nahlasovať, tak to je už level..
Možno to ospravedlňuježe ľuďom drbe... Ze v piatok jedno, v sobotu druhé a v nedeľu už nikto nevie co a ako. Viete čo ja som nebola na teste ešte ani raz ani muž a sme tu... Rusko iba v obchodoch a kde je veľa ľudí a sme tu, ešte sa žiadna srna a zajac nesťažoval, žeby sme ich nakazili v lese. Nerozumiem tomu, ale ľuďom drbe to je jasne

janai1
13. feb 2021

@sapetka 🤣 však viem, že ten je... Ale vyznelo to tak ako keby niekto zo susedov im zakázal návštevy

777januska777
13. feb 2021

Neviem co sa rozčuľujete na autorke. To ze si za sebou nezatvaraju dvere je veľmi blbe, u nás sa v barakoch napriklad teraz vo veľkom kradne a hlavne vďaka takýmto "uzasnym" ľuďom co majú v zadku oje. A za ďalšie návštevy v čase korony akoze vážne? Nemocnice kolabuju, zdravotníci nepoznajú voľno a nejaki blbci si organizujú party a ešte sa akoze budeme hnevať na ludi, ktorí na to upozornia? Co tam po pravidlách, co tam po spoločnom dobre, najväčší frajer je ten co vždy niečo porušuje.

maciatkolulu
13. feb 2021

@777januska777 nooo, vidíš kradne sa, nuž ale policajti musia behať, po nahlásených previnilcoch...tak nemôžu vykonávať aj to, že sa kradne. Pochop. Hold, dajte si na bránu vymeniť, alebo spraviť, nech sa do viera a je pokoj...

777januska777
13. feb 2021

@maciatkolulu no u nás sa 12 rokov kradlo, takže v stave v akom sme musíme fungovať ak nechceme aby zdravotníctvo úplne skolabovalo.

sapetka
13. feb 2021

@777januska777 ach svata pravda! Stav v akom je krajina je vysledok takychto arogantnych egoistickycch ludi!! Naco dodrziavat pravidla co tam po nejakej corone co tam po nejakych inych ludoch ked som tu predsa JA!! Debilzmus prekvita

mirka17
13. feb 2021

@maciatkolulu musím sa priznať že som uplne šokovana, ked čítam komentáre v novinách, a na iných stránkach, ludia su normalne vygumovaní. Ja osobne ruško nenosím, iba do autobusu a obchodu, vonku ani náhodou, ani moje deti, nie preto že by som chcela byť hrdinka,, nie som ani popieračka covidu, ale aby som mala na ustach ruško takmer nonstop, aj ked som na ulici sama, na ihrisku od každhého na míile vzdialena, to mi príde choré, je to proti môjmu presvedčeniu, a keby si videla tie pohlady, panebože, keby mohli tak som už dávno mrtva. Najvačší paradox je ale ten, že mi s mužom chodíme do práce, stretávame sa s ludmi nonstop, chodíme vonku, bez ruška, bez dezinfekcia, fičíme ako predtým, a sme snad jediný ktorý v našom vchode koronu ešte nedostali, momentálne ju maju naši susedia, ktorých som bez respiratora nevidela ani výjst, obaja pracuju home office, vonku vôbec nechodia ale paranoju z covidu mali veľkú, a bum, kto hladá ten níájde.

autor
13. feb 2021

@maciatkolulu nie nie som stara znudena babka, ale byvame na prizemi a ked nechaju pol dna rozdrapene dvere tak je nam chladno + je tam risk ze nas niekto vykradne.. Logika ze? A mame dohodnute ze kazde poschodie umyje raz za mesiac schody a ony len sporadicky ako kedy sa im chce. Tak preto.

mirka17
13. feb 2021

@777januska777 nemocnice kolabuje? to si čítala na topkach? nemocnice kolabuju už hadam od marca. Najvačší ojebavaci su vo vláde, a ty im to žeriež. Máme cez 3500 tisíc ludí v nemocniciach, len jedna vačšia nemocnice v košiciach ma cez 3000 miestna hospitalizáciu, takže by sme lavou zadnou dali všetkých covid pacientov do jednej nemocnice, ale bohužial, štát vyčlenil iba zopar covid lôžok v každej nemocnici, lebo to lepšie vyznie, ked sa povie že nemocnica už nemá kde dávat kovid pacientov. namiesto zbytočne vyhodených penazí na testovanie, a podobných excesov, mohla vláda dokupiť prístroje do nemocníc a rozšíriť miesta pre pacientov.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kockopes2206
13. feb 2021

Z navstev, ako bolo uvedene v prispevku sa v komentoch stali party..

autor
13. feb 2021

ok ja tymto uzatvaram diskusiu. Moc ste teda neporadili. Kludne sa tu hadajte nadalej.

deti95060810
13. feb 2021

@mirka17 majú ju susedia? ani nevieš ako a o týždeň máš ju aj ty.... 😉
možno potom budeš tu písať inak....

mirka17
13. feb 2021

dám ti jednu radu, a budem slušna, zapamataj si jednu vec, všetko sa raz skončí, aj korona raz odíde, ale ty ako udavač ostaneš pre susedov navždy

pink_lady
13. feb 2021

spolocne priestory vam za 2e mesacne/byt umyje upratovacia sluzba, to este niekto umyva sam?

sapetka
13. feb 2021

Akoze naozaj? Vy ked vidite ze niekto porusuju zakon/nariadenie/vyhlasku apod.. radsej strcite hlavu do piesku? Nic nevidim nic nepocujem? Len aby chudacikovia polocajti si nemuseli roboit svoju robotu? Krasa...

777januska777
13. feb 2021

@mirka17 aha a kto sa o ne bude akoze starať? Ci kúpime prístroje a budeme sa na ne pozerať? Spytaj sa tu v skupine zdravotníci a oni ti povedia ako to je a co kde mame a koľko toho mame.

mirka17
13. feb 2021

@deti95060810 a? myslíš že ruško by ma ochránilo? tak ako ich a dalších tisíc ludí? Dobre vieme, že ruško je len pro forma, aby sme navonok vykazali činnosť, že niečo robíme, odrazu už ruška nestačia a mame začat používať respirátory, a čo príde o mesiac? Ja sa bojím iných veci, prepáč že nezdielam tvoj názor a strach

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka17
13. feb 2021

@777januska777 akože sorry, a to je môj problém v akom stave je naše zdravotníctvo? malé odvody platíme?, ja vyhánam zdravotníkov do zahraničia? ja plytvám zdravotníckm personalom? prosím ta, to je problém vlády, nie môj. ja som nič nerozkladla, nevytunelovala, nevypoklonkovala za hranice.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
13. feb 2021

S tymi dverami len napominat,ine nepomoze a navstevy. No kaslala by som sa nahlasovat. Kazdeho svedomie,ci dodrziava zakaz.

777januska777
13. feb 2021

@sapetka toto sú presne taki ludia, ktorí tiež veľmi radi porušujú pravidlá, ale bacha ak niekto niečo sposobi im, tak je oheň na streche. To je niečo ako keď ukradnem solnicku v práci, ale keď mi zamestnávateľ nepreplati hodinu, tak sa idem hádať s vedúcim. To ze ja pokúsim pravidla nevadí, ale keď niekto poruší pravidla pre mňa, tak je zle.