Mám zničenú ŠPZ na aute

13. mar 2024

Ahojte. Dnes som mala menšiu nehodu, pri ktorej som si poškodila prednú ŠPZ na aute. Chcem sa poradiť, ako postupovať? Vie niekto poradiť, ako sa to dá poriešiť s čo najmenšou finančnou stratou? Ďakujem 🙂

maranco
13. mar 2024

objednaj si tabuľky cez internet, zaplatíš polovičný poplatok za 2 nové tabuľky 16€.
https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/...
ak máš kúpenú diaľničnú pohľadaj si doklad o platbe a môžeš presunúť na novú značku

autor
14. mar 2024

@maranco ďakujem. A mám riešiť nové/iné ŠPZ? To treba potom prepisovať doklady, stk, poistku...
Pozerám, že ak by som chcela tú istú ŠPZ, tak to je dosť drahé teda. Na polícii 🤷

janai1
14. mar 2024

to si fakt taka lenivá si prečítať tie informácie na stránke ministerstva?

gabika8855
14. mar 2024

Inde ako na policii nemozes si dat vyrobit tabulky lebo to je falsovanie.....ak chces tie iste tak ano je to drahe ak chces lacnejsiu variantu tak ine teda...vsak doklady vybavis rovno pri vybavovani tabulky, do poistovne len zasles novy technicky ze sa menila spztka a stk sa bude menit az ked mas ist na kontrolu, nakolko tam je vin cislo a dialnicnu jedine ak mas potvrdenie tak zasles ziadost o zmemu

madeincssr
14. mar 2024

Neda sa poskodena TEC povyrovnavat (je zlomena/"roztrhnuta")? Sikovny clovek znacku pekne povyrovnava a prip. poskodene cierne pismena obnovi malym stetcekom ciernou farbou.

tanyan
14. mar 2024

@madeincssr Tiež som vyrovnávala a obsahovala nestierateľnou fixkou. 😉

madeincssr
14. mar 2024

@tanyan na taketo obnovovanie je dobra mala konzervicka ciernej lesklej (alebo pololesk) farby Alkyton (vyborne kryje, pekne sa zleje, ze nevidno tahy stetcom a nemusi sa davat pod nu zakladna farba), ktoru dostat aj vo velkych remeselno/zahradnickych obchodakoch, aj v obchodoch typu farby/laky. A este mensiu mini-konzervicku podobnej alkyd-uretanovej syntetickej farby kupis v modelarskych potrebach (Revell, kedysi aj Humbrol).

autor
14. mar 2024

@gabika8855 ďakujem za odpoveď. Pre janai1 ....Áno, viem čítať ... A diskusiu som založila, lebo som chcela vedieť reálne skúsenosti inych ľudí..... Že ako sa z toho čo najefektívnejšie vymotať..... Ale tak treba rypat 🤷

autor
14. mar 2024

@madeincssr neviem, čierna farba sa na ŠPZ tak rozmazala. Asi to nepôjde dole, že by som ju vedela používať. Pokrcena až tak nie je. Vyziadam si nové teda.

lusa18
14. mar 2024

Ja som mala poškodenú EČV po búračke a policajt mi ju vyrovnal 😅 a povedal nech si dám niekomu šikovnému vyrovnať a čísla pretrieť farbou čiernou,aby som neplatila zbytočne. Tak som si ju dala opraviť a fungovala som na nej v pohode pár rokov ešte 😁

madeincssr
14. mar 2024

AUTORKA, daj znacku nejakemu muzovi-kutilovi, "rozmazana" cierna farba sa da opatrne zotriet riedidlom, alebo odlestit jemne brusnou pastou (ten kto to robi sa musi trosku vyznat), znacka pekne povyrovnavat a poskodene pismenka vyretusovat spominanou ciernou farbou. Keby som znacku mal v rukach, opravim ti to za pol hodky. Nemas vo svojom okoli auto-moto entuziastov ci inych chlapov kutilov?

autor
14. mar 2024

@madeincssr ďakujem. Možno skúsime niečo. Je to tak pol na pol, či ju zachránime. Ale ďakujem. Skúsime.