Mám zlú povahu, všetko prežívam, nedoprajem iným

2. máj 2022

Chcela by som sa zmeniť neviem ako mám strašne zlú povahu z krej mi je až samej zlé veľmi všetko prežívam a preháňam čo taroi ma to pretože si to uvedomím až večer keď sa nad tým zamyslím nedoprajem iným a to ma najviac štve že závidím rodinné nemám to komu povedať pretože sa za to hanbím že som taká moja povaha osobnosť jazyk su ako keby ich vytvoril čert a ja nechcem takto ďalej žiť som veriaca každý večer sa modlím aby sa to zlepšilo no neviem si pomoc je to nikto taky

lenkit
2. máj 2022

Je skvelé, že si to uvedomuješ. To je prvý krok.
Nebudeš to vedieť zmeniť hneď, ani za týždeň alebo mesiac. Čo Ti však pomôže je budovať vlastné šťastie a spokojnosť. Taký človek ho dopraje aj iným.
Za čo si najviac vďačná? Čo je tvoja dobrá vlastnosť, v čom vynikáš? Pracuj na nej.
Praj a bude Ti dopriate. Držím prsty na Tvojej ceste za lepším ja. 🙂

loliki
2. máj 2022

Psychológ poradí, zistí v čom je problém. Vitamíny, B komplex, Mg dodajú telu to čo chýba. Treba sa dostať do psychickej pohody, prehodnotiť si rebríček hodnôt. keď budeš v pohode, budeš sa pohodovo aj správať. 🙂

autor
2. máj 2022

@lenkit stazim sa si ho budovať ale keďže sa o to snažím už 4 roky a stále nič a vidím v rodine druhých ktorý behom 3 mesiacov majú vysnívané auto dom všetko načo si zmislia je mi to veľmi ľúto že ja sa o to už toľko snažím a stále nič ale aj si hovorím že aj na mňa sa usmeje raz staršie ani tých ľudí neriesim ani sa na to ich nepýtam no oni sami sa mi tým chvália ale stazim sa to nerušiť ale vnútri má to ťaží

autor
2. máj 2022

@loliki psychológa sa popravde bojím raz som to v minulosti skúsila keď som mala problémy s mamou a nedopadlo to veľmi dobre

travelllerka
3. máj 2022

Mne hneď napadla jedna knižka, ktorá by ti mohla trošku pomôcť, volá sa "4 dohody". Zo začiatku troška nuda, ale oplatí sa citat ďalej. Taký nadhľad mi pomohla urobiť si v hlave.

letta88
3. máj 2022

Píšeš, ze si veriaca, skús sa z toho vyspovedať

zuzana9393
3. máj 2022

Asi by si si mala uvedomit, ze mat dom a auto nie je vsetko. Zober si ludi, ktori maju chore dieta, ale sami maju zdravotne problemy, stratia blizkeho.... Nechapem ako niekto moze zavidiet hmotne veci. Jedine asi musis pracovat sama na sebe a byt stastna, ze mas co mas.

moonlight1210
3. máj 2022

Preco to so psychologom nedopadlo velmi dobre?

misulienkamisa
3. máj 2022

Tak pokiaľ sa o to snažíš o tú zmenu už 4 roky, tak niekde bude asi chyba keď sa ti to nedarí. Je fajn to, že si to uvedomuješ a chceš zmenu. Skús jednoducho, že keď budeš v danej situácií, v ktorej budeš závidieť iným ľuďom a budeš chcieť byť zlá - si to uvedomiť a hneď to zastaviť, že taká byť nechceš. Inak si tiež myslím, že nejaký kouč alebo dobrý psychológ by mohol pomôcť.

lenkit
3. máj 2022

Presne tak, ako píše @zuzana9393
Auto, byt, ani dom šťastie nezaručia. Ľudia sa nezvyknú chváliť problémami, ale skôr sa prezentujú ako lepší, či úspešnejší. Nevieš, čo riešia doma, či im niečo nedá spať...
Viem, že sa to ľahšie píše ako vykoná, ale skús sa porovnávať sama so sebou, nie s inými ľuďmi, ktorí majú inú štartovaciu pozíciu, iné podmienky na život. Prestaň byť obeť sama seba a tú energiu, ktorú dávaš do závisti, či neprajnosti venuj sebe a vlastnému rozvoju.
Začni robiť veci inak, lebo ak chceš zmenu, tak tým, že budeš robiť veci ako doposiaľ sa to nezmení.

alvaluka
3. máj 2022

@autorka ludia, co maju dom, auto vascinou k nemu za tie tri mesiace neprisli, ale museli setrit dlhsie, pripadne sa uviazali banke. Mozno maju dobre platenu pracu, ale to tiez byva ovplyvnene schopnostami a vedomostami tej danej osoby.
Chcem tym napisat, ze hoci tebe sa zda, ze k tomu prisli lahko, nie je to tak, alebo nemusi to tak vobec byt.
Ja som za mlada dost cestovala a na to sli moje peniaze, vtedy som nepremyslala, ze chcem auto, lebo som ho nepotrebovala. Teraz mam starsie auto a pomaly zbieram skusenosti so soferovanim.
Skus sa zamysliet, co mas v zivote, co ti robi radost, alebo co by ti ju robilo a skus sa na to zamerat. Podla mna take to povzdychnutie, ze ten ma to a ja to nemam ma v zivote kazdy, ale podstatne je naucit sa byt spokojny sam so sebou, hoci toto podla mna prichadza s vekom.

danica2711
3. máj 2022

skús tú svoju závisť nasmerovať iným smerom: nie "nedoprajem im to, pretože podľa mňa k tomu prišli nezaslúžene", ale "aj ja chcem mať to, čo oni, tak pre to urobím všetko". To je konštruktívne a môže to priniesť výsledky, samozrejme nie hneď. A ešte najlepšie by bolo, keby si sa nezameriavala na hmotné statky, ktoré ostatní majú, ale na vzdelanie, pracovné úsilie a skúsenosti, pretože až tie prinášajú aj hmotné statky /okrem radosti z toho, čo robíš a čo dokážeš). Ale to by znamenalo zmeniť celé tvoje životné nastavenie a v tom ti fakt najlepšie pomôže psychológ - sú aj dobrí, nedaj sa odradiť jednou negatívnou skúsenosťou

rencina_4
3. máj 2022

je fajn, ze si to vies priznat, no podla mna to prameni z nestastia v tvojom zivote. nie si s tym ako si v pohode a preto proste kazdemu zavidis, takze len ty to mozes zmenit a upratat si svoje, aby si s tym bola natolko v pohode, aby si nezavidela inym

monane
3. máj 2022

uvedomuješ si to, vieš si to priznať a to je prvý krok, skús to na čo myslíš obracať do pozitívneho smeru, skús napríklad aj čítať motivačnú literatúru a možno sa začneš na mnohé situácie inak kukať 😉

lasoli
3. máj 2022

ale to nieje zasa take hrozne ze zavidis ostatnum dom,auto co sama nemas a ked hlavne na to dries a snazis sa,to je podla mna v populacii bezne a za to sa nemusis dako hanbit,skor bu bolo hanbou ze mas sa dobre a nedoprajes inym aby sa tiez mali dobre.A to asi taka nie si,tak nebud taka nestastna,skus sa zmietit s tym ze nie vsetko je o dome a aute ale skor o spokojnoati mysle .Lebo urcite aj ti prachaci nie su uplne najstastnejsi.Hlavne ak si zdrava mas najvatsi poklad.

loliki
3. máj 2022

@travelllerka 4 dohody sú aj na youtube. Veľmi dobré. 👍 https://www.bing.com/videos/search?q=4+dohody&d...

loliki
3. máj 2022

Každý máme nejakú povahu, všetci prežívame čo sa deje s nami a okolo nás. Možno namiesto psychológa ti pomôže kniha Obklopený idiotmi. Za pár eur pochopíš rôzne povahy ľudí aj seba a ako to medzi ľuďmi funguje či nefunguje. A to, že nedopraješ iným...Pozor, aby si nezožltla od závisti. To by už bolo na tebe vidno. 😀 Ale všetci smajlíci sú žltí, ...žeby zožltli od závisti? 😅

norikaro
4. máj 2022

rob vsetko ako najlepsie vies a nebudes zavidiet, rob tak aby si bola stastna a nepozeraj na to, co kto ma alebo nema, aky je alebo nie je, vela veci nie je tak ako sa moze na prvy pohlad zdat 😉

pipistrel13
13. máj 2022

ak si skutocne veriaca,veci,ktore opisujes su v zivote na poslednom mieste...
nepozeraj sa na to co vlastnis (mas),ale kto si (bytie)
odovzdaj to vsetko bohu,ak mu budes doverovat,povedie tvoje kroky
mozno mas viac ako vsetci ti okolo,len ti to zatemnuje tuzba po uspechu a nasledna zavist