Mám veľmi suchú pokožku a nič mi nepomáha

princeznasevera
22. apr 2020

Mam velmi suchu kozu mastim ju stale mam milion kremov natrem sa a za 30minut mozem znova.koza je cervena a mam na nej hnusne bodky uz ozaj neviem co robit. Velmi casto ma koza svrbi a ked mam horucejsiu vodu pali ma. Neviete poradit co s tym? Uz som ozaj zufala

heidy222
22. apr 2020

Eucerin Lotion s 10% urea

airaw
22. apr 2020

bambucke, kakaove maslo, nejake prirodne mydlo na umyvanie ruk

iluviel
22. apr 2020

@princeznasevera to je ekzem, pricina je vnutorna. Patrajte co vam skodi a prestante to jest. Najcastejsie je to lepok a mliecne vyrobky.

katka13katka
22. apr 2020

ja si davam mandlovy olej

bluka2
22. apr 2020

excipial

teressa30
22. apr 2020

áno skús niečo prírodné, napr. kokosový olej

princeznasevera
autor
22. apr 2020

To som vsetko skusala.
@iluviel to som vyradila doktorka mi robila testy okrem alergie na travu,stromy a zimu mi nezistila nic

sims122
22. apr 2020

@princeznasevera nepouzivate mydlo alebo sprchovy gel Cien ci nieco podobne lacne? Ja som mala suche, cervene ruky, svrbeli a praskali do krvi..

princeznasevera
autor
22. apr 2020

@sims122 nie pouzivam prirodnu kozmetiku

simca06022011
22. apr 2020

a kde mas takuto kozu?? ja som mala taketo ruky teraz skoro dva mesiace... otras... jedine co mi pomohlo bola.. INDULONA :D modra klasicka... nepomahalo NIC. A to doslova, bezne kremy neskutocne stipali, oelje nula bodov, koza praskala...

princeznasevera
autor
22. apr 2020

@simca06022011 ja som uz aj indulonu mala najhorsie to mam na stehnach

princeznasevera
autor
22. apr 2020

Takto to vyzera

domikl
22. apr 2020

Excipial skúste v lekárni na suchu kozu. Ale tiež sa prikláňam či to nie je nejaká alergická reakcia na jedlo 🤔

dediki
22. apr 2020

Ahoj. Infadolan alebo la roche posay 👍

simca06022011
22. apr 2020

aha na tele, tak to neporadim velmi, mozeme len spekulovat :( ja by som skusila asi prestat na seba natierat kadeco, lebo aj tie kremy a mlieka mozu spolu reagovat a aj tak "hned" nepomoze nic. Neumyvat sa mydlami, sprchacmi... (?). Skusala si konopny kupel? Taky olej do kupela je(skor ako mlieko mi to prislo...) a mne aj dcere to pomohlo.. ja mavam taketo lytka vysusene. ale tak ked dopraskam, tak to tak do tyzdna dvoch kremovania prejde..
Vysetrenia ak mas za sebou, a nic ti neobjavili (stitna zlaza, cukrovka, alergie...) tak to moze byt nejaky vonkajsi vplyv (avivaz??)

tanyan
22. apr 2020

dôležitý je pitný režim, aby bolo telo dostatočne a vhodne hydratované zvnútra.
a v rámci preventívnej prehliadky u lekára skontrolovať krv, urobiť mineralogram, prípadne hormonálny obraz, pozrieť aj pečeň a obličky...
môže to byť aj kombinovaná alergia - jedlo plus kozmetika alebo farbivo v látke a pod.

duracellko
22. apr 2020

ak naozaj to nie je zdravotný problém, ale kozmetický, zásadne: NEMASTIŤ, ale HYDRATOVAŤ! je to zásadný rozdiel, mastné prípravky na suchú pleť nepôsobia dobre. Za seba môžem odporúčať z lekárne DAYLONG after sun locio - po opaľovaní - ten je naozaj výborný.

missviolet
22. apr 2020

Ja som za posledny mesiac 100eur minula na rozne kremy na ruky. Zabral az Atoderm od Biodermy a ani drahy nie je, za 4,50e... presne hentie hnusne bodky som mala a okamzita ulava, nevtueravo vonia, velmi jemny, rychlo sa vsiakne.. lahucky krem ale hotovy zazrak

karmen118
22. apr 2020

Ja tiež kupujem od Biodermy telové mlieko, majú aj iné výrobky.

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andula77
22. apr 2020

@princeznasevera skús CeraVe. Mojej 78rocnej mame to odporučil lekár... Vravela som si, že vyskúšam, mala som ruky ako šmirgeľ... A fakt to pomohlo, chcem si ho objednať. Ale používam aj Cien SOS, ten je vyslovene len na ruky... CeraVe je myslím na tvár aj telo