Mám strach z tmy

7. feb 2023

Dobrý večer, je mi to kus blbé, ale mám dosť veľký strach z tmy 🙈
neviem sa toho zbaviť, hocaký zvuk, čokoľvek a mám aj dosť problém vyjsť z izby v noci

mirkava
7. feb 2023

Nechávaj zasvietene nočné svetlo. Bývaš sama?

autor
7. feb 2023

@mirkava nie, u rodičov ale každý máme svoju izbu

mirkava
7. feb 2023

Tak sa nemáš prečo báť. Nechavaj si zasvietene malé svetielko.

autor
7. feb 2023

@mirkava mám takú malú lampičku ale aj tak sa bojím a hlavne teraz fúka silný vietor a dosť to robí zvuky a ja sa po čase ukľudním lebo viem čo to je ale vždy sa veľmi vystraším, viem že tam nie je nikto kto mi ublíži ale stále mám istú paranoju akoby ma niekto sledoval

loliki
7. feb 2023

Kúpte si senzorové svetlá. Rozložte ich po dome a kade pôjdeš, tam sa rozsvietia. V noci netreba chodiť nikde. Max. na WC. Veď si zapni svetlo a vyriešené. 🙂🌞

autor
7. feb 2023

@loliki to pochybujem, že by rodičia schválili, lebo ja to riešim tak, že veľké svetlo rozsvietim ale zase môžem budiť rodičov ale mne sa aj v tme ťažko spí, vkuse sa bojím, že sa ma niečo dotkne ale občas mám aj zlé sny a to ešte viac vystraší ale dakujem ❤

loliki
7. feb 2023

V Lídli sme kupovali na baterky, ale sú aj také na slnko nabíjacie. Sú bežne dostupné, vygoogli si, dajú sa objednať, dohodni sa s rodičmi.

bessie12
7. feb 2023

nie si v tom sama. Tiez sa bojim tmy a ked je priatel v praci, tak spim v obvyvacke a svetlo je rozsvietene + TV + notebook a este aj svetlo na chodbe svieti. A navyse spalnu mame v podkrovi a tam sa necitim 2x najlepsie ani ked je priatel doma.

autor
7. feb 2023

@loliki

autor
7. feb 2023

@bessie12 ale ani neviem z čoho to pramení ☹

bessie12
7. feb 2023

ja to mam od detstva. Vzdy som musela mat zapnute svetlo. Mama si uz na to zvykla, ale priatel nie. On vtedy nemoze spat.

autor
7. feb 2023

@bessie12 mne sa tiež pri svetle ťažšie spí, ale aspoň trošku pomáha

bessie12
7. feb 2023

ja uz s tym nemam problem. Je to len o zvyku. Minimalne musim mat zapnuty telefon. Napr. Youtube a necham zapnuty celu noc. Aspon nejake svetielko mam vtedy 😅

autor
7. feb 2023

@bessie12 🙈 ja aj ked sa zobudím tak sa zľaknem aj oblečenia, že je to človek

bessie12
7. feb 2023

minule som sa zlakla, ze tam su nejake tmave oci a nakoniec to bola obliecka s kvetmi. Tak polozena na stolicke, ze to vyzeralo ako oci 😂

autor
7. feb 2023

@bessie12 😂 ja som sa raz zľakla otcovej vetrovky na balkone, svietil mesiac a ja čistý infarkt, ýe kto to je

autor
7. feb 2023

že*

mijunik
7. feb 2023

Určite v tom nie si sama. Ja sa tiež bojím tmy. Ale len vnútri; vonku na ulici nie. Teda, ak to nie je pri cintoríne… 😁 Ja sa vlastne bojím strašidiel, takto to mám od detstva pomenované. Je to už celkom zvládateľné, ale keď som bola dieťa, to som v noci mala problém ísť sj na záchod, musela som totiž prejsť cez celý byt. Teraz mám našťastie izbu blízko záchoda, tak to zvládam. Musím mať ale na noc zavreté šuflíky a skrine, lebo čo ak by z nich vyliezlio strašidlo? 🤦‍♀️😄😄😄 Aj dvere do izby som mávala povinne zavreté, ale keď sme mali mačičky, zvykla som si na otvorené dvere. V noci mi stačí svetlo z ulice, žalúzie však musia byť v polohe, že prepustia maximum svetla. No a keď som v noci na WC, zažnem si v chodbičke pred wc, prosto - po tme to nie je duševná pohoda. 😊😊😊

bessie12
7. feb 2023

obcas si namyslam hovadiny, ale je to aj moja vina, lebo rada pozeram take tie videa s duchmi a potom to uz ide. Aj ked sa snazim tomu vyhybat, ale obcas neodolam a potom nadavam sama na seba 😂

zobaka
8. feb 2023

ako dieta som rychlo zhasla a utekala do postele, potom to preslo, ale zase doteraz nemam rada taku tu temnu tmu, kde fakt nevidis nic, akokeby clovek oslepol, vtedy musim mat malu lampu inak sa budim na uzkost

babulkomale
8. feb 2023

Neporadim lebo ja sa nebojim nicoho, ale na tieto prispevky si treba spomenut, keby vam niekto radil ze male babatko treba nechat same v izbe vyplakat, nebrat ho na ruky nech si "nezvyka" ( na vlastnu matku?), nemojkat, nehojdat, netapkat po zadocku kym zaspi a tak podobne. Dieta ktore bolo este pred par dnami ci tyzdnami sucastou tela matky.
Dospele zeny zakazuju muzom sluzobky lebo ony sa samy doma boja...pre mna uplne absurdne a z ineho sveta.

gabci_gabca
8. feb 2023

S týmto som aj ja dlho bojovala, mala som obavu z čohokoľvek, pomohlo mi, keď som si začala dávať na noc štuple do uší aby som nič nepočula. Nejaké praskanie, šuchotanie a nejako postupne ma to prešlo.
Fantázia dokáže veľa, hlava na plné obrátky a z obyčajného prasknutia podlahy dokáže naša hlava urobiť príbeh 😀

ivangeline
8. feb 2023

Ja som mala tento problem ale akosi sam zmizol!