Mám si kúpiť lístok na druhý vlak?

23. aug 2024

Dobrý deň. Idem dnes na vlak do Zvolena a zo Zvolena idem do Košíc. Vo Zvolene musím teda nastúpiť na vlak do KE. Je tam ale na prestup iba 5 minút a prvý vlak zvykne meškať. Počká ho ten druhý vlak, rýchlik ? Zvažujem, či si kúpiť lístok na ten druhý vlak, v prípade že by som ho nestihla, lístok mi prepadne ?

luciana656
23. aug 2024

Prečo si nekúpite lístok cez aplikáciu? Je to oveľa jednoduchšie

janai1
23. aug 2024

@luciana656 a ako jej toto zodpovedá jej otázky ? Veď nikde nepíše, že si ho nekupuje online

tterezka_
23. aug 2024

Skús sa informovať buď na infolinke, vlakovej stanici alebo priamo vo vlaku. Ja mám skúsenosť že vlak do 20 min by mal počkať.

autor
23. aug 2024

@tterezka_ ďakujem, skúsim 🙂

markusrasford
23. aug 2024

Cez aplikáciu cp.sk sa do pozrieť koľko zvykne meškať vlak a následne si pozrieť aj pripoj ci ho počká? Vlaky sú na seba naviazané tak by sa mal počkať.

luciana656
23. aug 2024

@janai1 🤣ja som sa práve opýtala prečo si ho radšej nekúpi online , keďže je to jednoduchšie a nemusíte sa obávať že by ste nemali lístok na vlak 🙂 a môžete v kľude potom stíhať aj prestupovať

0silvia0
23. aug 2024

Obvykle sa vlaky cakaju

aliziana
23. aug 2024

Mne minule povedal sprievodca, že už neplatí, že sa vlaky čakajú. V mojom prípade to bol vtedy rýchlik + osobák.
Možno ešte keby to bol rýchlik + rýchlik? (Neviem...)
V prípade, že ten prvý máš osobák, rýchlik ho nebude čakať určite. Ak máš obyčajný lístok z pokladne, tento Ti bude platiť aj na ďalší spoj v ten deň (ak Ti ide). Ak z netu, neviem, hádam tiež, veď musia to mať nejako ošetrené

sense
23. aug 2024

Kúpiš si lístok do Košíc s buď ho počká alebo vezmeš ďalší, lístok ti neprepadne
Či nasledujúci vlak počká alebo nie záleží od rôznych faktorov.

nenne27
23. aug 2024

Vlaky sa uz necakaju, nespoliehala by som sa na to

ibrunova
23. aug 2024

Kupuj si rovno lístok do Košíc, aj kebyže tento prípoj zmeškáš, platí ti aj na ďalší. Ja sa vždy sprievodcu pýtam, či prípoj čaká.

ivik4
23. aug 2024

Tiez by som sa nespoliehala na to, ked som sla par x s kamoskou vlakom, vela krat vyhlasovali ze sa na iny vlak necaka

maranco
23. aug 2024

Kúp jeden lístok od štartu po cieľ a vo Zvolene už nič nekupuješ. Ak by si zmeškal prestup ideš ďalším vlakom.

zuzanockamt
23. aug 2024

Osobné vlaky na rýchliky čakajú. Rýchlik čakať nezvykne.

apolka77
23. aug 2024

Cestujem vlakom často a na 90 percent sa vlaky nečakajú !!!!! Bežne vlaky meškajú minimalne 10-20 minut takže s najväčšou pravdepodobnosťou rovnajúcu sa istote nestihnes ten vlak. Kúp si len ten prvý lístok a uz vo vlaku do Zvolena uvidíš či stíhaš ...spýtaj sa sprievodcu , či pozeraj on line čo ten vlak Zvolen -Kosice nemá meškanie...lebo ak má v Tom prípade zas stíhaš...Slovenské železnice su des ,,nedávna skúsenosť Trnava -Kosice 45 minút meškanie a je to úplne že na dennom poriadku ...teplota 50 stupňov kúpila 1.triedu po 2 hodinách klíma nejde atď atď ....takže tu sa nevieš spoliehať úplne na nič a riešiš všetko posledné minúty čo a ako...ani na stanici ti nikto nepovie či stihneš ..

mishka81
23. aug 2024

Isla som takto do Kosic s prestupom vo Zvolene a vlaky sa necakali. Ja som to stihla len vdaka tomu ze stali vedla seba a behom som preskocila do druheho. No a so mnou nastupila pani s dcerou, ktorym takto usiel ten predtym a museli cakat na dalsi. Cize bude to len o stasti, ale listok ti bude platit

markusrasford
23. aug 2024

Teraz som pozrel na cp.sk rýchlik Zvolen - Košice zvyčajne je odchod oneskorený. Cestujem vlakom veľmi často a vlaky sa čakajú. Na Slovensku máme veľkú "vyhodu" mame väčšinou jednokolajove trate tak sa musia počkať aby jeden prisiel do stanice a ten ďalší odisiel. Vlaky nemeskaju kvôli tomu ze sprievodca by zaspal

sara07
23. aug 2024

ten listok aj ked ti bude meškat bude platit aj na další spoj
jedine čo ti nebude platit je miestenka tu treba si vymenit na pokladni ak si ju budeš kupovat
niekedy sa vlaky čakaju ak je viac ludi , čakaju sa max 10 min
listok ti v podstate plati 24 hod a to že vlak mešká, spoj nepočká nie je tvoja vina, čiže listok ti normálne platí na další spoj, nie raz som tak išla teda skôr tak pravidelne chodim

sara07
23. aug 2024

@apolka77 ak ide dalej vlakom zbytočne si bude kupovat , platí jej ten listok

sara07
23. aug 2024

@aliziana nie je pravda, napr vo vrutkach sa čakavaju, ak ide par ludi tak nie ale ak ich je viac normálne sa čakaju, max 10 min ale stalo sa aj 15

cacianka
23. aug 2024

Lístok na vlak si kúpiš od A do B, aj keby si 7x prestupovala, je na lístku napísaný čas platnosti, 24h.
Dolná trať má myslím 1 koľaj, tak sa vlaky aj čakajú ako spomína @markusrasford . Tie nižšie úrovne na vyššie , ale ako a koľko presne neviem .
Osobák na rýchlik, rýchlik na rýchlik aj na EC Rex a IC.

vierka82
23. aug 2024

Vlaky sa nečakajú. My sme išli z Maďarska do Bratislavy. Tam sme mali prípoj do Trenčína a vlak nečakal ani sekundu. Všetci ktorí utekali na vlak si pekne počkali na ďalší spoj.
Druhá situácia : isli sme z Trenčína do Bratislavy a tam na prípoj do Viedne. Mali sme na prestup 20min. Pani čo kontroluje lístky sme sa pýtali či nás bude prípoj čakať a povedala že nie. Že keď sme ho chceli stihnúť mali sme ísť deň vopred 🤣🤣🤣🤣. Samozrejme že nás rýchlik meškal 25 min tak sme prípoj nestihli

maranco
23. aug 2024

Kedysi na trase Bratislava - Košice cez Zvolen vo Zvolene menili lokomotívu elektrickú na naftovú a tam mal vlak prestávku okolo 20 minút.
Pred pár rokmi to zhoršili pre ľudí a ľudia musia vo Zvolene prestupovať do iného vlaku. Človek v strese behá na stanicu aby prečítal tabuľu na ktoré nástupište má ísť a rýchlo naskočiť do vlaku.

isis234
23. aug 2024

@maranco presne... Potom kritizujú že sú plné cesty aut. Ale, kvôli takýmto spojom vlaky, autobusy.
@autorka Ako písali vyššie. Lístok kupiť do cieľovej stanice. Spýtať sa sprievodcu na ďalší spoj.
Niektoré vlaky čakajú prípoj. Napríklad zo Zvolena do Bratislavy vlak čakal v Galante prípoj do Trnavy.

megg1
23. aug 2024

Nespoliehala by som sa, ze pocka...najlepsie je kupit do cielovej stanice a ten listok vam plati na kazdy spoj, len miestenku nebudete mat istu, no plne vlaky na juznej trase by nemali byt....najlepsie je cestovat severnou trasou, no zo zvolena dost komplikovane aj na cas...ale mozte skusit zvolen vrutky a potom vrutky kosice...

cacianka
23. aug 2024

@isis234 áno, osobák GA - TT čakáva, ale či aj viac minút...
aj v Šuranoch, LV, NZ zvyknú osobáky čakať, ale neviem limit.
to by nám museli poradiť vlakvedúci,

cacianka
23. aug 2024

@megg1 ak ide z Fiľakova, Lučenca asi ťažko severom 😍

cacianka
23. aug 2024

@vierka82 dosť často cestujem LV - BA, dosť často mešká, rsp. bolo obdobie že meškával fakt často. a viac x sa nám stalo, že vlakvedúci vyhlásil interkomom a obaja aj osobne po kupé , že cestujúcich ktorí prestupujú na IC Budapešť - Praha vlak na BA hlavnej stanici počká, alebo dokonca EC zastal na stanici Šaľa, aby mohli prestúpiť. Takže aj to sa deje.

sense
23. aug 2024

@vierka82 ako ktorý , keď som šla medzinárodný tak prpoj z BA do Košíc , ako aj do Galanty čakal vyše hodinu. Rovnako z Prahy do Galanty keď som mala prestúpiť v BA čakal viac ako 20 min. Takisto pri ceste z GA do Žiliny s prestupom v Trnave čakal vlak 5 min
Ono vždy záleží od toho či je to posledný prípoj, koľko cestujúcich prestupuje , či je to možné z prevádzkových dôvodov atď atd

megg1
23. aug 2024

@cacianka citala som zo Zvolena do Košíc