Mám šancu urobiť skúšky na medicínu v 35-ke?

27. nov 2019

Vzdy som chcela byt lekarkou no moc mi neslo studium. Vsetci vraveli,ze to preto lebo som bola leniva. Na lekarsku fakultu som to ani neskusala lebo som si myslela,ze to nedam ale zacinam uvazovat,ze aspon skusit skusku ci by som sa dostala aj keby som nenastupila. Alebo nieco k tomu podobne

karoli112
27. nov 2019

kludne chod skusit, ja som tiez na medicine a su tu aj starsi ludia a nikto to neriesi, zvladaju to ;)

autor
27. nov 2019

@karoli112 ale si na dennom vsak?

liz_lemon
27. nov 2019

medicina sa neda externe

karoli112
27. nov 2019

ano denne inak sa ani neda

zenazaba
27. nov 2019

Ak nechces seriozne studovat medicinu, tak zbytocne pojdes na nejaku skusku... medicina nie je ako ine VS, ze sa ucis na skusku par dni pred, zopar harkov papiera. To su roky driny, roky presedene nad knihami, hrubymi buchlami. Pokial si leniva sa ucit ani do toho nechod. Vyhodene peniaze za prihlasku.

zenazaba
27. nov 2019

Takto vyzerala moja statnica z chirurgie :D

karoli112
27. nov 2019

@zenazaba to uz trosku prehanas s tymi knihami😛

extempore
27. nov 2019

@zenazaba jasné, a Nóri v Martine stíhajú od piatka do nedele chľastať a ešte aj študovať medicínu v cudzom jazyku (v angličtine) 😂😂😂😂😂

karoli112
27. nov 2019

@extempore ono to vazne zalezi od človeka, niekto sa uci dajme tomu 3 dni to, co niekto tyzden a viac 😃 takze je to take pol na pol, jednoduchá skola to urcite nieje, ale da sa najst aj volny cas urcite😉

zenazaba
27. nov 2019

@karoli112 neprehanam, takto vyzerala kazda statnica :D
@extempore Nori si skolu platia, tych nevyhodia... zazila som rozne narodnosti na skuskach a poviem ti, pamätam si jedneho jedineho anglicky hovoriaceho chalana, co fakt vedel, ostatni boli vypatlani, nevyhodili nikoho, preco by aj, za tie prachy.

karoli112
27. nov 2019

@zenazaba viem ako vyzerá štátnica 😄 ale 15 knih som teda urcite nemala… a nic v zlom, hej niektori fakt nic nevedia, ale je ich tam vela, ktori toho vela vedia na skúškach a bavi ich to, aj keď su zahranični, nemôžeš vsetkych hneď hádzať hneď do 1 vreca len preto, ze si platia skolu, to neznamena ze ich nevyhodia 😇

tslobik
27. nov 2019

@zenazaba A potom že to takto vypadá v tom našom zdravotníctve.

karoli112
27. nov 2019

@tslobik aké podmienky, taki doktori 😃😃😃

petkasaurus
27. nov 2019

Hej, zevraj studenti mediciny si vravia medzi sebou take tie vtipy, ze "kedy si sa stal odbornikom na nefrologiu?".. "Včera večer" .

schatzinkaschatzinko
27. nov 2019

Ved vyskusaj, za to nic nedas. Uz len tie prijimacky su skuskou, ci vydrzis sediet na zadku. Pripocitaj si k tomu Plus 6 rokov studia Plus nasledne atestaciu, ze kedy budes "hotova" ak das vsetky skusky. Ak mas sponzora a psychicku podporu, tak do toho. Mam kolegynu, co studovala po 40. Je to ale poznat a " vytrca z davu". Ale medzicasom uz stihla kupit vlastnu ambulanciu. Vsetko sa da, ak sa chce. Komenty, ze niekto sa uci a niekto nie. Skusky nikto nedostane zadarmo. Aj maximalne nadane jedince musia sadnut na zadku a ucit sa. Nie den pred skuskou a 20 A4. Tie mnozstva su uplne iny Level..

tslobik
27. nov 2019

@karoli112 Je to samý Ukrajinec, človek aby vo vlastnom štáte vedel angličtinu aby sa vôbec u lekára dorozumel. Skoro operoval nosnú mandľu miesto krčnej.

karoli112
27. nov 2019

@tslobik ved toto,su aj taki experti bohuzial, je tazke najst dobrého doktora :/

tslobik
27. nov 2019

@karoli112 Veď preto sa ja týmto cudzokrajincom vyhýbam ak sa dá.

karoli112
27. nov 2019

@tslobik zasa netreba vsetkych hned odcudzovat, ale jasne chapem

marlent
27. nov 2019

Niekto asi pozeral house md...🤣

karoli112
27. nov 2019

co sa ale týka tych prijimaciek, tak skusit to mozes, ale ucenie sa na ne je zalezitost niekolkych mesiacov😃pri najlepšom...takze si to radsej premysli

marlent
27. nov 2019

Mne je toto tak smiesne....pozri si len napr.prijmacie testy na medicinu z min.rokov...
Tak isto poziadavky na prijatie a hned sa zobudis...

karoli112
27. nov 2019

@marlent čo je smiešne ?😄

liz_lemon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dagmamar738
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. nov 2019

no z finančneho hladiska asi nie ako ano ale bavilo by ma to pracovala som s lekarmi a u niektorých sa mi nepáči ich prístup ale zas ako lekara Vas aj ludia inak vnímaju

liz_lemon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dagmamar738
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marlent
27. nov 2019

@karoli112 to ze sa jej ucit nechcelo a moc jej to neslo a chce na lekarsku fakultu...a potom sa cudujme preco je zdravotnictvo tam kde je...
Keby povie ze po rokovh na dubceka nrpoviem ale medicina?

liz_lemon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz